Výměna baterie v notebooku Dell

Kvalitní baterie do notebooku by měla sloužit několik let. U mého Dellu ale už po 3 letech klesla velmi významně její kapacita, tak jsem se rozhodl pro výměnu.

Jak vyměnit baterii v notebooku Dell Vostro 5471

V podstatě jediné nářadí, které budete k výměně potřebovat, je malý křížový šroubovák.

Nezapomeňte před montáží noťas odpojit ze sítě.

Těchto 10 malých šroubků ze spodní strany notebooku odšroubujte.

Výměna baterie v notebooku Dell

Dva úplně vyndat nejdou, povolte je, ale nechte je tam, kde jsou.

Výměna baterie v notebooku Dell 2

Notebook si natočte tak, aby byl v pozici, jako vidíte na fotce (horní část vpravo) a tu spodní část se snažte jakoby odklopit z jedné strany dole a pak postupně celou. Napoprvé je to složitější, ale jelikož jsem to dělal už několikrát, pak už to je hračka.

Výměna baterie v notebooku Dell 3

Výměna baterie notebook Dell

Původně jsem si myslel, že je integrovaná, ale naštěstí jde bez problémů vyměnit. Takto vypadá vnitřek modelu Vostro 5471. Baterie je ta „placka“ vlevo nahoře. Drží ji 4 malé šroubky a propojovací kabel – napájení.

Výměna baterie v notebooku Dell 4

Stačilo by vycvaknout pouze jednu část, ale tu „MB“ vám doporučuji spíše odpojit, jde snadněji. Poté budete muset vypojit i tu „BATT“.

Výměna baterie v notebooku Dell 5

Takto vypadá zapojená a připravená kabeláž na nové baterii.

Výměna baterie v notebooku Dell 6

Tu stačí umístit na původní místo, vyfotil jsem vnitřek noťasu ještě před umístěním baterky. Pro info jsem doplnil pár popisků, kdyby vám nebylo jasné, co je co. Vlevo jsou dva sloty na operační paměti DIMM DDR 4, já tam mám 8 GB v jednom modulu, ale můžete přidat i druhý a 16 GB už je opravdu dostačující pro každého.

TIP: Jak vyměnit baterii v mobilu.

Na NVME M.2 disku je operační systém, kdo by měl místa málo, může si jej rozšířit pomocí SSD disku, jak vidíte, je pro něj volné místo v „šachtě“ vpravo nahoře.

Výměna baterie v notebooku Dell 7

Toto je kryt „zadní“ notebooku, tak, jak jste jej sundali, jej opět nasaďte, zacvakněte a šroubky našroubujte na původní místo.

Výměna baterie v notebooku Dell 8

Nakonec stačí zapojit napájecí kabel a novou baterku nabít do plna, ta moje byla skoro vybitá.

Jak dlouho vydrží baterie v notebooku

Jak jsem psal v úvodu, po 3 letech skoro denního používání a nabíjení několikrát týdně už byla kapacita baterky mnohem menší než když byla nová, takže nelze přesně říct, když každý z nás noťas používá jinak, někdo třeba zapne jen 1 týdně, naopak někdo jej má připojený na síť denně a třeba jej ani neodpojuje. Pokud ntb používáte málo, tak 5 let vám určitě vydrží, v případě, že na něm pracujete denně, asi ty 3 roky bude „limit“ kdy už ji vyměnit.

Cena – kolik stojí nová baterka do noťasu

Pro tento model jsem nenašel moc alternativních baterií, takže jsem vzal originál DELL, cena 3000kč nepotěší, ale při ceně noťasu 20t to je, řekl bych, odpovídající částka. Snad bude sloužit opět aspoň ty 3 roky, doufám že ale déle :)

Baterie do notebooku – kde ji koupit levně

Video návod

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

3 Comments

  1. Dá se amatérsky vyměnit ve Vostro 5000 ventilátor? A kde ho koupit?

  2. Stačí pogůglit a třeba tady se dá koupit za 4 kilča Dily-pro-notebooky.cz/ventilator-pro-notebook-dell-15-5558-17-5000-5755-5758-vostro-15-3558, výměna jednoduchá jako o té baterky jak popisuji výše.

  3. MOOOOOOC děkuji za skvělý návod včetně fotek! Bez něj bych si určitě neriskla měnit baterii sama. Díky, díky, díky!!!!!!!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*