Přechod z Windows 7 na Win 10

Přechod z Windows 7 (8,8.1) na Win 10 stále funguje, tak zde je aktualizovaný návod, jak na to, aby to už konečně bylo jasné každému.

Pokud jste spokojeným uživatelem operačního systému Windows 7, asi se k vám dostala informace, že tento velmi oblíbený OS zde nebude navěky.

Podpora Windows 7 končí v lednu 2020, ale to nevadí, Windows 10 můžete mít stále zadarmo.

První návod, jak Win10 získat, jsem vydal už v roce 2015, takže sami vidíte, už 4 roky jste mohli desítky používat.

Protože ale hodně lidí (a nejen Čechů), vše odkládá na poslední chvíli, možnost na bezplatný upgrade z windows 7 na windows 10 byla oficiálně jen do konce roku 2017. Naštěstí to fungovalo i po tomto datu, v roce 2018 i 2019.

Přechod z Windows 7 na Win10

Důležitá informace, kterou bych rád zmínil, je ta, že i když to dříve šlo, nyní už nejde udělat čistá instalace Windows 10 a do ní použít aktivační klíč (product key) z Windows 7 nebo Win 8 (8,1). Mnou ověřený postup je pouze tento, který vidíte na videu.

A abych předešel případným dotazům, které ale jako vždy v komentářích očekávám :), postup je následující.

Čistá instalace Windows 7 + všechny aktualizace včetně Service Pack 1 a také Internet Explorer 11.

Následně stačí spustit tento soubor a dále pokračovat podle postupu, jak ukazuje video návod jak přeinstalovat Windows 7 na Windows 10.

Win7 jsem měl na tomto pc opravdu dlouho, počítač je z roku 2008, tak si asi uděláte představu. Základní deska i procesor původní, pouze jsem přidal více paměti, ale i tak by W 10 chtěly více než 4GB, aby to jelo více svižně. Při dnešních cenách si do pc minimálně 8GB Ram může koupit každý.

Já nedávno do svého pracovního, 7 let starého pc, dal 8 giga ramky navíc a je to znát.

Za ty roky jsem ale měl problém ten, že jsem nechtěl za každou cenu Windows 7 přeinstalovat, protože pc sloužilo pouze jako HTPC – stroj na přehrávání filmů a nahrávání pořadů z tv. Bohužel v lednu přestane i aplikace Windows Media Center fungovat, tak nebylo co řešit a bude tento stroj sloužit jen jako úložiště a DLNA server.

Hlavně ale důvod reinstalace Win 7 byl ten, že jsem řešil problém, že mi nejdou některé aktualizace a nepřišel jsem na důvod proč. Nyní, po přeinstalaci, se veškeré aktualizace doinstalovaly bez problémů a proto nebyl s přechodem na Windows 10 s tímto, výše uvedeným postupem, žádný problém.

Odkazy

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

105 Comments

 1. Mám dotaz. Tento problém se mně týká taky a polezu z W7 na W10. Mám rozdělený HDD na několik oddílů. Na C mám jen instalace a některá nezbytná data, které instalovaný SW odmítá mít někde jinde. Veškeré dokumenty, pracovní soubory a další data mám na disku D, ostatní neveřejné věci na discích F(tam mám systém WXP) a G. Rozčlenění je přibližně následující(celkem/volno): C 60/8 GB; D 145/80 GB. Dotaz zní, jestli se s desítkama na to céčko vejdu, instalace jde přes sedmičky průběžně aktualizované. Nebo jestli musím kus volného diskového prostoru z D přesunout zpět na C, řekněme 20GB.Dík.

 2. No Láďo, těch 8 GB bude asi málo, v minulosti jsem dělal upgrade na na malém disku a tuším že minimum bylo 20GB.

 3. Není zač, každopádně bych smazal co jde, pročistil dočasné soubory a zkusil to, za zkoušku člověk nic nedá :)

 4. Vážně už W10 nejdou aktivovat klíčem W7? A aktivovali jste svým klíčem správnou verzi home na home, pro na pro?? Ještě 9.11.2019 to na 100% fungovalo s verzí 1803 na první pokus: Nainstalovat W10 bez netu a bez klíče a účtu microsoft, nastavit správné aktualizace a teprve poté pěkně aktivovat s klíčem.

