Nejlepší seriály na Netflixu, které musíte vidět

Tipy na nejlepší seriály a miniserie, na které se můžete podívat na platformě Netflix. Moje oblíbené jsou krimi, drama a thrillery, takže hlavně těm bude věnován tento výběr. Všechny jsou s českými titulky a některé i s českým dabingem.

TOP seriály Netflix, na co se podívat

Všechny jsem viděl a jak jste si zde na webu zvykli, s čím jsem spokojený, to doporučím. A v tomto seznamu seriálů doporučuji opravdu všechny nejlepší seriály Netflix a miniserie (ty mají často jen jednu řadu), vskutku to je luxusní podívaná.

Netflix

Papírový dům (EN Money Heist, ES La casa de papel)

Jeden z nejnapínavějších a nejsledovanějších seriálů, který na Netflix-u najdete. Pokud jste už viděli hodně kriminálek o přepadení banky, tak mi určitě dáte za pravdu, že styl, jakým to provedli v tomto seriálu, jste ještě nikdy neviděli. Napínavé od začátku až do konce. Jsou již 4 serie, v září má být 5, takže se všichni fanoušci moc těšíme, co zase „hlava“ Profesor vymyslí. Seriál je španělský, rozhodně doporučuji nechat v původním znění s titulky.

Perníkový táta (Breaking Bad)

Učitel ze střední školy Walter White, kterému diagnostikují rakovinu, začne ve spolupráci s bývalým žákem (a pěkně problémovým) vyrábět a prodávat drogy a stane se z něj obávaná osoba i v podsvětí, známá pod přezdívkou Heisenberg. Jednou těch 5 serií prostě zkouknout nestačí, je to nářez. Americký tv seriál.

Volejte Saulovi (Better Call Saul)

Spin-off (volné pokračování) Perníkového táty, kde hlavní roli má právě právník Saul Goodman. I přes pomalejší rozjezd to je taky super americký seriál, kde sice nahraje moc osob, ale ten příběh nemá chybu.

Narcos

Americký seriál inspirovaný skutečnou osobou drogového bose v Jižní Americe, kterým byl Pablo Escobar. Skvělý příběh je nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i dvěma policistům, kteří mu jsou celou dobu na stopě. Hodně dobré.

Narcos: Mexiko

Jak pracovaly kartely v 80.letech v Mexiku a jak se bojovalo ve válce proti drogám se můžete podívat v tomto seriálu, volně navazujícím na původní Narcos. Americký seriál.

Dámský gambit (The Queen’s Gambit)

Mladá dívka Elizabeth „Beth“ Harmon, která ztratí rodiče při autonehodě, je přemístěna do sirotčince a zde se naučí hrát šachy, kterým zcela propadne a díky tomu je z ní nejlepší šachová hráčka na světě. Bohužel to ale nemá vůbec lehké, protože v 50.letech minulého století ženy neměly takové možnosti a práva jako ve 21.století. I když šachy nehrajete, doporučuji shlédnout, tento americký seriál mě bavil hodně.

Ozark

„Slušný“ finanční poradce Marty Byrde se musí přestěhovat mimo město a zde za 5 let „vyprat“ 500 milionů dolarů drogovému bossovi. Hodně napínavé a také vás čekají překvapivé zvraty v dalších seriích. Americký seriál.

Had (The Serpent)

Další seriál podle skutečné události. V 70.letech si vrah Charles Sobhraj vybíral budoucí oběti z řad hipíků, kteří cestovali po Asii a ty následně okrádal. Nakonec ho nedopadli policisté, ale velvyslanec z holandské ambasády, který se do vyšetřování pustil až fanatickým způsobem. Sice je jen jedna serie, ale o to rychleji ji zkouknete. Tento nový britský seriál je napínavý až do poslední chvíle.

Bažina (PL Rojst)

Polské drama z 80.let minulého století. Policie najde v lese dvě mrtvé osoby, ale moc se nesnaží vyšetřit jejich vraždu, tak se do akce pustí dva novináři. Pokud si tuto dobu pamatujete i v České republice, hodně věcí vám zde bude povědomých. Tento polský seriál má rozhodně mé doporučení.

Chalífát (Kalifat)

Zajímavý pohled do života islamistů jak u nich doma, tak i ve Švédsku, kde se chystají na útok. Švédský seriál.

Bodyguard

Veterán z války odvrátil teroristický útok a následně bude muset chránit političku, která obhajovala válku, kde bojoval. Bude akce, bude romantika, hodně zajímavé. Britský tv seriál.

V pasti (Trapped)

Islandský seriál, který jste mohli vidět i u nás na České televizi. Do malého městečka na Islandu přijede velká výletní loď, kde došlo k vraždě. Ponurá atmosféra i hudba nemá chybu, doporučuji sledovat večer nebo v zimě, ať se naladíte :)

Karppi (DeadWind)

Velmi pohledná a svérázná policistka Sofia Karppi vyšetřuje vraždu, která souvisí se stavební firmou. Seriál je finský a doporučuji vám opět nechat původní zvuk a české titulky, občas se určitě zasmějete, jak některá slova zní.

Fatma

Uklízečka Fatma hledá svého manžela, který zmizel, a zároveň díky tomu, že je skoro „neviditelná“, začne vraždit. Hodně dobrý turecký seriál.

V utajení (Undercover)

Dva tajní agenti se snaží odhalit narkobarona. Přijedou jako pár do karavanového kempu a zde se celé záležitosti snaží přijít na kloub. Hodně dobrý výkon jak obou hlavních hrdinů policistů, tak i Ferryho, hlavního „mafiána“. Seriál je belgický v původním znění s českými titulky.

Ferry

Volné pokračování původního seriálu o tom, jak Ferry (boss) začínal, seznámil se se svojí přítelkyní a jak se „rozjel“. Podobných volných pokračování už jsem viděl mnoho, ale toto je podle mého názoru jedno z nejlepších, jak na původní seriál navázat a stále ještě nadchnout diváka.

Lupin

Na závěr mám pro vás tip na francouzský seriál o lupiči, kterého musí každý milovat. Assane Diop je zloděj gentleman, který chce pomsttít křivdu, kterou se dopustila bohatá rodina na jeho otci. První serie byla lepší, ale i u té druhé se budete bavit. A má být brzy i třetí. Lupin má úspěch.

Související články:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*