Jak zjistit komu patří telef.číslo

Jak zjistit kdo volal z neznámého čísla a komu patří právě toto konkrétní telefonní číslo? Možností je několik a v článku je popíšu.

 

Často se mi stává, že mi volají telefonní čísla, která neznám. Občas je to pevná linka, ale převážně to jsou hovory z mobilu. Všichni mí známí o mě ale vědí, že když pracuji u pc, což je vlastně denně téměř 7 dní v týdnu, není důvod mi volat, když stačí poslat e-mail, na který odpovím obratem.

Takže v podstatě jediný, kdo mě „otravuje“, jsou firmy s „výhodnými“ nabídkami. Pokud se vám stává to samé, zde je pár tipů, jak zjistit, komu telefonní číslo patří a jak s ním dále naložit podle vašeho uvážení.

Jak vyhledat majitele telefonního čísla

Vyhledání na internetu

Nejrychlejší možnost je zadat číslo do vyhledávače Google, Bing nebo Seznam, ideálně rovnou na jejich katalogu firem www.firmy.cz a často se vám hned zobrazí, komu telefon patří.

Pokud vám nenajde nic napoprvé, zkuste několik formátů čísla.

  • + 420 012 345 678
  • 012 345 678
  • 012345678

telefon

Jak zjistit komu patří telefonní číslo pomocí aplikace v mobilu

Mnoho mobilních aplikací, pokud je máte nainstalované, umí už během volání rozpoznat, odkud hovor je a rovnou číslo zablokovat nebo upozornit, že se jedná např. o podvodná telefonní čísla, která byste ani neměli zvedat a dávat si na ně pozor. Také jsem tuto možnost dříve využíval, ale celkem to „žralo baterku“.

Mezi nejznámější apky patří Můžu to zvednout, kterou jsem zde na webu talé recenzoval.

Dozvíte se nejen informace o číslech v České republice, ale třeba i pokud vám někdo volal ze Slovenska, Německa či dalších zemí.

Další aplikace:

  • KdoMiVolal
  • Truecaller
  • Hiya

Dříve fungoval seznam telefonní čísel Zlaté stránky, dnes už je ale mobilů v Čr více než lidí, takže by nebylo v lidských silách tuto databázi každé firmy či osoby aktualizovat.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*