Poznámkový blok (Notepad) ve Windows 10

Poznámkový blok neboli notepad se používá i ve Windows 10. Kde jej najdete a co vše v něm lze vytvořit popíšu v tomto článku.

Notepad ve Windows 10

Program lze spustit tak, že kliknete na lupu vedle tlačítka Start a napíšete Notepad.

notepad poznámkový blok 1

Aplikace je textový editor, jak vidíte na tomto obrázku, který jsem ale zmenšil, okno lze roztáhnout na celou obrazovku.

notepad poznámkový blok 2

Vše, co v programu vytvoříte, uložíte následně do souboru s příponou TXT.

Znám i pár lidí, kteří dříve v minulosti programovali www stránky – psali html kód právě v tomto prográmku. Pravda, musíte hodně dobře umět programovat, dnes už se využívají jednodušší služby na tvorbu webů, například nejpoužívanější redakční systém na světě, kterým je WordPress.

Protože mě také živí tvorba webů, občas i notepad použiji např. k editaci databázového souboru. Pokud je ale tento soubor velký, je lepší použít 010 Editor.

Ve Windows10 pro editaci textů můžete použít i Wordpad, ten nabízí mnohem víc možností, formátování, barvy atd.

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

3 Comments

  1. Zdravím.,podařilo se mi(na zkoušku)napsat přes poznámkový blok dopis a uložit jej na SD kartu…..problém nastal,když jsem chtěl toto zopakovat,už dopis „neumím“ na SDéčko uložit?!?.Používám PC s Windows10.,prosím o radu,jak na to.Děkuji za za vaší vstřícnost a pochopení. 70tiletý „samouk“ z Mladé Boleslavi.

  2. Jaroslave, je to jednoduché. V notepadu klikněte vlevo nahoře na Soubor a Uložit jako a tam už jen vyberete tu kartu a uložíte. Ale doporučuji pro příště spíše USB flešku než sd-čko.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*