Tečka – česká CovidPass aplikace, která vám usnadní cestování

Konečně už i v Čr funguje CovidPass – aplikace Tečka a díky ní můžete začít bez problémů cestovat nebo navštěvovat zařízení, kde je vyžadováno očkování nebo potvrzení o testu na Covid-19. Kde apku stáhnout a jak funguje popíšu v článku.

Tečka – recenze CovidPass aplikace

Apka je zdarma ke stažení pro mobilní telefony Android na Google Play a pokud máte Apple, stáhnete ji zadarmo i na AppStore. Stačí ji stáhnout do mobilu a během chvilky ji máte nainstalovanou.

Tečka aplikace covidpass

Po spuštění Tečky je nutné potvrdit informace v úvodu a vytvořit si 6-ti místný PIN, pomocí kterého se budete přihlašovat.

Tečka aplikace covidpass 2 Tečka aplikace covidpass 3

Poté, co pin nastavíte, doporučuji také zapnout přihlášení obličejem nebo otiskem prstu. Pak bude to přihlašování jednodušší.

Následně na další obrazovce klikněte na tlačítko Přidat osobu.

Tečka aplikace covidpass 4 Tečka aplikace covidpass 5

Doporučuji přihlášení pomocí eidentity, ale je možné také pomocí sms kódu nebo oskenováním qr kódu.

Při využití první volby je nutné potvrdit – povolit možnost stahovat certifikáty testů.

Tečka aplikace covidpass 6 Tečka aplikace covidpass 7

Pokud vše nastavíte dobře, ukáže se vám vaše jméno a datum narození. Na tyto údaje klikněte a uvidíte, že jste byli očkováni a kdy očkování vyprší (případně pokud máte platný/neplatný PCR/antigenní test).

Tečka aplikace covidpass 8 Tečka aplikace covidpass 9

Zde vidíte, že mám platný CovidPass certifikát a mohu vyrazit na akci, do restaurace, nebo do zahraničí.

Tečka aplikace covidpass 10 Tečka aplikace covidpass 11

AKTUÁLNĚ:

Od 9.7.2021 platí, že do restaurací a jiných zařízení je možné vyrazit až po PLNĚ dokončeném očkování = 14 dní od druhé dávky. Takže viz obrázky výše, já mohu jít až 16.7., jinak je nutný antigenní či PCR test. Od podzimu 2021 už musíte mít pouze dokončené očkování nebo prodělanou nemoc covid během posledních 6 měsíců, testy už vám vstup nezajistí.

Tečka aplikace covidpass 12

Na druhou stranu, očkovaní mají platnost certifikátu prodlouženou, měla by být nyní neomezená, ale v aplikaci mě to píše do roku 2025, což je super – 3 roky od aplikace druhé dávky, pokud se zase něco nezmění a konečně by se dalo už v dalších letech cestovat jako dříve. Uvidíme…

Antigenní test v Tečce

Jelikož je nutné aktuálně (červenec 2021) i na koupaliště mít test na Covid-19 (samotest bohužel už neplatí), tak jsme se také nechali otestovat a výsledek byl hned v aplikaci.

Je platný 24 hodin od testování a protože mě 14 dní od druhé dávky končí právě 16, vyšlo to parádně :)

Jak ale píšu výše, nyní pouze očkování nebo prodělaný covid-19 vám „povolí vstupy“, testy už ne.

Tečka aplikace covidpass 13 Tečka aplikace covidpass 14

V poslední aktualizaci aplikace lze vypnout neplatné testy, aby se vám v tom přehledu nepletly.

Posilovací dávka (booster)

3. dávka očkování na Covid je nutnost a pro vaše zdraví i nezbytnost, takže ji doporučuji. Sice jsem čekal, že to bude později, ale mutace viru se mění hodně často a je dobré být připraven.

V diskusi pod článkem přibylo hodně dotazů, tak konečně mám odpovědi z vlastní zkušenosti.

Je skvělé, že se v mnoha městech očkuje bez čekání, osobně jsem se sice zaregistroval, ale volné termíny byly nejdříve za 3 týdny, tak jsme raději navštívili očkovací místo v nemocnici v Ústí nad Labem a zde to proběhlo bez front naprosto profesionálně a i s vyplněním dotazníku a povinným čekáním v čekárně po aplikaci 3 dávky nám to nezabralo víc než 20 minut.

