Přidání operační paměti do notebooku HP 4520s

Málo paměti v notebooku je důvod, proč najíždí pomalu a reaguje pomalu na příkazy. Jak přidat paměťový modul do notebooku popisuje dnešní článek.

Rozšíření – výměna paměti RAM v notebooku

I v dnešní době se můžete setkat s tím, že obchody nabízejí v noteboocích rychlé procesory a velké pevné disky, ale leckdy pouze se 2GB operační paměti. Na plynulý chod Windows je třeba alespoň 4GB paměti, abyste nečekali pár sekund, než se „něco na obrazovce bude dít“.

Můj notebook jsem se rozhodl také rozšířit, protože paměti není nikdy dost a cena 4GB ve variantě DDR3 je pouze 650kč (říjen 2015).

paměť do notebooku 1

Čtěte také jak přidat do notebooku SSD disk.

paměť do notebooku 2

U některých notebooků je instalace modulu jednoduchá, stačí demontovat malý kryt zespodu a tento paměťový modul vložit. Model HP 4250s se musí celý rozebrat, protože paměť je uschována pod klávesnicí. Notebook má dva paměťové sloty, takže můžete nechat původní modul a k němu přidat další, pokud ale máte 1-2GB původní paměti, doporučuji samostatný modul 4GB DDR3.

paměť do notebooku 3

Čtěte jak přidat ramku i do stolního pc.

paměť do notebooku 4

Pokud vás zajímá, jaký přesně typ paměti zakoupit, použijte program CPU-Z, kde na záložce SPD zjistíte požadované parametry.

Rozšíření paměti notebooku SD kartou

Zajímavá možnost, pokud už máte v noťasu málo místa, je použití sd-karty. Ta vám ale zvětší místo pouze na data (jako harddisk), ale rychlosti klasických disků nikdy nedosáhne.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*