Směšovač hlasitosti ve Windows 11 jde snadno nahradit

Někomu nemusí vyhovovat nový Směšovač hlasitosti ve Windows 11, proto zde je návod, jak jej nahradit za ten původní, známý ze starších verzí operačního systému.

Takto vypadá ten klasický ovladač hlasitosti ve Win 11. Já osobně jsem s ním spokojen, u pc mám repro, takže jej v podstatě ani nevyužívám. Ale kdo třeba pracuje na notebooku, kde využívá vestavěné reproduktory, pak se musí spolehnout na klasický posuvník hlasitosti a tam může být problém.

Směšovač hlasitosti Windows 11

Směšovač hlasitosti

Otevřete vyhledávání po kliknutí na tlačítko Start, případně rychlejší volba je spuštění vyhledávacího okna klávesou WIN + R.

Napište sndvol.exe a příkaz / program spusťte.

sndvol.exe 1

Otevře se vám původní verze směšovače hlasitosti. Asi ale nechcete pokaždé tento „exe“ soubor spouštět, proto vám poradím, jak si jej přidáte na Start.

Starý směšovač hlasitosti ve Windows

Opět vyhledejte sndvol.exe, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte Otevřít umístění souboru.

sndvol.exe 2

Otevře se vám v Průzkumníku souborů adresář, kde je soubor SndVol.exe umístěn. Na něj klikněte pravým myšítkem a zvolte Připnout na Start.

sndvol.exe 3

Zdroj: https://365tipu.cz/2023/03/16/tip2377-jak-ve-windows-11-ziskat-zpet-puvodni-pouzitelny-smesovac-hlasitosti-sound-mixer/

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*