Windows 7, 8, 10 – kde stáhnout zdarma tento operační systém

Kde najdete ke stažení operační systém od firmy Microsoft a díky stažení ISO souboru nainstalujete OS na několik kliknutí?

Ne, nemusíte googlit, abyste našli instalaci Windows na pochybném warez serveru, což bohužel mnoho lidí dělá. Výrobci si s tím dali mnoho práce a proto by za to měli dostat zaplaceno, to je jako v každém oboru.

Kdybyste sami něco vyráběli, také byste nechtěli, aby vás někdo kopíroval nebo ukradl vaše nápady.

Ale zpět k instalaci Windows, která je zdarma v češtině k dispozici a získat ji je možné přímo na stránkách Microsoft.

Lze stáhnout jak instalaci ISO a tuto pak vytvořit instalační dvd, nebo si vytvořit instalaci na usb disk, což vidím jako lepší variantu, protože nové počítače či notebooky mnohdy už nemají dvd mechaniku, ale pouze usb slot.

Instalační medium Windows 7, 8, 10

Windows 7 ke stažení

Abyste stáhli sedmičky, budete potřebovat serial number – licenční číslo. Pokud jej nemáte, podívejte se, kde W7 koupíte nejlevněji.

Windows 8 (8.1) download

Windows 10 stahujte zde

download ke stažení

Windows 8 a 10 stáhnete bez problému, ale pro instalaci budete samozřejmě potřebovat také sériové číslo.

TIP: Win10 lze instalovat i na 32GB SSD disk.

Instalace Vindous 7 8 a 10 slouží tedy k tomu, pokud máte poškozené originální dvd, ale stále máte číslo k Windows „na krabici“ nebo nalepené na štítku na notebooku. Pokud nemůžete serial number na svém počítači najít, přečtěte si tento článek.

Video návod

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

4 Comments

  1. notebok N5110 nejde nainstalovat WINDOWS10 tento program bios nepodporuje,jde to nějak jednoduše opravit nebo kou pit nový počitač,rozhodně DEEL už nekoupím

  2. Jirko, je logické že starší počítače a notebooky již nové OS nepodporují. Nedávno jsem řešil něco podobného u známé, kde byl problém ve staré grafické kartě, tu stačilo vyměnit a již aktualizace byla možná. U notebooku to je ale problém větší, kde kromě disku či paměti moc dalších komponentů vyměnit nelze. Proto doporučuji výměnu ntb. Značka Dell za to rozhodně nemůže :)

  3. S novým BIOSem A11 samozřejmě Windows 10 na tomto notebooku pojedou, zase tak moc starý není :-) Pokud vím, jedou dokonce i na deset let starém Dellu Lattitude D620…

  4. Toto máte na ho*no nejde nainstalovat na pc asus.Skuste to prosím opravit.Dakujem

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*