Rychlé poznámky ve Windows 10 i Win 11

Rychlé poznámky musí využít každý. V papírové formě to jsou klasické polepky, ve Windows 10 to vypadá úplně stejně, ale máte vše navíc pěkně archivované.

Rychlé poznámky Windows 10

Aplikace není součástí Windows, takže je nutné ji stáhnout. Ve Store vyhledejte Microsoft Sticky Notes nebo klikněte rovnou zde. Download je zdarma a stahujte kliknutím na tlačítko Získat.

Rychlé poznámky ve Windows 10 - 1

Nový úkol přidáte kliknutím na plus v levém horním rohu. Otevře se nový „papírek“ a zde si můžete Udělat poznámku.

Rychlé poznámky ve Windows 10 - 2

Je možná celkem dobrá úprava písma jako třeba ve Wordpadu a lze přidat do poznámky i obrázek.

Rychlé poznámky ve Windows 10

V Nastavení apky se můžete přihlásit do Microsoft účtu (pokud jej nemáte, zde je návod, jak je vytvořit) a budou se vám tyto úkoly synchronizovat do cloudu.

Rychlé poznámky ve Windows 10 - 3

Režim je světlý i tmavý.

Rychlé poznámky ve Windows 10 - 4

Tmavší vzhled může využít každý, kdo má „černé Windows„.

Rychlé poznámky Windows 11

Narozdíl od Win10 jsou ve Windows11 Rychlé poznámky součástí systému. Spustíte je tak, když kliknete na lupu a napíšete rychlé (poznámky už se doplní) a spustíte aplikaci.

Rychlé poznámky Windows 11

Pokud jste přihlášeni Microsoft účtem, pouze na něj klikněte, v případě, že používáte lokální účet, měl by se program spustit hned.

Rychlé poznámky Windows 11 - 2

A jak vidíte, rychlé poznámky na plochu jsou skoro stejné jako ve Windows 10.

Rychlé poznámky Windows 11 - 3

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

  1. Bohužel asi neexistuje verze pro Android, myslím samozřejmě od MS se synchronizací. Existují stejný program od jiné firmy se synchronizací do Windows?

  2. Existuje, Microsoft mu říká Onenote a je dostupný jak pro Android, tak iOS.

  3. Onenote je něco dost jiného, než tyhle Sticky Notes. Používám ho.

  4. Ano to máte pravdu, nicméně i na Androidu, tyto rychlé poznámky fungují, nicméně je nutno výchozí launcher na Android vyměnit za Microsoft Launcher a už se tam objeví, vzhledem k tomu, že jsem velký příznivec MS, tak nějaký ten pátek a MS aplikace užívám + předplatitel MS 365, Insider Preview od roku 2014, atd.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*