Jak zapojit a nastavit dva monitory u jednoho pc

Jak nastavit a zapojit 2 monitory k počítači s Windows 10. Postup pro každého, kdo potřebuje velkou plochu u pc a využije tuto možnost.

Jeden monitor asi u kompu každý z nás máme. Pokud ale potřebujete druhý, jak jej  propojit? V tomto článku jsem popisoval, jak připojit monitor k notebooku, návod ale pomůže stejně tak i při zapojení do počítače.

Následně si je na stole srovnejte i do výšky, aby se na nich dalo pracovat. Zde jak vidíte, mám dva monitory DELL 24″ vedle sebe, jeden je ale ve formátu 16:10 a druhý 16:9, takže ten je nižší.

Rozlišení monitoru 16:10 jsem chtěl záměrně, protože často na pc vytvářím tabulky a tam každý řádek, co je vidět a není nutné scrolovat, je určitě plus.

Pro ukázku to ale snad bude stačit, ta plocha „dvacetčtyřky“ je samo o sobě dost velká, takže mi u pc stačí zatím jeden.

Dva monitory DELL u pc

Po zapnutí počítače a najetí do Windows 10 bude pravděpodobně „svítit“ jen jeden monitor. Takže klikněte na ploše pravým tlačítkem myši na volbu Nastavení zobrazení.

Jak nastavit dva monitory

A zde zvolte volbu Rozšířit tato zobrazení.

2 monitory u pc - nastavení Windows 10

Tím bude pro oba monitory využita celá plocha Win10 a obraz půjde roztáhnout. Je možné si je přehodit zleva doprava nebo naopak a na této obrazovce si tu jedničku a dvojku přenastavit.

Nastavení 2 monitorů na pc ve Windows 10

Dva monitory a jedna plocha.

2 monitory u pc - rozšířený obraz

Toto je celá rozšířená plocha Windows10.

2 monitory u pc - rozšířený obraz

Kdo chce mít stejný obsah na jednom i druhém monitoru, pak stačí v možnostech, které popisuji výše, volbu Duplikovat tato zařízení.

2 monitory u pc - duplikovaný obraz

Jak vidíte, na obou plochách je to samé. To lze využít třeba pro prezentace, kde je potřeba vidět na notebooku (pc) to samé jako na projektoru nebo chytré tabuli.

2 monitory u pc - duplikovaný obraz

Mít dva monitory a dvě plochy není špatné, na jednom lze pracovat a na druhém třeba sledovat tv, jak vidíte níže.

Jak nastavit dva monitory na pc

Na hry to moc použitelné není, to by chtělo více kusů, ideálně rovnou 3, abyste celou dobu nemuseli koukat na tu „čáru“ uprostřed.

Kdo řešíte, jakou velikost monitoru, pak za mě určitě 24 palců. Vždy se samozřejmě dá zvyknout na větší, ale podle mě toto je v poměru cena/výkon/velikost plochy optimální rozměr.

Odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

2 Comments

  1. Jaké vstupy/výstupy by měl mít notebook, pokud bych do něj chtěl zapojit dva monitory?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*