 5. Pokud to někomu půjde, tak je to jeho výhoda, mě to nešlo a proto jsem udělal tento postup.

 6. Chtěl bych se zeptat mám delší dobu v notebooku Windows 10 z původních Win7. Nyní bych potřeboval přeinstalovat znovu čisté Windows 10 home na zformátovaný disk. Jak to provést bez instalace Win7 a následného update na Win 10?

 7. Děkuji moc za odpověď, jenom nevím jestli to bude fungovat když nemám MS účet a používám offline. Asi raději pomocí prográmku napřed zjistím produktkey pro jistotu. Zřizovat účet se mi moc nechce.

 8. Tak 16.11 a 17.11. proveden na 2 PC upgrade z Win7 podle posledního návodu – s pomocníkem. Stažen prográmek, spuštěn, vše proběhlo naprosto přesně podle návodu, bez jediného problému, Win10 jsou funkční a aktivované bez nutnosti cokoliv řešit. Celý proces trval cca 3 – 4 hodiny, nejdéle asi trvaly aktualizace po instalaci Win10. Volné místo na disku bylo v obou případech cca 10GB. Co jsem zatím vyzkoušel, všechny programy jsou funkční, zůstala všechna nastavení i třeba historie procházení webu, plocha, pošta, atd.
  Díky za tento návod a tyto stránky. Bránil jsem se dost dlouho, ale čas mě stejně dotlačil…

 9. Jirko díky. Tak snad i další návody v budoucnu pomohou… :)

 10. Dělal jsem včera upgrade na Win10 u čtyřech PC s Win7. Tři počítače naprosto bez potíží, ale jeden po finálním restartu ukázal logo Win a odpojil monitor. Stalo se to někomu? Nejde s ním vůbec nic dělat….

 11. Zdravím ČistéPC a požádal bych o radu. Při upgradu přes pomocníka na W10 ze W7 se mi při stahovaní po čase objevila chyba 0x8007001f a tím jsem skončil. Nejsem odborník, takže jsem si max přečetl co je to za chybu, ale jak pokračovat jsem se nikde nedočetl. Díky za odpověď.

 12. Dobrý den, mám asi hloupý dotaz jen se chci ujistit, při upgradu na Windows 10 přijdu o všechny data nebo zůstanou zachována?
  Děkuji za odpověď.

 13. Přeji dobrý den, Čisté PC! Chci požádat o radu, co dělat, když ve fázi – Zvolte nastavení ochrany osobních údajů…, jsem pozorně nesledoval přiložený zde videonávod a NEVYPNUL jsem jednotlivá nastavení. Což v návodu je.
  Proto mi již následně nenaskočila cedule – Vítá vás nejlepší Windows…ALE:
  – nejdříve se na chvíli objevilo modré „okno“
  – potom výzva – Počkejte prosím…
  – za chvíli foto krajiny s paňácou a nápisem notebook
  – opět po chvilce zmizelo a vlevo nahoře se objevil nápis – Přizpůsobení nastavení, pod ním – Konfigurace individuálního nastavení uživatele a pod ním Microsoft Windows Media Player…
  …kolečko se točí a točí…hodinu, dvě..a nic…
  Pokud natvrdo vypnu PC, vše se potom opakuje ve stejném pořadí…a dále nic…

  Prosím o odpověď, jak mám postupovat? Děkuji!!!

 14. Zdravím všechny. Je možné po upgradu na Win10 odstranit složku Windows.old, nebo obsahuje nějaké důležité soubory pro běh PC? Je celkem velká a rád bych uvolnil trochu místa na HDD. Předem děkuji za odpověď.

