WordPress nefunguje. Jak to opravit a přihlásit se

Nemůžete se přihlásit do svého webu postaveném na systému WordPress, protože vůbec nefunguje? Zde je poměrně jednoduché řešení.

Může se to stát každému, že po aktualizaci určitého pluginu prostě WP „spadne“ a nebude fungovat. Pokud máte ale přihlašovací údaje na hosting a na ftp, odkud je možné obnovit zálohu, pak to problém není, když víte, kde je chyba – často stačí adresář s pluginem jen přejmenovat.

TIP: Jak na export a import článků ve WordPressu

Problém ale nastává ve chvíli, kdy provozovatel hostingu změnil údaje a vám to „zapomněl“ sdělit. Jasně, stává se to u těch menších, ale stává. A přesně to jsem nedávno řešil u jednoho historického webu, který sice ještě funguje, ale po aktualizaci pluginů „spadnul“ a nešlo se na něj vůbec dostat. Naštěstí má WordPress zajímavou vychytávku, která pomůže.

Režim obnovení WordPress

Od verze WP 5.2 je tam funkce, která detekuje problém v šabloně nebo pluginu a když to zjistí, přijde vám e-mail, kde je asi chyba. Zde bylo zjištěno, že se to týká doplňku Contact Form 7.

TIP: Jak nastavit nové heslo v MYSQL databázi

Pokud není možné se přihlásit do administrace, stačí kliknout na odkaz (šipka) který umožní bezpečné přihlášení.

Chyba WordPress 1

Zde jste v administraci WordPressu v režimu obnovení, takže pokračujte do sekce Pluginy.

Chyba WordPress 2

A tady je zakopaný pes. Stačí tento plugin deaktivovat (to již mám) nebo jej celý smazat.

Chyba WordPress 3

Nakonec klikněte nahoře na volbu Ukončit režim obnovení a spusťte web klasicky a uvidíte, že zase bude fungovat jako dřív.

Odkazy:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*