Windows 11 ISO – kde jej stáhnout z webu Microsoft

Nový operační systém Windows 11 je konečně ke stažení zdarma v plné verzi na webu Microsoft, proto přináším návod, jak si ISO stáhnout a vytvořit z něj instalační DVD.

Windows 11 download iso

Na této stránce www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows11 najdete několik odkazů. Nás bude zajímat ten u záložky Stažení bitové kopie disku systému Windows 11 (ISO). Stačí kliknout na Stáhnout.

Windows 11 ISO 1

Jak stáhnout Windows 11 CZ

Zvolte jazyk Čeština a dále klikněte na tlačítko Potvrdit.

Windows 11 ISO 2

Následně pokračujte klikem na tlačítko 64-bit Download.

Zobrazí se informace, že odkaz ke stažení platí pouze 24 hodin.

Windows 11 ISO 3

A zde jak vidíte, už mám staženo. Soubor se jmenuje Win11_Czech_x64v1.iso.

Windows 11 ISO 4

Je velký 5,1 GB, což znamená, že se nevejde na klasické DVD o velikosti 4,7GB, ale musíte použít to s dvojnásobnou velikostí – 8,5GB. Poté jej klasicky vypálíte a po nastavení bootování v biosu z cd/dvd disku můžete systém spustit.

Ještě předtím ale zálohujte veškerá data na disku C (pro jistotu).

Můžete si ale také vytvořit instalační USB disk pomocí programu Rufus, jednodušší je ale použít software Mediacreationtool Windows 11, který najdete na adrese, kterou zmiňuji v úvodu.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*