Ukradené fotky z webu. Jak zjistit, kde všude na internetu jsou

Každý, kdo vytváří na internetu na svých webových stránkách obsah, se určitě někdy setkal s tím, že mu ukradli vlastní fotografie. Jak tento problém vyřešit?

Bohužel podobnou situaci jsem řešil nedávno a čím víc článků na blogu či obsahu v e-shopu máte, tím častěji se s tím můžete setkat.

Kradlo se, krade se a krást se bude, bohužel..

Jak ty fotky ale na internetu jednoduše najít? Poradím vám.

Spustíte webový prohlížeč Google Chrome a najedete na stránku s obrázkem. Na něj klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vyhledat obrázek pomocí vyhledávače Google. Já vybral konkrétně článek o kancelářské židli Markus, kterou už pár let používám k plné spokojenosti.

Ukradené fotky z webu 1

A nyní sledujte, kde všude fotografie židle na webu je. Samozřejmě první článek je ten můj originální a druhý a třetí (bylo jich i víc) je web, kde je obrázek použit. I když jej ZLODĚJ ořízl, Google jej stejně najde, což je super.

Ukradené fotky z webu 2

Chápu, že podobné weby jako Aukro nemohou vše po jednom kontrolovat, ale je na každém, aby si ohlídal, co je jeho, takže jsem jim napsal tuto informaci, že obrázky byly z mého webu ukradeny a použity a že žádám jejich smazání.

Odepsali mi, že nabídka už byla ukončena a nemají jak zasáhnout, takže super alibismus, prostě stačilo by smazat ten inzerát a hotovo.

Ukradené fotky z webu 3

Jedna věc mě zaráží, jedná se o inzerát na prodej židle a prodejce nebyl schopen svoji židli vyfotit a prostě jen najde fotku na netu. Od něj bych si teda nechtěl nic koupit.

Druhá varianta, pokud se nebude jednat o tak velký server, ale třeba osobní blog (kde jsou také někteří líní udělat vlastní fotku a raději si ji vygooglí), je ta, že autorovi-zlodějovi napíšete, že fotka je vaše, ale pokud napíše, že zdroj fotky je … tak získáte zdarma zpětný odkaz a to už by se dalo „tolerovat“.

Jedno si ale pamatujte, kdo lže, ten krade…

Přečtěte si:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*