Nová verze CCleaner obsahuje dobré vylepšení

Aktualizace čistícího programu CCleaner vychází několikrát ročně a vylepšení v té poslední vám popíšu v dnešním článku.

Tento program není třeba popisovat, kdo na stránky Čisté PC chodí často, pak jej určitě bude znát.

Potom, co jsem provedl upgrade zdarma na Windows 10, se místo na disku celkem zmenšilo, díky zachování zálohy původní verze operačního systému Windows 7, se kterým jsem byl velmi spokojen, ale Windows 10 nejsou špatné a už si na ně celkem zvykám, takže u nich zůstanu :) A původní zálohu tedy potřebovat nebudu.

Návod, jak zvětšit volné místo na pevném disku, je zde

Čistící program CCleaner má nově v nastavení volbu na odstranění zálohy starší verze operačního systému, na hlavní obrazovce vlevo záložka POKROČILÉ a zde zaškrtnout STARŠÍ INSTALACE WINDOWS.

Jak vidíte na obrázcích, mě na disku původní instalace Windows 7 zabírala více než 15GB a to už se dá využít lépe než zálohou starého systému.

ccleaner smazání starší instalace windows 1 ccleaner smazání starší instalace windows 2 ccleaner smazání starší instalace windows 3

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

4 Comments

  1. Ccleaner má aktuálnu verziu 5.31.6105. Pri začeknutom „Starší instalace Windows“ v sekcii „Pokročilé“ ignoruje adresár „Windows.old“, ak je v tomto adresári starší OS W10.
    Záver:
    Nástrojom Ccleaner je možné vymazať všetky staršie inštalácie Windows okrem starších verzií Windows 10.

  2. Mám W10, sestavení 17025.1000 už hodně dlouho. Jsem Insider a OS se pokouší každou chvíli nainstalovat novější verzi. Poslední byla 17083.1000. Říkám pokouší, protože se mu to stále nedaří. Mám již adresář Windows.old(1) až Windows.old(17) a nemohu se těchto adresářů zbavit. Když je chci vymazat, tak mně OS hlásí, že adresáře neexistují. Buď jsem blbej já nebo OS. Poraďte, co mám dělat.

  3. Na stránce se můžu motat dokola a pod žádným odkazem stahování nezačne. Buď jsem slepá, nebo je matoucí grafická úprava. Nevidím ani „Download“, nebo „Ke stažení zde“, takový článek je mi na nic.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*