Zlomený jack (konektor) v mobilu. Jak to opravit?

Zalomený konektor sluchatek v mobilu není nic příjemného a asi vám stejně jako mě bude chvíli trvat, jak to vyřešit. Nakonec se to ale povede určitě i vám, stejně jako mě, což si můžete přečíst v článku.

Synek měl rozbitá sluchátka, fungovaly mu jen občas, tak jsem si je zapojil do mobilu. Chvíli hrály, pak jen jedno a nakonec nic. Zkusil jsem tedy s tím jackem zahýbat a nakonec vyndat z konektoru v telefonu a bohužel tam zůstal ten konec, jak vidíte na obrázku.

Kdyby se vám to stalo v notebooku a nešel by ten „zobáček“ vyndat, lze ve Windows přepnout zvuk ze sluchátek na repro a „jedeme dál“.

Mobilní telefon ale tuto možnost nemá a tak bylo nutné začít pátrat, jak to vyřešit, protože jsem měl na displeji stále ikonu sluchátek, ale přitom tam žádné nebyly :) Občas narazíte na internetu na řešení, kde si říkáte, jestli to ten člověk myslí vážně nebo si dělá legraci. No nakonec se i osvědčila pinzeta se špičatými konci, kterou jsem ten konec konektoru „napíchnul“ a bez problémů a dalšího poškození telefonu jej vytáhnul.

Rada pro příště, zkontrolovat stav zařízení…

Zlomený jack konektor v mobilu

Další čtení k tématu:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*