Správce hesel Google + export z Chrome

Správa hesel v Google účtu je výborná vychytávka a rozhodně sem nahlédnout doporučuji každému, kdo to myslí s bezpečností na internetu vážně.

Na webové stránce https://passwords.google.com/ najdete všechna hesla, která máte uložená v prohlížeči Chrome. Je možné, že i když ty hlavní a často používaná měníte pravidelně, třeba jsme na nějaké starší zapoměli a díky tomu by jej pak mohl případný útočník zneužít, proto je dobré je kontrolovat.

Pro více informací klikněte na volbu Přejít na kontrolu hesel.

Správce hesel Google 1

Zkontrolujte si, jak jsou hesla bezpečná, nebyla prolomena nebo je nepoužíváte opakovaně.

Správce hesel Google 2

Bude nutné se přihlásit do účtu Google.

Správce hesel Google 3

Zde vidíte, kolik můžete mít hesel prolomených, která už byla použita opakovaně a také že někde jsou použita hesla slabá.

Když jednotlivé volby rozkliknete, uvidíte jakých webů se to týká.

Správce hesel Google 4

Chrome hesla – export

Ve správci klikněte na ozubené kolečko (nastavení).

Chrome export hesel

Zde lze nastavit, jestli hesla chcete ukládat v Androidu i Chromu a jestli se máte na weby automaticky přihlašovat. Následně nás bude zajímat volba třetí, díky které si stáhnete kopii hesel. Stačí kliknout na tlačítko Exportovat.

Chrome export hesel 2

Na další obrazovce to potvrďte ještě jednou.

Chrome export hesel 3

Poté budete muset pro ověření zadat heslo (do e-mailu) a nakonec se vám do počítače uloží soubor Google Passwords.csv, ve kterém najdete hesla uložená v pc či notebooku, kde používáte Google Chrome, ale i z mobilního telefonu Android.

Dávejte si ale pozor, kam jste si soubor uložili, neboť není zaheslovaný a tím pádem k němu má přístup každý, kdo může na váš počítače nebo mobil.

Související:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*