Nejlepší seriály na Netflixu, které musíte vidět

Tipy na nejlepší seriály a miniserie, na které se můžete podívat na platformě Netflix. Moje oblíbené jsou krimi, drama a thrillery, takže hlavně těm bude věnován tento výběr. Všechny jsou s českými titulky a některé i s českým dabingem.

TOP seriály Netflix, na co se podívat

Všechny jsem viděl a jak jste si zde na webu zvykli, s čím jsem spokojený, to doporučím. A v tomto seznamu seriálů doporučuji opravdu všechny nejlepší seriály Netflix a miniserie (ty mají často jen jednu řadu), vskutku to je luxusní podívaná.

Netflix

Papírový dům (EN Money Heist, ES La casa de papel)

Jeden z nejnapínavějších a nejsledovanějších seriálů, který na Netflix-u najdete. Pokud jste už viděli hodně kriminálek o přepadení banky, tak mi určitě dáte za pravdu, že styl, jakým to provedli v tomto seriálu, jste ještě nikdy neviděli. Napínavé od začátku až do konce. Jsou již 4 serie, v září má být 5, takže se všichni fanoušci moc těšíme, co zase „hlava“ Profesor vymyslí. Seriál je španělský, rozhodně doporučuji nechat v původním znění s titulky.

Perníkový táta (Breaking Bad)

Učitel ze střední školy Walter White, kterému diagnostikují rakovinu, začne ve spolupráci s bývalým žákem (a pěkně problémovým) vyrábět a prodávat drogy a stane se z něj obávaná osoba i v podsvětí, známá pod přezdívkou Heisenberg. Jednou těch 5 serií prostě zkouknout nestačí, je to nářez. Americký tv seriál.

Volejte Saulovi (Better Call Saul)

Spin-off (volné pokračování) Perníkového táty, kde hlavní roli má právě právník Saul Goodman. I přes pomalejší rozjezd to je taky super americký seriál, kde sice nahraje moc osob, ale ten příběh nemá chybu.

Narcos

Americký seriál inspirovaný skutečnou osobou drogového bose v Jižní Americe, kterým byl Pablo Escobar. Skvělý příběh je nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i dvěma policistům, kteří mu jsou celou dobu na stopě. Hodně dobré.

Narcos: Mexiko

Jak pracovaly kartely v 80.letech v Mexiku a jak se bojovalo ve válce proti drogám se můžete podívat v tomto seriálu, volně navazujícím na původní Narcos. Americký seriál.

Dámský gambit (The Queen’s Gambit)

Mladá dívka Elizabeth „Beth“ Harmon, která ztratí rodiče při autonehodě, je přemístěna do sirotčince a zde se naučí hrát šachy, kterým zcela propadne a díky tomu je z ní nejlepší šachová hráčka na světě. Bohužel to ale nemá vůbec lehké, protože v 50.letech minulého století ženy neměly takové možnosti a práva jako ve 21.století. I když šachy nehrajete, doporučuji shlédnout, tento americký seriál mě bavil hodně.

Ozark

„Slušný“ finanční poradce Marty Byrde se musí přestěhovat mimo město a zde za 5 let „vyprat“ 500 milionů dolarů drogovému bossovi. Hodně napínavé a také vás čekají překvapivé zvraty v dalších seriích. Americký seriál.

Had (The Serpent)

Další seriál podle skutečné události. V 70.letech si vrah Charles Sobhraj vybíral budoucí oběti z řad hipíků, kteří cestovali po Asii a ty následně okrádal. Nakonec ho nedopadli policisté, ale velvyslanec z holandské ambasády, který se do vyšetřování pustil až fanatickým způsobem. Sice je jen jedna serie, ale o to rychleji ji zkouknete. Tento nový britský seriál je napínavý až do poslední chvíle.

Bažina (PL Rojst)

Polské drama z 80.let minulého století. Policie najde v lese dvě mrtvé osoby, ale moc se nesnaží vyšetřit jejich vraždu, tak se do akce pustí dva novináři. Pokud si tuto dobu pamatujete i v České republice, hodně věcí vám zde bude povědomých. Tento polský seriál má rozhodně mé doporučení.

Chalífát (Kalifat)

Zajímavý pohled do života islamistů jak u nich doma, tak i ve Švédsku, kde se chystají na útok. Švédský seriál.

Bodyguard

Veterán z války odvrátil teroristický útok a následně bude muset chránit političku, která obhajovala válku, kde bojoval. Bude akce, bude romantika, hodně zajímavé. Britský tv seriál.

V pasti (Trapped)

Islandský seriál, který jste mohli vidět i u nás na České televizi. Do malého městečka na Islandu přijede velká výletní loď, kde došlo k vraždě. Ponurá atmosféra i hudba nemá chybu, doporučuji sledovat večer nebo v zimě, ať se naladíte :)

Karppi (DeadWind)

Velmi pohledná a svérázná policistka Sofia Karppi vyšetřuje vraždu, která souvisí se stavební firmou. Seriál je finský a doporučuji vám opět nechat původní zvuk a české titulky, občas se určitě zasmějete, jak některá slova zní.

Fatma

Uklízečka Fatma hledá svého manžela, který zmizel, a zároveň díky tomu, že je skoro „neviditelná“, začne vraždit. Hodně dobrý turecký seriál.

V utajení (Undercover)

Dva tajní agenti se snaží odhalit narkobarona. Přijedou jako pár do karavanového kempu a zde se celé záležitosti snaží přijít na kloub. Hodně dobrý výkon jak obou hlavních hrdinů policistů, tak i Ferryho, hlavního „mafiána“. Seriál je belgický v původním znění s českými titulky.

Ferry

Volné pokračování původního seriálu o tom, jak Ferry (boss) začínal, seznámil se se svojí přítelkyní a jak se „rozjel“. Podobných volných pokračování už jsem viděl mnoho, ale toto je podle mého názoru jedno z nejlepších, jak na původní seriál navázat a stále ještě nadchnout diváka.

Lupin

Na závěr mám pro vás tip na francouzský seriál o lupiči, kterého musí každý milovat. Assane Diop je zloděj gentleman, který chce pomsttít křivdu, kterou se dopustila bohatá rodina na jeho otci. První serie byla lepší, ale i u té druhé se budete bavit. A má být brzy i třetí. Lupin má úspěch.

 

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*