 15. Pro ČistéPC: Zkoušel jsem pustit to instruktážní video (přechod ze 7 na 10), moc jsem to pořádně neviděl (asi něco s rozlišením u mně). Nicméně, protože čas mně tlačí, hledal jsem dál. Našel jsem u konkurence blbuvzdorný návod, možná byste to mohl takhle taky napsat a zobrazit. Měl jsem to puštěné na stolním PC a vedle aaktualizoval noťas. Povedlo se bez problémů. Nechtěl jsem sem ten odkaz dávat, ale nnenašel jsem k Vám soukromej textovej kanál :-) :-) :-)

 16. Už se daří, jen jsem měl na stolním počítadle trochu problém s kritickou funkcí NX. Přenastavil jsem si to v BIOSu podle návodu na internetu a instalace právě probíhá. Ale děkuji za návody pro nás BFU :-) :-) :-)

 17. Mám notebook HP 635 a Win 7. Jak mám přejít na W 10?d

 18. Dano, přesně tak jak je popsáno v návodu – stačí se podívat na video.

 19. Zdravím, pro upgrade na WIN10 používám ten postup se souborem Windows10Upgrade24074.exe. Vypadá to dobře, ale mám dotaz. Jelikož musím takto nainstalovat větší množství PC, lze tento postup nějak nakombinovat s offline instalací nebo se musí po každém spuštění vše na stanici stahovat? Neexistuje například nějaký parametr při spuštění, kde mu zadám cestu k instalaci? Díky.

 20. Davide, tak to netuším. Ale třeba někdo poradí. Chytrých čtenářů zde je dost.

 21. Zdravím všechny zejména ČistéPC, z Win7 na Win10 průběžně přecházím na vícero PC. Teď naposledy jsem to zkoušel přes Media Creation Tool a Win10 se nainstalovaly i aktivovaly. Zdají se být na pohled funkční, jen nevím a to se chci zeptat, zda není zkušenost takto přecházet a zda v tomto postupu není nějaký „špatný“ háček ??? Děkuji za info a odpověď

 22. K vlastnímu postupu – Media Creation Tool po spouštění má volbu 1. Upgradovat tento počítat nyní 2. Vytvořit instalační média. Vybírám tedy volbu 1. a zahájí se vlastní instalace Win10 v poslední verzi 1909. Stejně tak mám možnost zachovat stávající nebo zvolit jiné možnosti a pak zvolit vše smazat. Doufám jen, že výsledek je stejný, jako ověřený postup od ČistéPC. Pokud by byl stejný, byl by to o něco rychlejší postup. Rád bych, kdyby to též někdo ověřil a sdělil poznatek. Díky.

 23. Přesně tak, volba jedna je jasná. Případně kdo už používá pc několik let a chtěl by ho zrychlit, pak doporučuji vše důležité zazálohovat a udělat čistou instalaci s použitím seriového čísla z Windows7. Mě to ale nefungovalo, takže jsem koupil na Aukru licenci na windows10 za 60 kč a jedem :)

 24. Způsob čisté instalace jsem zvolil jiný, ale zdlouhavější. Provedl jsem upgrade z Win7 na Win10 tak, jak popisuji a rozjel Win10 včetně aktivace a aktualizací na nejnovější verzi. Díky tomu, že se systém PC zavedl pod Win10 na Microsoftu jsem pak provedl čistou instalaci z CD a následně všechny aktualizace. Lepší by bylo asi vytvořit na flashku instalaci a z ní pak pustit poslední verzi 1909, aby se nemuselo instalovat tolik aktualizací. Přímé vkládání sériového čísla Win7 do Win10 jsem vůbec nezkoušel.

 25. Zdravím, nesetkal se už někdo s tím, že by mu nefungoval upgrade přes Media Creation Tool? Hlásí mi to nyní, že na tomto počítači není možné upgrade provést. Mám klasické WIN7 PRO… Proto to dělám přes Windows10Upgrade24074.exe. Zde je ale docela naprd, že si to hodně dlouho stahuje instalaci a při 100% asi zjistí, že mu něco chybí a stahuje další hodiny vše znovu. Tyto zkušenosti mám tento týden asi u 10ti PC… Díky.

