Kde koupit dálkové ovládání k televizi Samsung

Toto téma sice moc nesouvisí s pc, ale jelikož je celkem problém sehnat ten správný televizní ovladač, popíšu to, pokud vás potká stejný problém.

Proč bylo nutné koupit nový ovladač

Když bydlíte v 7.patře v paneláku, moc věcí, které by vám vypadly z okna, v kuse po dopadu nezůstane. A jelikož ovladač od naší televize Samsung tak nějak nedopatřením vypadnul z balkonu (stejně v tv nic nedávají :D), tak jsem začal shánět ideálně totožný se stejným rozmístěním tlačítek. Přecejen po 8 letech už je člověk mačká zpaměti i potmě.

Kde koupit dálkový ovladač k televizi Samsung

Pro někoho možná nejjednodušší varianta je ta, že stačí dojít do obchodu s elektronikou – ElekctroWorld, Planeo, K+B Elektro, Datart a podobného a zde si vybrat univerzální ovladač. Je mi jasné, že ten pro naší 8 let starou televizi zde mít nebudou, tak je třeba začít hledat na internetu.

Každý ovladač k tv má na přední straně typ – zde konkrétně BN59-00706A (BN5900706A).

Toto číslo tedy stačí zadat do vyhledávače google nebo seznam (Google vám ale najde více výsledků, Seznam se snaží upřednosťnovat svůj portál Zboží.cz).

Téměř vždy se zobrazí odkaz do příslušné kategorie na webu Heureka.cz, kde jsem také sám nakoupil. Zde stačí setřídit dle ceny, případně vybrat dle dostupnosti.

ovladač samsung BN5900706A

Ovladač jsem objednal na dobírku a přišel do 2 pracovních dnů (čtvrtek odpoledne objednáno, v pondělí byl doma).

Přišel ten samý, jen je o něco menší, jinak veškeré funkce má. Navíc některá tlačítka nám už nešla, nyní zaše vše šlape na 100%.

Na co si dát pozor

Pokud máte přesně tento typ (ale asi je tuto radu možné použít i pro jiné značky), obrázek v e-shopu nemusí být totožný s tím, co vám přijde.

Například je v nabíce náhrada originálního ovladače pod značkou Alien, tu jsem ale nechtěl, proto jsem vybíral přesně stejný ovladač, který jsme měli původně.

Čtěte také

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*