Už v čekárně pár minut po očkování se mi v mobilu objevila informace o tom, že jsem byl na posilovací dávce.

POZOR, není to v tom samém „odkazu“ jako ty první dvě dávky, ale je tam další „odkaz.

To může být problém, musíte si rozkliknout tu dávku posilovací, abyste ji viděli a neklikat na to „staré“ očkování.

Očkování posilovací dávka

Následně v podrobnostech uvidíte číslo dávky, jejich celkový počet a datum očkování.

Podrobnosti posilovací dávka

Jak přidat dítě do Tečky

V aplikace kliknete na + a poté vyberete volbu SMS kód. Tím se dostanete na stránku ocko.uzis.cz a zde vyberte druhou volbu (pro cizince a děti bez občanského průkazu). Zadáte číslo mobilu, E-mail a datum narození vašeho dítěte a kliknete na Odeslat. Obratem dojde SMS, kde je ten kód a ten zadáte do předvyplněného pole a poté už budete mít i své dítě v aplikaci s informací, zda má očkování či test platný (zelený) nebo ne (červený).

Přidání další osoby

Klikněte na + na hlavní stránce aplikace a zde následně zvolte Skenovat QR kód, který máte na papíru, který jste dostali v očkovacím centru, nebo v e-mailu zadaném při registraci.

TIP pro rodiny: Oskenujte si QR kódy manžela, manželky a dětí navzájem do svých „teček“ a můžete pak na „kontrolním místě“, což je třeba bazén, kino, nebo jiné místo, kde vyžadují potvrzení bezinfekčnosti, ukázat pouze jeden mobil, kde budou informace o celé rodině a nemusíte po jednom z každého mobilu (či vytisknutého papíru s potvrzením).

Související odkazy:

14 Comments

 1. Co dělat když jsem zapomněl heslo k aplikaci tečka

 2. Mělo by stačit aplikaci z telefonu smazat a znovu nainstalovat. Poté pokračujte podle návodu výše.

 3. dostane se třetí dávka automaticky do Tečky, nebo se musím nějak přihlásit

 4. Určitě se tam objeví automaticky, až vám ji dají, jinak by ten covidpass ztrácel význam.

 5. Byl jsem na třetí dávce, stáhl jsem si čtečku ta ukazuje že cestifikát je platný ale na části podrobnosti je pořád zapsáno že mám pořád jen dvě.

 6. Mám obdobnou připomínku jako Bohumír, ale po třetí dávce jsem již 6 týdnů a stále se mi zobrazují pouze 2 dávky, a to i přes to, že jsem provedl aktualizaci. Kam se obrátit k nápravě stavu?

 7. Zdeňku, zkuste si zapnout volbu Zobrazit i neplatné certifikáty, dříve takto bylo možné tu 3 dávku zobrazit a dejte vědět jestli to funguje nebo ne.

 8. Bohužel tento postup k pozitivnímu výsledku nevede, stále mám zobrazeny pouze dvě vakcíny. Ale i tak děkuji za pomoc. Rád vyzkouším jakoukoliv další radu. S pozdravem Zd.

 9. Jsem po 3 dávce už 25 dní a pořád v tečce nemám záznam o 3 dávce pořád je tam že jsem absolvoval 2 dávky tak je to nanic ne.Dekuji

 10. Dnes jsem byl na 3 posilovací dávce, tak jsem doplnil do článku informace, kde najdete odpovědi na mnohé dotazy v komentářích.

 11. 4.11.2021 jsem dostal monoklonální protilátky.24.11.2021 jsem se šel zeptat na vakcinační centrum proč to nemám na Tečce a co proto mohu udělat.Odpovědět neuměli,ale hned mi dali 3.posilující dávku. V Tečce do dnes nic.

 12. Potřebuji nový PIN. Zapomněla jsem stávající. Jak o něj požádat?

 13. Po zadání nové osoby do aplikace tečka se mi objevilo jméno prvního dítěte, které již v tečce mám. Mám tedy nyní obě děti ve čtečce, obě se jmenují stejně, jen data narození mají jiná. U prvního se načetl QR kód, u druhého „chybného“ je pouze vykřičník. Smazala jsem osobu a přidala znovu, se jeho datem narození, bohužel se opět přiřadilo špatně se jménem sourozence. díky za radu

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*