Tečka – česká CovidPass aplikace, která vám usnadní cestování

Konečně už i v Čr funguje CovidPass – aplikace Tečka a díky ní můžete začít bez problémů cestovat nebo navštěvovat zařízení, kde je vyžadováno očkování nebo potvrzení o testu na Covid-19. Kde apku stáhnout a jak funguje popíšu v článku.

Tečka – recenze CovidPass aplikace

Apka je zdarma ke stažení pro mobilní telefony Android na Google Play a pokud máte Apple, stáhnete ji zadarmo i na AppStore. Stačí ji stáhnout do mobilu a během chvilky ji máte nainstalovanou.

Tečka aplikace covidpass

Po spuštění Tečky je nutné potvrdit informace v úvodu a vytvořit si 6-ti místný PIN, pomocí kterého se budete přihlašovat.

Tečka aplikace covidpass 2 Tečka aplikace covidpass 3

Poté, co pin nastavíte, doporučuji také zapnout přihlášení obličejem nebo otiskem prstu. Pak bude to přihlašování jednodušší.

Následně na další obrazovce klikněte na tlačítko Přidat osobu.

Tečka aplikace covidpass 4 Tečka aplikace covidpass 5

Doporučuji přihlášení pomocí eidentity, ale je možné také pomocí sms kódu nebo oskenováním qr kódu.

Při využití první volby je nutné potvrdit – povolit možnost stahovat certifikáty testů.

Tečka aplikace covidpass 6 Tečka aplikace covidpass 7

Pokud vše nastavíte dobře, ukáže se vám vaše jméno a datum narození. Na tyto údaje klikněte a uvidíte, že jste byli očkováni a kdy očkování vyprší (případně pokud máte platný/neplatný PCR/antigenní test).

Tečka aplikace covidpass 8 Tečka aplikace covidpass 9

Zde vidíte, že mám platný CovidPass certifikát a mohu vyrazit na akci, do restaurace, nebo do zahraničí.

Tečka aplikace covidpass 10 Tečka aplikace covidpass 11

AKTUÁLNĚ:

Od 9.7.2021 platí, že do restaurací a jiných zařízení je možné vyrazit až po PLNĚ dokončeném očkování = 14 dní od druhé dávky. Takže viz obrázky výše, já mohu jít až 16.7., jinak je nutný antigenní či PCR test.

Tečka aplikace covidpass 12

Na druhou stranu, očkovaní mají platnost certifikátu prodlouženou, měla by být nyní neomezená, ale v aplikaci mě to píše do roku 2025, což je super – 3 roky od aplikace druhé dávky, pokud se zase něco nezmění a konečně by se dalo už v dalších letech cestovat jako dříve. Uvidíme…

Antigenní test v Tečce

Jelikož je nutné aktuálně (červenec 2021) i na koupaliště mít test na Covid-19 (samotest bohužel už neplatí), tak jsme se také nechali otestovat a výsledek byl hned v aplikaci.

Je platný 72 hodin od testování a protože mě 14 dní od druhé dávky končí právě 16, vyšlo to parádně :)

Tečka aplikace covidpass 13 Tečka aplikace covidpass 14

V poslední aktualizaci aplikace lze vypnout neplatné testy, aby se vám v tom přehledu nepletly.

Jak přidat dítě do Tečky

V aplikace kliknete na + a poté vyberete volbu Jednorázový SMS kód. Tím se dostanete na stránku ocko.uzis.cz a zde vyberte druhou volbu (pro cizince a děti bez občanského průkazu). Zadáte číslo mobilu, E-mail a datum narození vašeho dítěte a kliknete na Odeslat. Obratem dojde SMS, kde je ten kód a ten zadáte do předvyplněného pole a poté už budete mít i své dítě v aplikaci s informací, zda má očkování či test platný (zelený) nebo ne (červený).

Přidání další osoby

Klikněte na + na hlavní stránce aplikace a zde následně zvolte Skenovat QR kód, který máte na papíru, který jste dostali v očkovacím centru, nebo v e-mailu zadaném při registraci.

TIP pro rodiny: Oskenujte si QR kódy manžela, manželky a dětí navzájem do svých „teček“ a můžete pak na „kontrolním místě“, což je třeba bazén, kino, nebo jiné místo, kde vyžadují potvrzení bezinfekčnosti, ukázat pouze jeden mobil, kde budou informace o celé rodině a nemusíte po jednom z každého mobilu (či vytisknutého papíru s potvrzením).

Související odkazy:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.
  •  
  •  

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*