Vypršel čas spojení. Co dělat, když se zobrazí tato hláška

Co dělat, když při prohlížení internetu stránky nereagují, nefunguje tlačítko načíst znovu a prohlížeč vypisuje hlášku tato stránka se nedá zobrazit.

Nezobrazují se některé webové stránky

Jako správce několika webů mám povinnost je denně kontrolovat a tak bylo pro mě vělkým překvapením, když jsem nedávno při prohlížení těchto webů narazil na jeden, který mi psal ty hlášky, které jsem zmínil v úvodu.

Vypršel čas spojení

Jako první věc, když se něco takového stane, doporučuji zkusit podívat se na tento web z mobilu, pokud v něm máte data a ideálně od jiného poskytovatele. Přístup přes pevný internet od Vodafone nefungoval, ale přes mobilní připojení od O2 to šlo bez problémů.

Druhé řešení byl restart routeru. To je univerzální řešení i pro případné problémy s pc a určitě se tím níc nedá zkazit. Stačí jej vypnout (nejčastěji tlačítkem na zadní straně) a po chvíli zapnout. No, povím vám, toto nepomohlo.

Začal jsem tedy zjišťovat u poskytovatele webhostingu, kterým je Český hosting, kde by mohla být chyba. Bylo mi sděleno, že zaznamenali DDOS útok na jeden z HTTP proxy serverů a kvůli tomu jsou některé weby nedostupné.

Zde bych zmínil to, že někteří správci webů, aby ušetřili, mají všechny projekty na jednom serveru a když nastane podobná situace, pak nejde ani jeden, tak pozor na to.

Po cca 2 hodinách byl provoz obnoven, ale problém byl v tom, že DDoS ochrana byla aktivována i u Vodafone a tím pádem stránky sice jely, ale ne z Vodafone internetu. Na VF jsem volal, abych to „popohnal“, ale nepomohlo to, což chápu, nejsem jediný zákazník.

Abych to shrnul, po 24 hodinách bylo vše zprovozněno a web už jede a až poté mi z Vodafone podpory volali, co mám za problém, takže to je lepší varianta, že jsem jim mohl říct, že to už funguje.

Související články:

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Mám podobnou zkušenost. Pracovní PC (doma) jede na pevné UPC (Vodafone). Když mně tahle laskavost postihne, vytáhnu z noťasu datovku (mobilní připojení od T-Mobile), připojím do USB portu a stránka se obratem načte. Tedy většinou, pokud není skutečně cílová stránka nedostupná.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*