Mobilní data v telefonu – jak je vypnout a zapnout

Jak vypnout a zapnout mobilní data v telefonu. Návod pro všechny, hlavně začátečníky, kteří mají nový smartphone a ještě jej plně neovládají.

Mobilní data v telefonu a jejich vypnutí

Abyste mohli mobilní data v mobilu používat, je nutné mít zaplacený u svého mobilního operátora (O2, T-Mobile, Vodafone) datový tarif. Pokud máte pouze předplacenou kartu, obvykle na ní data nejsou nebo je nutné je aktivovat.

Pokud máte nový telefon i novou předplacenku – SIM kartu, pak se vám data zapnou automaticky samy než telefon nastavíte.

Dříve si většina lidí př icestá do zahraničí data vypínala, protože to prostě bylo drahé. Dnes, kdy už je v rámci EU cena za datové přenosy stejná jako v České republice, to asi není třeba řešit. Přesto se to může občas hodit, tak se podívejte kde a jak toto v mobilu vypnout.

Vypni data v mobilu

Stačí přejet prstem z horní části obrazovky telefonu a zobrazí se tato volba. Následně klikněte na Data.

Mobilní data v telefonu

Jedním „klepnutím“ se data vypnou.

Mobilní data v telefonu 3

Abyste se dostali na rozšířené možnosti – Mobilní sítě, je třeba podržet prst na tlačítku Data delší dobu. je je více voleb, vás ale bude zajímat odkaz který vidíte na obrázku. Zaškrtnutím mobilní internet povolíte – zapnete, pokud dáte „fajfku“ pryč, pak se internet v telefonu vypne.

Mobilní data v telefonu 2

Stačí jen vybrat zda nechat volbu Zapnout nebo mobilní data vypnout.

Mobilní data v telefonu 4

Jak nastavit data v mobilu

Ukázka v novějším mobilu Samsung s OS Android 12. Najeďte na Nastavení a poté Připojení.

Nastavení využití dat v mobilu

Zde zvolte odkaz Použití dat.

Nastavení využití dat v mobilu 2

Jak zjistit data o2

Dále rozklikněte Využití mobilních dat.

Nastavení využití dat v mobilu 3

Vidíte graf, jak jste v čase mobilní data spotřebovali a níže také jaká aplikace „sežere“ nejvíc. Dále klikněte na ozubené kolečko.

Nastavení využití dat v mobilu 4

A zde u volby Upozornění na data si nastavte limit, kdy chcete být upozorněni předtím, než vám vyprší. Já mám na měsíc 1,5GB, takže jsem si nastavil upozornění při využití 1,3GB, abych věděl, že mám ten měsíc k dispozici už jen 200MB. Ale i poté internet jede, jen to je tak na WhatsApp maximálně, na nějaké větší surfování moc ne.

Nastavení využití dat v mobilu 5

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

3 Comments

  1. Osobne bych uvital opacny navod. Vypnout hovory a sms a nechat jen data.

  2. Off topic: Kromě lidí, kteří potřebují měsíčně 100 GB, jsou i tací, kterým stačí jeden nebo pár mega denně. Pro ty je na kartách Twist režim 100 MB denně max. za 10 Kč, účtuje se za skutečně spotřebovaná data. Pokud máte Twist a máte jej aktivní, nedeaktivujte ho, i když jej nepoužíváte. Protože znova aktivovat už nejde. Nahrazuje jej nový balíček 150 MB za 12 Kč denně – jenže ten si vezme těch 12 Kč i za jeden kilobajt. A to dělá ročně 4380 Kč. Tfuj.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*