Street View na Google mapách vás vezme do historie

Věděli jste, že se na Google Maps můžete podívat o několik let zpět do historie, jak třeba vypadal váš dům, okolí, škola nebo celé město?

Kde to najít

Otevřete webový prohlížeč a zadejte adresu https://www.google.com/maps.

Poté do vyhledávání vlevo nahoře napište místo, které vás zajímá. Mě, jakožto rodáka z Litoměřic, zajímá, jak se změnilo toto město a co je tam nového (samozřejmě to vím, ale jen pro ukázku). Asi nemá smysl hledat část města nebo zajímavost, která se 10 let nezměnila.

TIP: Jak nastavit, aby se offline mapy stahovaly na SD kartu

Vybral jsem tedy ulici Kamýcká, kde je nyní obchod Lidl, jelikož vím, že tam ještě před pár lety nebyl.

Následně klikněte na mapy na panáčka vpravo dole a přetáhněte jej na tu ulici.

Google Maps

Důležité je vědět to, že historie se zobrazí jen v případě, že tam projelo Google auto a tu ulici zaneslo do StreetView. Takže ve zkratce, musí být ta ulice modrá, jak vidíte na obrázku.

Street View Google mapy 2

A až uvidíte tento 3D pohled, vlevo klikněte na odkaz Street View.

Street View Google mapy 1

Posuvníkem si zvolte, jaký rok chcete vidět, jak to místo v minulosti vypadalo. Stačí poté jen kliknout na ten malý obrázek.

Street View Google mapy

A otevře se vám pohled na celou obrazovku. Jak vidíte, je to tedy celkem rozdíl, původně zde byla snad nějaká firma zpracovávající dřevo, ale pár let už to místo leželo ladem, co si zapatuji. Nyní to podle mě rozhodně zde vypadá lépe.

Street View Google mapy 3

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*