TeamViewer – Vzdálená správa počítače

Oprava pc na dálku není problém, když znáte program Team Viewer a díky němu je vzdálené připojení k počítači opravdu hračka. Zde popisuji aktuální verzi číslo 11.

Mnohokrát jsem řešil po telefonu problém s počítačem rodičů, někoho dalšího z rodiny a také známých. Často je problém z dotyčného dostat, co vlastně tomu počítači je. Osobní návštěva na místě není vždy možná a to nejen z časových důvodů.

Proto, pokud se jedná „jen“ o chybu v pc, je lepší se na problémové pc připojit na dálku a zjistit ten opravdový problém. A přesně pro to se hodí tento program.

Co je to Team viewer

Team viewer je program, pomocí kterého je možné počítač ovládat na dálku. Pokud má někdo problém s pc, stačí si jej nainstalovat a počítačový odborník se může k tomuto pc vzdáleně připojit a problém vyřešit.

TeamViewer můžete použít v pc i mobilu

Skvělá věc je ta, že tento program lze použít nejen pro propojení pc-pc, ale můžete se na počítač připojit i z mobilního telefonu. Nemusíte tedy jen řešit, že počítač nefunguje, ale můžete se připojit ze svého mobilu třeba na své domácí pc a ovládat ho na dálku.

Správa počítačů už nebude problém – vzdálené ovládání počítače to vyřeší.

Zde najdete jako vždy obrázky, jak program vypadá a jak jej používat.

TeamViewer download + instalace

Program najdete na oficiálním webu ke stažení i v českém jazyce https://www.teamviewer.com/cs, kde je i free verze.

Instalace aktuální verze s číslem 11 je jednoduchá, klikněte na Spustit plnou verzi, která je zdarma pro osobní použití a zaškrtnete Instalovat a osobní / nekomerční použití.

teamviewer 11

A zde vidíte již spuštěný program a dvě hlavní „záložky“, které stačí znát.

teamviewer 11 nastavení

Povolit vzdálenou správu

Pokud vám počítač nefunguje a potřebujete, aby se k vám někdo připojil. Vidíte zde vaše ID a heslo. Díky těmto údajům se na váš počítač může připojit technik a vyřešit problém.

Spravovat vzdálený počítač

Když se chcete připojit na vadné pc a vyřešit problém. Zde jen zadáte ID počítače, na který se chcete připojit + heslo a již ovládáte vzdálenou plochu stejně jako byste seděli přímo u pc.

Můžete jej přímo i restartovat, poté je třeba se ale opět připojit v tomto programu.

Vpravo vidíte záložku Počítače a kontakty, kde si po registraci můžete vytvořit seznam počítačů, kam se připojujete nejčastěji a nebudete muset pokaždé vyplňovat přohlašovací údaje.

Samozřejmě nastavení má mnohem víc, ale toto jsou asi ty nejdůležitější, které můžete využít.

Čtěte také:


2 Comments

  1. Vau, díky moc za tip! Přesně řešení pro mě a pro moji s počítačem věčně bojující maminku! Teď mi docela pomohl program Driver Booster 3, zejména z aktualizací driverů v mém HP PC. Jen mám obavy jestli mi jeho FREE verze trochu nezaneřádí počítač … máte zkušenost?

  2. Panterko, zmiňovaný program neznám, ale zkusím otestovat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*