Jak ztišit hlučný počítač. Tiché pc je základ

Máte hlučný počítač a chtěli byste tiché pc? Podívejte se na několik rad, tipů a doporučení, jak komp ztišit.

Příčina hučení počítače

Když je počítač nový, je tichý. Postupem času, hlavně pokud jej nečistíte, je čím dál víc hlasitější a nejvíc jsou hlučné ventilátory.

Hlučný ventilátor pc

Hučení větráku na procesoru nebo grafické kartě je jeden z největších hluků v počítači, který ale odstraníte jednoduše a navíc zdarma.

čištění počítače od prachu 04

Čtěte jak vyčistit grafickou kartu a chladič procesoru.

Kuřákovo pc

Někdy může ale i čistý chladič – ventilátor na procesoru dělat hluk díky vysokým otáčkám. Podívejte se na návod, jak jej ztišit zpomalením otáček v biosu.

Snížení otáček ventilátoru pc v Biosu 4

Hlučný pc zdroj

Pokud řešíte, jak ztišit pc zdroj, kde je často hlučný větrák díky prachu, který málokdo po letech používání počítače luxuje, je také nutné jej vyluxovat.

čištění počítače od prachu 05

Hlasitý pevný disk

Hlučné pc může být také díky tomu, že máte hlučný hard disk. Často „cvrlikají“ disky staré nebo ty, které už moc dlouho nevydrží a brzy přestanou fungovat. Pokud chcete pc nebo notebook zrychlit, ale také jej hlavně ztišit, vyměňte harddisk starý za nový SSD.

Samsung ssd 850 evo 8

Klávesnice a myš

Pro někoho, kdo často pracuje na pc, je základ i tichá myš a klávesnice. Pokud ještě nemáte myš optickou (zespodu svítí nejčastěji červeně), ale má dole kolečko, to je často důvodem, proč při pohybu myši slyšíte divný zvuk. Nová ale stojí cca 100 – 200kč a tak je lepší koupit novou než ji čistit.

počitačová myš genius žlutá

Klávesnice může být hlasitá už i hned po nákupu, pokud jste si ji osobně nevyzkoušeli, tak prostě může navíc dost cvakat. Mě osobně toto dost irituje, takže jsem investoval do nové 300 kč a hned je ticho když píšu, třeba právě i tento článek :)

Nyní díky těmto doporučením bude vaše pc tiché.

Další články k tématu

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*