Měření návštěvnosti webu s Google Analytics a Toplist.cz

Jak zjistit návštěvnost stránek by mělo zajímat každého majitele webu. Pokud s tvorbou stránek začínáte, jak počítadlo na www stránky přidat poradí dnešní článek.

Přestože existují i placené statistiky návštěvnosti jako Netmonitor.cz nebo rozšířená verze Navrcholu.cz, my si dnes představíme ty, které jsou zdarma = free.

Google Analytics a měření návštěvnosti webu

Není lepší nástroj pro analýzu návštěvnosti než Analytics od giganta – společnosti Google. Pomocí něj zjistíte nejen kolik návštěvníků přišlo na vaše stránky za den, týden, měsíc, rok, určité časové období nebo od doby, kdy jste počítadlo na www stránky nasadili.

Jak přidat kód Google Analytics na web

V první řadě je třeba mít e-mail na Gmail.com. Až jej vytvoříte, přejděte na adresu https://www.google.com/analytics/web.

Klikněte na tlačítko Registrace.

google analytics registrace 01

Přidejte adresu vašeho webu, název a další informace a poté klikněte na modré tlačítko Získat číslo pro sledování.

google analytics registrace 02

A číslo pro měření z GA (google analytics) je zde. Pokud používáte redakční systém (WordPress, Joomla), můžete do některého z pluginů – např. All in one SEO, vložit pouze toto vygenerované číslo pro měření. Máte-li web statický nebo postavený na jiném systému, vložte celý měřící kód do stránek. google analytics registrace 03

A takto vypadá statistika – konkrétně u webu CistePC.cz za poslední měsíc.

google analytics cistepc

Toplist.cz – návštěvnost webu, analýza a sledování

Toto počítadlo návštěvnosti už mnoho z nás používá pouze z nostalgie. Kód je možné mít skrytý, nebo můžete mít statistiky viditelné online přímo na webu. To se používalo dříve, dnes už to je hlavně na webech, které jsou historické a těch pár návštěv denně je spíše ostuda. Ale je na každém, jaký formát si zvolíte. Díky Toplist zjistíte pouze návštěvy za den a několik dní zpět + celkovou návštěvnost od počátku, kdy jste měřící kód nasadili.

Jak přidat kód Toplist na stránky

Na adrese https://www.toplist.cz/edit/?a=e zaregistrujte své www stránky, tak jak to vidíte na obrázku.

toplist.cz měření návštěvnosti 1

Poté si vytvoříte html kód, jak bude počítadlo vypadat. Doporučuji nastavit „NIC“, aby grafické počítadlo nebylo vidět, ale jak už jsem psal výše, zvolte si jak chcete. V dnešní době se ale ty grafické málokde používají.

toplist.cz počítadlo

Html kód, který vidíte na obrázku (samozřejmě vygenerovaný s vaším kódem), vložíte do vašeho webu. Například pokud používáte redakční systém WordPress, stačí tento kód vložit do patičky ve widgetu.

toplist.cz měření návštěvnosti 3

A nakonec graf i ze stránek Toplist.cz pro web www.cistepc.cz, kde vidíte návštěvnost této webové stránky, ať máme pár konkrétních čísel, to zajímá asi každého :)

toplist.cz cistepc

Určitě si přečtěte:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*