Tweaking.com – opravář Windows

Programů, které vám pomohou s případným problémem Windows, je mnoho. Zdarma si můžete vyzkoušet i Tweaking com.

Tweaking.com – Windows repair

Program stáhnete na webu www.tweaking.com. Soubor tweaking.com_windows_repair_aio_setup.exe uložte na disk a nainstalujte.

Takto vypadá hlavní obrazovka programu. je doporučeno spustit Windows v režimu nouze, to uděláte kliknutím na tlačítko Reboot to Safe Mode.

Tweaking.com 1

Po restartu klikněte na tlačítko Open Pre-Scan.

Tweaking.com 4

Dále pokračujte tlačítkem Start Scan.

Tweaking.com 5

Po kontrole se vám ukáží případné problémy.

Tweaking.com 6

Dále klikněte na Scan Reparse Points.

Tweaking.com 7

Jak vidíte, chyby to našlo, ta,že pokračujeme volbou Repair Selected.

Tweaking.com 8

Po chvíli oprava dojede.

Tweaking.com 9

 

Tweaking.com 10

Dále si zkontrolujeme Windows kliknutím na tlačítko Check.

Tweaking.com 11

A poté kontrolu systému souborů – System File Check.

Tweaking.com 12

Chvíli to zabere, na závěr je doporučeno restartovat pc.

Tweaking.com 13

V záložce Backup Tools máte na výběr z několika možností:

  • Registry Backup – záloha registrů, to je doporučeno, ale nutné to není.
  • Permissions Backup – záloha oprávnění, to je ale pouze v placené PRO verzi
  • System Restore – obnova systému. Můžete si vytvořit bod obnovení nebo jej obnovit.

Dále pokračujeme šipkou doprava.

Tweaking.com 14

V kategorii Repairs – Main klikněte na Open Repairs.

Tweaking.com 15

Zde uvidíte co vše je možné opravit, vybrat si můžete i jen něco. Vidíte, že mám v systému 41 chyb, takže stačí kliknout na Start Repairs.

Tweaking.com 16

Opraví tohoto opravdu dost. Najde zbytečné soubory na disku a smaže je, což jsem měl už v plánu a udělalo to za mě. Jede to nějakou tu chvíli, u mě cca hodinu, nakonec stačí restart Windows a je hotovo.

Tweaking.com 17

Každopádně před spuštěním podobných „opravovacích a čistících“ programů doporučuji udělat zálohu registrů a vytvořit bod obnovení.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

5 Comments

  1. Nevím za mě nejlepší, „čistič“ , když něco nefunguje v systému, tak čistá instalace systému (nikoliv jeho obnovení) a vůbec je do Windows nezačleňovat, jelikož to nikdy nepřinese nic dobrého.

  2. Dřív jsem to taky tak dělal, ale pokud nechceš půl dne strávit s nastavováním systému, použít čističe je mnohdy jednodušší varianta.

  3. No jako, taky názor a myslím si že validní, ale já jsem ten typ člověka, když něco nefunguje na 100 %, tak holt ten čas si obětuji, nastavení plus programy co užívám třetích stran což není moc, dá se říci že skoro vše je zaimlementovano v systému mám za 2-3 hodiny.

  4. Jasně, chápu, no mezi námi, ideál je do pc neinstalovat zbytečné aplikace a programy, kvůli kterým pak je následně nutné toto řešit. Windows + prohlížeč který se součástí systému stačí opravdu mnoha lidem.

  5. Přesně tak v dřívějších dobách ve Windows XP, 7ček, 8 a nadstavbou 8.1 ty programy třetích stran byla docela nezbytnost, od Windows 10, kdy RTM bylo vydáno 29.7.2015 pokud se nemýlím a nyní ve W11, už to není taková samozřejmost a nutnost, záleží na tom co člověk dělá na PC a bez kterých se neobejde, ale kdybych měl konkretizovat, tak prohlížeč stahovat nemusíme, máme Edge, který je v systému zaimplementován, MS vyhodil staré jádro (edgehtml) a od roku asi 2018 běží na Chromiu, stejně jako Chrome, Brave, Opera, Vivaldi (vytvořený tvůrci původní norské Opery), umí otevírat i pdf, čili nepotřebujeme Adobe Reader (Edge na Androidu i iOS je multiplatformní). Přehrávač tam je také,cloudové úložiště v podobě Onedrive, myslím si, že doposud nejlevnější úložiště ve smyslu MS 365 1TB a další výhody, Skype 60 minut volného volání a pořád aktuální balík Office, dá se sehnat za 1400/ rok, např. Google Drive 1TB nenabízí, ale 2 TB za 299 Kč/ měsíc, rok 2999,-Kč, 200 GB Onedrive za 39 Kč/měsíc, Google Drive za 59 Kč/ měsíc. Pro komunikaci MS teams je také už zanořen ve W11 a dost programů (aplikací), je možno ke stažení v MS Store (zajištění aktuální verze) a zůstává v mé knihovně uloženy. Přiznám se, že kromě driverů ( který si opět Windows už najde sám) eventuelně zkontrolovat ve správci zařízení a ručně doinstalovat) a nějakých programů jako je třeba Citace.com doplněk, e-občanka, Winrar, Bandicut a ještě asi 2 programů., žádný nepotřebuji.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*