Windows 10 pošta a nastavení e-mailu

Nastavení pošty ve Windows 10 zvládne každý, komu nevyhovuje webové rozhraní, jako má např. Gmail, ale všechny maily máte raději v počítači.

Jak nastavit poštu ve Windows 10

Aplikace Pošta je v nabídce Start, takže ji spusťte a zobrazí se toto okno. Klikněte na odkaz Přidat účet.

windows 10 pošta 01

Zde zvolte typ účtu, pokud máte např. již výše zmiňovaný Gmail, klikněte na odkaz Google a pak již stačí, abyste se přihlásili a je nastaveno.

Já mám e-mail jinde, na své doméně, takže volím Jiný účet.

windows 10 pošta 02

Zde poté klikněte na Rozšířené nastavení.

windows 10 pošta 03

Zvolte typ účtu. Pokud nevíte, na stránkách poskytovatele služeb informace zjisíte.

Já volím Internetový e-mail.

windows 10 pošta 04

Přidat účet

Zadejte vaší e-mailovou adresu, uživatelské jméno, heslo a případně název účtu, pokud byste jich v cp chtěli mít víc, abyste hned identifikovali ten správný.

windows 10 pošta 05

A je hotovo

Účet máte úspěšně nastavený.

windows 10 pošta 06

Takto vypadá rozhraní, nastavení a doručená pošta.

windows 10 pošta 07

Pokud vám pošta ve Windows nejde, je třeba zkontrolovat, zda máte správně nastavený e-mail, heslo a další údaje jako adresu serveru.

Jestliže by vám aplikace Pošty nevyhovovala, zkuste prohlížeč Google Chrome, ve kterém se maily v Gmail-u prohlížejí dobře jak v počítači, tak i v notebooku, tabletu i mobilu.

Čtěte dále:

3 Comments

 1. Dobrý den.
  Můžete mi prosím sdělit, jak odstraním fotky z „Lidé“? Přidat foto, album, kolekci apod. do „Lidé“ za účelem doplnění adresáře, resp. profilové fotky ke kontaktu, není problém. Vymazat ale soubor, který se nehodí už nedovedu.
  Snad jsem to popsal srozumitelně.

  Děkuji předem za odpověď na e-mail.
  Hezký den.
  Jaroslav

 2. V okně pošty ve W10 jsem dostal nějaké odkazy na návody v youtube (k 3D tisku). Chtěl jsem si je postupně přesunout do zvláštního adresáře a jediná možnost kterou jsem tam našel byla ikona archivovat. Čekal jsem že když na ni kliknu, objeví se možnost vybrat složku pro archivaci, ale celá zpráva s odkazem zmizela. Dá se to nějak obnovit? Ta pošta byla z účtu na gmail.com.Děkuji
  Václav

 3. Dobrý den,
  kde najdu složku Archivu u tohoto emailového klienta win10? Omylem jsem poklepal na ikonu Archivovat, email zmizel, ale Archiv, kde bych ho našel nikde nevidím?
  Děkuji za odpověď

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*