 26. Mě to například nešlo u jednoho pc, kde byla stará grafika. Stačilo koupit novou a pak to už jelo v pohodě.

 27. Zdravím, včera jsem provedl upgrade (Win 7 Home 64) přes Media Creation Tool na notebooku Dell Inspirion 7720. Vše bez problémů, akorát se mně změnil product key – je to normální? A ještě mám dotaz, pokud udělám upgrade na desktopu z win 7 pro 32, jaký bude finální výsledek? Win 10 pro 32? Nebo win 10 pro 64 se zachováním všech dat a programů? Díky za postřehy.

 28. Da se upgradovat i z XP na win 10 s použitím key win XP?

 29. Zdravím, mám na notebooku windows 7 home licencovaný, jelikož jsem notebooku kupoval od někoho před 3 roky, tudíž neznám Product Key. Pujde to instalovat i bez něj na Windows 10? Díky.

 30. Pepo, pokud jsou na noťasu Windows7 originál a aktivované, není problém přejít na W10. Jinak jak zjistit číslo těch W7 i jiných verzí jsem zde popisoval také.

 31. Dobrý večer,
  rád bych se zeptal, když mám legální licenci win7pro, je stále možný tento postup zdarma na win10pro? Bude licenční kod z win7 platit? Děkuji za odpověď.

 32. Dobrý den.

  Rád bych se otpal zda se dá nějak provést tento upgrade i mezi disky a nebo musím nejdříve vytvořit instalační USB/DVD a až z něj nainstalovat Win na druhý disk, případně prvně na noví disk nainstalovat staré Win7 a pak tam provést upgrade?. Budu pořizovat nové PC a tam budu mít jako systémoví disk 500G SSD. Teď mám klasické HDD 128G s Win 7 64b home. řeším hlavně co nejefektivnější cestu jak na nové PC dát Win10

  Děkuji za odpověď

 33. MArtine z 26.12. – ano :)
  Martine z 27.12. – Ideálně na starém disku udělat upgrade a naklonovat jej na ssd při zachování všech dat pomocí tohoto programu https://www.cistepc.cz/wintohdd-idealni-program-na-klonovani-pevneho-disku-zdarma/ Ale tím, když na jednom pc již Windows 10 nainstalujete (nebo uděláte upgrade) číslo nebude nutné znovu zadávat a i při samotné instalaci na nové SSD se vám systém sám aktivuje, takže je volba na vás, jaký postup zvolíte.

 34. Dobrý den,
  připomínám se ještě jednou s mým dotazem z 22.12. Po upgradu mám u Win 10 jiný product key než jsem měl u Win 7. To se stane vždycky nebo je to nějaká anomálie jen u tohoto mého upgradu? Doplňuji, že původní Win 7 byly legální. Chystám se to provést na dalších počítačích, tak bych chtěl vědět, jestli to dopadne stejně…
  Díky za odpověď.

 35. Ano po upgrade na W10 mají tyto jiné číslo než sedmičky.

 36. ČistéPC: děkuji za radu, akorát asi budu nucen stejně udělat prvně čistou instalaci Win7 :(. ty současné jsou v dost dezolátním stavu jak jsem nedávno zjistil, vubec na nich nefuguje záchytný bod a ani stínová kopie svazku :(. takže kdo ví zda by z toho upgrade šel

 37. Ahojte,
  mne nejde prechod W7pro na W10,
  po kontrole mi zahlasi:

  Procesor:OK
  Pamäť:OK
  Miesto na disku:OK
  UEFI: Rozloženie disku pre Fiermwer UEFI nie je podporované

  Vedeli by ste mi prosím poradiť?
  Peter

 38. Dobrý den,

  celé stažení vč. pomocníka probíhalo dobře ale po restartu mi pří instalaci vše zamrzlo při 33%. Teď po obnovení mi opět naskočil W7. Co s tím? Jde instalaci opět spustit, aniž bych musel opět vše stahovat..?

  Děkuji.
  Honza

 39. Zdravím,díval jsem se na video,chtěl jsem tam napsat ten odkaz,ale hlásí mi to že odkaz neexistuje,můžete mi ho tady napsat abych si to zkopíroval a pak nainstaloval,děkuji.P.

