Mobilní data v telefonu – jak je vypnout a zapnout

Jak vypnout a zapnout mobilní data v telefonu. Návod pro všechny, hlavně začátečníky, kteří mají nový smartphone a ještě jej plně neovládají.

Mobilní data v telefonu a jejich vypnutí

Abyste mohli mobilní data v mobilu používat, je nutné mít zaplacený u svého mobilního operátora (O2, T-Mobile, Vodafone) datový tarif. Pokud máte pouze předplacenou kartu, obvykle na ní data nejsou nebo je nutné je aktivovat.

Pokud máte nový telefon i novou předplacenku – SIM kartu, pak se vám data zapnou automaticky samy než telefon nastavíte.

Dříve si většina lidí př icestá do zahraničí data vypínala, protože to prostě bylo drahé. Dnes, kdy už je v rámci EU cena za datové přenosy stejná jako v České republice, to asi není třeba řešit. Přesto se to může občas hodit, tak se podívejte kde a jak toto v mobilu vypnout.

Vypni data v mobilu

Stačí přejet prstem z horní části obrazovky telefonu a zobrazí se tato volba. Následně klikněte na Data.

Mobilní data v telefonu

Jedním „klepnutím“ se data vypnou.

Mobilní data v telefonu 3

Abyste se dostali na rozšířené možnosti – Mobilní sítě, je třeba podržet prst na tlačítku Data delší dobu. je je více voleb, vás ale bude zajímat odkaz který vidíte na obrázku. Zaškrtnutím mobilní internet povolíte – zapnete, pokud dáte „fajfku“ pryč, pak se internet v telefonu vypne.

Mobilní data v telefonu 2

Stačí jen vybrat zda nechat volbu Zapnout nebo mobilní data vypnout.

Mobilní data v telefonu 4

Také si přečtěte

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

1 Comment

  1. Osobne bych uvital opacny navod. Vypnout hovory a sms a nechat jen data.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*