Výpadek proudu aktuálně. Kde to zjistit online?

Pro každého z nás je to nepříjemná situace, když vám doma vypadne elektřina a vy neznáte důvod. Naštěstí existuje několik způsobů, jak to řešit.

Jak zjistit výpadek proudu v mém bydlišti

Na webových stránkách https://bezstavy.cz/ klikněte na tlačítko ve spodní části stránky Ověřit adresu.

Jak na webu Čez ověřit výpadek proudu

Zadejte vaši adresu, případně, když se díváte z mobilu (což bude jediná možnost, pokud nemáte nabitý notebook propojený s telefonem s mobilním tarifem). Takto můžete pomocí zjištění vaší polohy nechat adresu vyhledat automaticky – lokalizovat pomocí GPS.

ČEZ bez štávy 2

V případě, že bude vše v pořádku, se vám ukáže toto okno s informací zatím nic neevidujeme. Pokud ale přesto máte problém s výpadkem, klikněte na Pokračovat.

ČEZ bez štávy 3

Vyplňte telefonní číslo, aby vás pracovník z Čezu mohl pomocí sms kontaktovat a vy nahlásit poruchu.

ČEZ bez štávy 4

Takto vypadá informace, když je u vás výpadek proudu. Bylo to v pondělí, špatné je, když o tom nevíte, že se něco podobného chystá a máte plán, že budete celý den pracovat. Proto doporučuji mít nabitý notebook, abyste mohli alespoň pár hodin práce zvládnout. Po této zkušenosti rozhodně začínám uvažovat záložním zdroji UPS.

Elektřina naskočila opravdu až minutu před 13h, bohužel ne dříve.

ČEZ distribuce výpadek proudu

Aplikace Můj Čez

Abyste nebyli překvapeni až v den, kdy bude výpadek, můžete si nainstalovat tuto aplikaci a ta vás několikrát upozorní, že v místě vašeho bydliště je v určitý datum plánovaná odstávka. Zobrazí se den a hodiny od kdy do kdy to bude.

Nám to doma trvalo 5 hodin, což rozhodně pro lednici není ideální čas, pokud jste den předtím jeli nakoupit rodinný nákup. Pro příště už budu chytřejší.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*