Missing operating system – jak vyřešit tuto hlášku na pc

Co dělat a jak postupovat, když se objeví po zapnutí pc missing operating system hláška.

Pokud byste si mysleli, že touto hláškou po spuštění pc je konec s pevným diskem, tak to není až tak pravda. Jasně, když počítač s tímto problémem svěříte „odborníkovi“, může nadělat více škody než užitku. Ale právě díky tomuto postupu to zvládnete opravit sami a Windows zase budou fungovat jak mají.

Proč se tato hláška objeví

Často může problém nastat, když máte pc zapnuté a vypadne elektrický proud. Tím ten disk dostane „šok“ a jeden z problémů může být právě tato informace, která se objeví na monitoru po zapnutí počítače.

Missing operating system

Dostal se mi do rukou jeden postarší (a přesto 13 let fungující) počítač právě s tímto hlášením. Protože jsem ale ani nevěděl, jaký tam byl operační systém, disk jsem vyndal a zapojil do jiného pc.

Jedna informace byla tato.

Disk v jednotce F musí být předpoužitím naformátován

A pak mi Windows zahlásil i toto.

Svazek obsahuje neznámý systém souborů

Jak to opravit

Úkol zněl jasně, hlavně zachránit fotky. Už jsem to tu psal mnohokrát, ale ZÁLOHUJTE PRAVIDELNĚ, protože se může stát, že disk odejde úplně a bude hotovo…

Hdd jsem tedy zase zapojil zpět do původního pc a spustil Windows 7 z instalačního disku. Je tam volba Oprava spouštění systému, podobně jako v tomto návodu na Windows 10.

Tuto spustíte a jak vidíte na obrázku níže, oprava se povedla.

Oprava spouštění systému

Nyní po restartu už pc jede zase jako dřív.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*