Jak aktivovat Windows XP

Aktivace operačního systému Windows XP byla důležitým krokem pro jeho legální používání, stejně jako u jiných verzí. Zde to ale bylo trošku složitější, tak se podívejte na postup.

Před zahájením procesu aktivace si připravte Product Key, to je váš 25-místný produktový klíč, který byl dodán s vaším instalačním CD nebo který jste dostali při zakoupení Windows XP. Je to řada písmen a čísel po 5, vždy oddělených pomlčkou. Když číslo budete zadávat do jednotlivých boxů po 5 znacích, není nutné poté přeskakovat do dalšího, systém to udělá za vás.

Spusťte počítač s nainstalovaným Windows XP. Po startu se měli přihlásit jako uživatel s administrátorskými oprávněními.

Pro otevření aktivačního okna stiskněte klávesovou zkratku Windows + R, což otevře dialogové okno Spustit. Do tohoto okna napište příkaz oobe/msoobe /a a stiskněte Enter.

Jak aktivovat Windows XP
Jak aktivovat Windows XP

Aktivace Windows XP

V Aktivačním okně byste měli vidět možnost pro zadání produktového klíče. Zadejte svůj 25-místný klíč pozorně a ujistěte se, že jste ho správně napsali. Po zadání klíče s licencí klikněte na tlačítko pro aktivaci. Pokud je klíč platný a nebyl již použit na jiném počítači, Windows XP by měly být úspěšně aktivovány.

Aktivace Windows XP
Aktivace Windows XP

Po úspěšné aktivaci byste měli obdržet potvrzovací zprávu. Mělo by se vám také změnit pozadí operačního systému jako potvrzení, že systém byl aktivován.

Je třeba zdůraznit, že Windows XP je zastaralý operační systém, který již neobdrží žádné aktualizace od Microsoftu a nemá podporu pro nový hardware a software. Je také známým cílem pro malware a bezpečnostní hrozby. Doporučuje se přechod na novější a podporovaný operační systém, pokud to jen trochu bude možné, z důvodu bezpečnosti a funkčnosti.

Pokud byste ale přesto chtěli Xp používat, nainstalujte si minimálně servisní balíček aktualizací SP3, ale spíše doporučuji ještě instalaci SP4 – neoficiálního service packu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*