 40. Petře, odkaz je zde na stránce nad videem.

 41. Dobrý den chtěl bych se zeptat když chci přejít z Windows 7 na Windows 10 budu pak muset instalovat grafické ovladače protože na moji grafickou kartu nejsou ovladače na Windows 10 mám mám ATI Radeon 4670

 42. Danieli, pokud máte grafiku, kterou desítky nepodporují, sám to systém před instalací napíše. Taky jsem musel u jednoho staršího kompu udělat upgrade a pak to šlo.

 43. Zdravím, celá aktualizace probíhala bez problémů a na konci to napsalo chybu 0xc1900101 – 0x40017
  Instalace se nepovedla ve fázi SECOND BOOT. Při operaci BOOt došlo k chybě.
  Čím to může být?
  Děkuji

 44. Tomasi, tady mate vice info. Je toho vic, co muze zpusobovat problem – stary nepodporovany hardware, antivirus, neaktualizovany system, chybejici drivery atd..

 45. ČistéPC, děkuji za rady, nakonec se to díky ním povedlo.Vyskytl se vsak jiný problém – nefunguje windows defender,ochrana pred hrozbami a viry je nefunkční, píše, že je třeba ji restartovat,poté zase hned spadne. Zkusil jsem Defender vypnout, stáhnout Avast – nyní je ochrana pred hrozbami a viry aktivní, avšak když chci spustit ručně testování v Avastu, spadne i on.

 46. stále se dá přejít?
  po dvou hodinách stahování rozbalovaní a připravy,
  chyba: 0xc1900208

  zatím sem se koukl a instaluji aktualizeca w7, které se na tomhle pc dlouho neřešily.

 47. předpokládám, kdyby se mi to nepodařilo převést kvuli zanesenému systému, tak by to chtělo nainstalovat čisté 7 (nejlépe si někde stahnout iso s SP)
  znovu nainstalovat na pc licenční klíč na 7 mám pod baterkou a pak konvertovat k w10.
  Čistá instalace w10 se patrně nedá bez přechodu?

 48. Mě číslo z W7 rovnou do čisté instalace Win10 použít nešlo, ale někomu ano, takže tak. Podlě mě ideální varianta a několikrát popisovaná je záloha dat, čistá instalace Win7, donahrát Sp3 a další aktualizace a pak pokračovat podle návodu výše.

 49. Zdravím, a děkuji autorovi za návod, úspěšně jsem jej použil na jedné licenci W7. Avšak když jsem se pokusil udělat novou čistou instalaci W7 s druhou licencí, kterou vlastním, po upgrade byl cd key opět stejný jak v předchozí licenci. To samé se mi stalo při upgradu z licence W8.1, kterou také vlastním. To je normální chování? Zkusil jsem to i na druhém PC a tam se opět vygeneroval stejný klíč. Ten klíč se vždycky vygeneruje podle hardware na kterém proběhl první pokus o upgrade?

 50. Tak se mi to komplikuje:
  Jak sem se koukal, tak původní W7 je z roku 2009, a za ty léta je tam tolik balastu že když dám přechod na w10, tak mi to hodili chybu, a nedivil bych se kdyby poté zase jinou. Chtěl sem hodit čistou instalaci W7, ale když sem chtěl stáhnout ISO 7 od Microsoftu, a žádal klíč co mám na notebooku pod baterkou, tak mě to nevzalo, protože se jedná o nějakou jednorázovou nebo co.
  Nakonec sem PC obnovil přez HP revolvery, a nainstaloval SP1 a nějaké aktualizace ale po x té aktualizaci, vždy modrá smrt a žádost jestli chci zase obnovit a tak pořád dokola.

