VirtualDJ – návod jak používat oblíbený software

Virtual DJ je oblíbený program pro profi i amatérské DeeJay-e. Navíc pro domácí použití je zcela zdarma a právě tuto verzi vám popíšu, jak ji používat.

Stažení

Na webu www.virtualdj.com pod odkazem Download jej stáhnete. Já volím verzi pro Windows, ale je i pro MacOS.

Virtual DJ 01

Instalační soubor má cca 200MB, takže je stažený za chvilku. Instalace je rychlá, stačí „odklikat“.

Virtual DJ 02

A takto vypadá hlavní obrazovka programu. Možností a nastavení má opravdu mnoho, takže vám doporučuji si vše podrobně prozkoumat. Já popíšu, jak se pustit do mixování hudby, kterou máte uloženu na disku. Pár cd z minulosti jsem si do mp3 převedl, takže je mám na harddisku a mohu je využít k tvorbě remixů a mash-upů (to je název pro song, kde smícháte 2 skladby dohromady). Jak na to popíšu také.

Zde zvolte odkaz Local Music a z disku vyberte adresář s hudbou.

Virtual DJ 03

Já jsem si vytvořil složku CISTEPC a tam vybral pár tracků, na kterých ukážu, jak je „smíchat“. V rámečku dole vidíte, jaké skladby mám v seznamu, a poté jednu vyberte a tu přetáhněte na „gramec“ A (1).

Virtual DJ 04

A když už máte vlevo jeden track, vezměte ze seznamu druhý a přetáhněte jej na „deck“ B (2).

Virtual DJ 05

Určitě je dobré zmínit, abyste použili tracky, které mají + – stejně BPM (úderů za minutu). Tady vidíte, že jeden má 133 a druhý 138 BPM.

Virtual DJ 06

Abyste je měli oba na stejné hodnotě, k tomu slouží tlačítko Match.

Virtual DJ 07

A když už máte stejné BPM, ještě je potřeba oba tracky synchronizovat.

Virtual DJ 08

K tomu slouží tlačítko Sync.

Virtual DJ 09

Nyní vidíte v horní části, že u obou tracků je synchronizace nastavena správně a mashup může začít ;-)

Virtual DJ 10

Kdo by si chtěl práci ulehčit, ten si může zapnout Mix Assist a jen se věnovat výběru tracků do mixu, protože to za vás nastaví vše potřebné. Určitě si ty volby vyzkoušejte, co která dělá. Zde vidíte třeba i volby Beatgrid, Rolls, Scratch a Sampler, to mě baví, ty do skladby přidají třeba zvuk trumpety, sirény, výbuch nebo potlesk.

Virtual DJ 11

Všem doporučuji shlédnout tutoriály, což jsou návody, jak program Virtual DJ ovládat.

Virtual DJ 12

A ten, kdo by chtěl vytvořit mix z vlastní hudby automaticky bez práce, může využít možnost Automix. Pouze přesunete skladby do sekce vpravo dole.

Virtual DJ 13

A stačí vám pak jediné, pustit Play, kliknout na AUTOMIX a užívat si vlastní mix.

Virtual DJ 14

Software VirtualDJ toho umí dost, free verze vám bude bohatě stačit na takové to domácí mixování a určitě ani nevadí, že není v češtině. Resp. našel jsem jen slovenštinu, každopádně tolik výrazů tam není, abyste se je nenaučili.

Související:

Vylepšení zvuku Windows11

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

5 Comments

  1. Ako sa používa v tomto programe funkcia „SAMPLER“ ?

  2. Dobrý den, problém :mám zakoupený virtual dj 2021 a jednou za čas při načítání na deck,většínou se to stává u videa že zamrzne a vypne se jen virtual dj,pak trvá cca + minutu než se spustí když ho spustím. Notebook HP Pavilion Dv7 4150ec intel(R) Core(TM) i5 CPU M540 @ 2,53GHz RAM:6,00 GB systém 64 bit.Může to být tím že to je notebookem?grafikou ? děkuji za radu a nebo nastavením virtuálu? prostě jsem v pasti.

  3. Příjemný den.
    Zkouším všude řešit tento problém. Je možné připojit Virtuál dj k sestavě repro ( 2ks pasívní ) + zesilovač, při zachování všech funkcí Virtuál dj. Dík

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*