Pavučina v počítači

Už jsem viděl hodně špinavých a prachem zanesených pc, ale pavučinu opravdu poprvé.


Díky tomu, že počítače čistím celkem často, se setkávám s různými „specialitami“, nejhorší jsou ty od kuřáků, prach společně s kouřem vytvoří neidentifikovatelnou „hmotu“, která jde hlavně z pohyblivých částí, jako jako větráky či chladič pc zdroje, dost špatně zase dát do původního stavu, jako když bylo pc nové.

V domácnosti s „mazlíčky“ jako jsou psi, ale hlavně kočky, se také poměrně snadno do počítačové skříně dostanou chlupy a pak díky statické elektřině mohou dělat neplechu. A je jedno, jestli bydlíte ve starém rodinném domě nebo nové moderní dřevostavbě, protože pokud máte doma zvěř tak je opravdu jedno, jak starý dům je, ale spíše záleží na tom, jak často se doma uklízí a hlavně luxuje ten prach a chlupy :)

Pavučina, to je jiná :) Ta se vyluxuje a je zase čisto. Ale ruku na srdce, čistíte počítač i vevnitř nebo jen pouze otřete od prachu zvenčí? Kryt počítače má pouze 2 šroubky na zadní straně a asi by nebyl problém, aby si každý, kdo na pc často pracuje, občas alespoň párkrát ročně tento kryt oddělal a vyluxoval prach, který se tam usazuje, v tomto případě i vymetl pavouky :D

Podívejte se na fotky, jak může vypadat pavoučí obydlí před a po.

Pavučina v počítači 01

Pavučina v počítači 02

Pavučina v počítači 03

Pavučina v počítači 04

Pavučina v počítači 05

Pavučina v počítači 06

Pavučina v počítači 07

Pavučina v počítači 08

Pavučina v počítači 09

Pavučina v počítači 10

Pavučina v počítači 11

Pavučina v počítači 12

Pavučina v počítači 13

Související:

Jak vyčistit notebook od prachu

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. pavučina? :)
    já viděl i myší hnízdo (noviny a bobky)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*