 51. ČistéPC:
  No bohužel jo :( tím jsem to asi pos*al co? Nechtělo se mi rozebírat NTB kvůli tomu právě a chtěl jsem to jen přelicencovat na jednom PC, když už jsem to měl rozdělané.
  Tak hold až přejdu někdy na W10 na PC i NTB, tak dám do obou stejný key a budu doufat, že to pojede zároveň tak jako na W7…

 52. No, podle mě ty zbývající čísla z W7 fungovat budou, pokud už se na tom kompu jednou desítky aktivovaly, asi si „nezkopírují“ z další Win7 licence to číslo, když už se to tam jednou udělalo. Ale pro příště, co pc, to jedna licence :)

 53. No, proto jsem to pak zkusil na tom NTB přímo, jenže zřejmě všechny 3 licence 2xW7+1xW8.1 se po upgrade spárovaly s jedním CD key W10 někde v Microsoftu.

 54. A na jiném kompu či notebooku s dalším číslem upgrade nejde?

 55. Dobrý den, postupovala jsem dle postupu ve videu, ale po restartu mi opět naskočil původní Win7, mohu se zeptat, kde je chyba?

 56. po třech dnes neustálého přechodu, aktivace, aktualizací a zase obnovy systému jsem vyzkoušel nainstalovat w10 a zadat licenci z w7, a vzalo mi to

  ve win mám v systému
  „systém je aktivován“

  a číslo ID

  znamená to tedy že je licence aktivonaná už na číslo pc, a při další instalaci W10 už nebudu žádné číslo potřebovat?

 57. Dobrý den, prosím o pomoc, při přechodu z W 7 na W 10, opakovaně mi to píše chybu 0x8007042B – 0x3000D. Instalace se nepovedla ve fázi FIRST_BOOT. Při operaci MIGRATE_DATA došlo k chybě. Děkuji mnohokrát

 58. Díky za odpověď, ale přijde mi to složité. Jsem pouze uživatel a bojím se, abych neudělal jieště více škody. Neexistuje nějaký program, který by to udělal automaticky, nebo mohl by jste mi napsat přesný postup nebo kam se mohu obrátit o pomoc. Napadlo mě ještě tovární nastavení, ale o co bych přišel tímto postupem, nemám s tím zkušenost a pomohlo by mi to vůbec? Díky za odpověď.

 59. Petře, podle mě ideální postup u léta používaného pc je prostě záloha všech důležitých dat na externí disk (flešku), pak čistá instalace W7 a z nich upgrade na W10. To musí projít vždy.

 60. Dd, měl jsem W7 s instalace a jiných aplikaci, Office atd… provedl jsem upgrade na W10 podle videa, a na jednom PC vše bez problémů jede i na W10 a na druhém jsem zamrzl na modré obrazovce Vítá Vás Windows 10. Po kliku na další syst. Stále načítá ale jinak nic. Nějaké rady prosím? Děkuji moc, Michal.

 61. Dobrý den, je třeba při upgrade z win 7 na win 10 udělat první reinstalaci win 7? Děkuji Petr

 62. Dobrý den Petře, potřeba to není, ale pro bezproblémvý upgrade (hlavně v případě že Windowsy byly používáné mnoho let) to doporučuji. Předtím samozřejmě zálohovat data z disku C.

 63. Můžu poprosit o link na ten upgrade z win7 na win 10 děkuji Pavel

 64. Tak mám ten upgrade za sebou ale byl to celkem porod abych se přiznal. Prvně mě zarazilo, že instalační DVD s win7 nepodporuje USB na nové desce takže mi nefungovala ani myš ani klávesnice. Tudíž sem musel udělat upgrae na starém PC (formát starého disku, čistá instalace Win7, všechny updaty kdy to házelo neznámé errory. Pak upgrade na Win 10 který se poprvé nepovedl až na podruhé. Následně vytvoření instalačního DVD a pro jistotu zálohování CD-KEy) při nainstalování Win 10 na novej PC vše v poho až na to, že se odmitali aktivovat, nějakej error, prej nesouhlasí klíč s produktem, tak sem zkusil zadat klíč k Win7 a ten už šel a je to zatím v poho :). tudíž by to takto mohlo jít všude, jen se opravdu musí pohlídat verze

 65. Mám starý notebook Samsung NP-Q330 a nešlo mi to dříve, a nejde mi to ani nyní nainstalovat. Stáhl jsem si teď dokonce nejen všechny aktualizace Windows 7 Home edition, ale i všechny možné aktualizace od Samsungu (včetně aktualizace biosu) a nepomohlo to. Tento model není ovšem na Samsungu uvedeném seznamu produktů, které podporují Windows 10. Je zde nějaké rozumné řešení? Rád bych aby byl tento notebbok dostatečně zabezpečený.

 66. Dobrý den, děkuji. Stáhnul jsem si upgrade. Jen mě překvapuje,proč mám v hlavní nabídce – Začínáme s Windowsem 8. Děkuji za odpověď.

 67. Tak dnes sem zkusil přechod z Win7 na Win10..všechno úspěšně, ale mám problém že v notebooku hlásí a nalezne pouze 4GB RAM a já tam mám 2x4GB … přitom Win7 ukazovali normálně 8GB RAM…nevíte kde by mohl být problém?

 68. zdravím, dle návodu jsem provedl přeinstalaci z Win 7 na 10, vše šlo podle videa, ale při instalaci upgrade hlásí 99% hotovo, ale v tomto stavu to je už skoro 8 hodin. Vše ostatní ale funguje normálně. Když pc dám do režimu spánku a následně opět zapnu, bude instalace pokračovat tam, kde skončila, nebo to pojede celé znovu od začátku? Děkuji.

 69. mám stejný problém jako Tomáš nade mnou. instalace skončí na 99%. beželo to celou noc a nic..

 70. Prosím vás, dá se přejít z Win. 7/ 32 bit na Win. 10/ 64 bit?

 71. Pri prechodu z win 7 na win 10 se mi opakovane upgrade zasekl na 99% (instaluje se Windows 10, prosim pocketjte). Nevim, jak s tim nalozit, jak donutit k dokonceni?

 72. Ahoj ČistéPC, pochopil jsem správně, když upgrade WIN7 na WIN10 skončí chybovou hláškou, obnoví se původní nastavení WIN7?

 73. Dnes jsou zkusil na firemním PC, kde bylo originální Win8 PRo, předěláno na Win7 Pro, v provozu cca 5 let, žádné čisté Win7 a nic z tohoto návodu jsem neinstaloval, jen spustil Windows10Upgrade24074.exe a za hodinu (SSD disk) to bylo hotovo automaticky na Win10Pro bez zadávání nějakých klíčů. Jen následně se aktualizace sekla cca na 25% na 30 minut, už jsem myslel, že je něco špatně, ale potom se to rozběhlo. Zachované programy a doménové účty.

 74. Des 28.02.2020, Windows 7, který byl zakoupen jako použitý,zásilka přišla i se origiálím štítkem. Stáhl jsem media creation tools od microsoft a udělal Disk s Windows 7 64bit verse na USB o kapacitě 8gb. Proběhla čistá instlace Windows 7, poté jsem naistaloval aktualizace. Po této operaci trvající celkemm asi 2 hodiny od začátku čisté instalace jsem stáhl z TENTO SOUBOR nacházenící se v úvoním textu této stránky a pustil se ihned do upgradu na Windows 10. po další hoině mám hoto. vše funguje a Windows 10 jsou aktivované pomocí igitálí licence.
  Děkuji

 75. Dobrý den, technicky je upgrade možný, ale licenčně nikoli. Pokud máte informaci, že je tento upgrade legální, bylo by fajn jí zveřejnit. Pokud nikoli, neměli byste uživatele k upgradu nabádat.

 76. Zdravím a rád bych přidal další zkušenost. Již jsem zde dříve psal, že podle návodu uvedeného zde jsem provedl na 3 PC upgrade z Win7 na Win10 přes pomocníka (stažený soubor), bez problémů. U 4. PC nešlo provést upgrade přes pomocníka, protože to vždy skončilo na hlášce, že PC není podporován pro Win10. Ovšem podle oficiálních podkladů podporován být měl. Provedl jsem tedy čistou instalaci. Vše proběhlo, Win 10 jsou aktivovány a bez problémů.
  Nyní se mi po čase stalo, že jeden již dříve upgradovaný PC vinou nějaké hardwarové kolize spadl a nešlo s ním nic – žádná oprava, žádná záchrana, bohužel jsem ještě neměl zálohu, takže jediná možnost byla opět čistá instalace Win10. Použil jsem klíč z Win7, vše proběhlo bez problému, Win10 jsou aktivované, aniž bych cokoli musel řešit.

 77. Jirko, tak to jsou dobré zprávy. Každopádně příště, kdyby se něco podobného stalo, není nutné zadávat serialnumber, protože se Windows samy aktivují, když už tam jednou byly instalované.

 78. prosim muzete poradit odkaz na stahnutí win10 aby pote stahnul a vse bez chybi slo instalova

 79. Dobrý den,
  přeinstaloval jsem W7 na W10, sice trochu pozdě, ale je to lepší než nikdy.
  A zjistil jsem, že se ve správci zařízení v grafických adaptérech není moje grafická karta AMD RX-560 4GB, místo toho je tam Základní grafický adaptér Microsoft.
  Vůbec nevím, co s tím, prosím o radu.

 80. Dobrý den, můžete mi prosím poradit ?
  Před instalací jsem odinstaloval zbytečné programy a počítače vyčistil pomocí CCleaner. Kdy jsem vyčistil také registry Windows.
  Při instalaci proběhlo vše podle videa zde na stránce, ale v okamžiku, kdy už se počítač restartoval a načítaly se aktualizace, načetlo se asi 15%, restartnul se počítač a zobrazila se hláška, že se vrací provedené změny. Po restartu se zobrazila chybová hláška:

  Windows se nám nepodařilo nainstalovat.
  0x8007001f – 0x200006
  instalace se nepovedla ve fázi SAFE_OS. Při operaci REPLICATE_OC došlo k chybě.
  Nevěděl byste co opravit ?
  Díky Milan

 81. Dobrý den,
  má nkdo zkušenost s upgradem z win 7 enterprise na win 10.
  Díky

 82. Úspěšný přechod z W7 na W10! Dlouho jsem otálela, protože jsem se bála o svůj stařičký noťas. Ale díky videu jsem to zmákla i já, totální IT anti-talent. Děkuji děkuji děkuji! Dokonce jsem nepřišla ani o žádná data! Jen to trvalo tak 2-3 hodiny? Ještě jednou díky za super návod!

 83. Mně to napsalo – důvod proč nejde nainstalovat – Operační systém: Pokud chcete upgradovat edice Windows Server nebo Enterprise, obraťte se na vašeho správce systému.
  Ale je fakt, že mám Win 8.1 ne 7.

 84. Pokud instalujete Win10 home nebo prof, dá se udělat nejen upgrade, ale i nová instalace a použít původní licenční číslo z Win7 / 8 / 8.1.

  Pokud vím, tak Win Server nebo Win Enterprise jsou jinak licencované, proto nejde udělat cross-upgrade. Také nejde použít licence ze starší edice sytému.

  Microsoft už asi rezignoval, že milióny malých běžných uživatelů mu vydělají milióny chechtáků. Zaměřil se na firemní klientelu. Takže v rámci zjednodušení života raději rozdá všem Win10, než aby musel udržovat celou řadu systémů.

  Ostatně každý půlrok vydává novou edici Win10, rozdíl mezi prvními verzemi z 2015 a těmi dnešními je možná větší, než byl mezi Win8 a Win10. Microsoft se tedy rozhodl, že už na věčnost budou jen Win10, která neustále mění.

 85. Zdravím a mám dotaz, jestli je ještě možné přejít z W7 home 64 na W10 home 64 podle tohoto návodu? Hledám teď každou informaci, jestli se do toho mám vůbec pouštět.
  Předem děkuji za jakékoliv info.

 86. Děkuji, tento postup jsem využila dnes a proběhl naprosto bez potíží. Přecházela jsem z win 7 pro, a teď mám 10…
  taky pro

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*