Meta Business Suite (Facebook Creator Studio)

Meta Business Suite (dříve známý jako Facebook Business Suite) je nástroj od společnosti Meta (dříve Facebook, Inc.), který umožňuje spravovat své účty na Facebooku, Instagramu a Messengeru z jediného rozhraní. Nabízí soubor nástrojů určených pro efektivní správu sociálních médií, reklamy, interakce s publikem a analýzu výkonnosti. Tento nástroj je navržen tak, aby usnadnil uživatelům a marketérům správu jejich online projektů a pomohl jim růst.

Ukážu vám pár screenů přímo z Facebook stránky Čisté PC. Bohužel dnes už je smutným faktem to, že pokud nebudete váš příspěvek propagovat pomocí placené formy, pak nebude mít žádný dosah. Jiná to je s videi Reels, to vám může nahnat slušnou návštěvnost a hlavně shlédnutí.

Hlavní funkce Meta Business Suite

Hlavní stránka

Dostanete se na ní přes odkaz https://business.facebook.com. Je možná Správa více účtů, nejen toho jednoho, takže pokud máte více FB stránek nebo skupin, zde si je stačí přepnout a snadno spravovat z jediného místa.

Hlavní stránka Meta Business Suite - Facebook Creator Studio

Upozornění

Tady vidíte, kdo jak reagoval na který příspěvek. Uživatelé mohou dostávat oznámení o důležitých událostech, jako jsou nové komentáře nebo zprávy, což vám pomáhá zůstat v kontaktu s publikem.

Plánovač obsahu

Umožňuje uživatelům plánovat a publikovat příspěvky na Facebook, Instagram a dokonce i přímo odpovídat na zprávy a komentáře z Messengeru.

Meta Business Site - Facebook Creator Studio 2

Obsah

Umožňuje uživatelům spravovat veškerý svůj publikovaný a i ještě nevydaný obsah na jednom místě.

Meta Business Site - Facebook Creator Studio 3

Přehledy

Poskytují podrobné statistiky o výkonnosti obsahu, interakcích uživatelů a demografických datech publiku, což umožňuje tvůrcům lépe porozumět svým sledujícím a efektivněji cílit svůj obsah.

Meta Business Site - Facebook Creator Studio 4

Doporučené zprávy

Nabízí integrované rozhraní pro správu zpráv a interakci s uživateli prostřednictvím Facebook Messengeru, Instagramu a dokonce i WhatsAppu.

Monetizace

Creator Studio obsahuje nástroje pro monetizaci obsahu, včetně in-stream reklam, sponzorovaných příspěvků a dalších možností vydělávání peněz pro kvalifikované tvůrce.

Meta Business Site - Facebook Creator Studio 5

Reklamy (Facebook Ads manager)

Umožňuje vytvářet, spravovat a optimalizovat reklamní kampaně na Facebooku a Instagramu.

Mobilní aplikace

Meta Business Suite je dostupná i jako mobilní aplikace, což umožňuje uživatelům spravovat své účty kdekoli a kdykoli.

Creator Studio je dostupné zdarma pro všechny uživatele, kteří spravují stránku na Facebooku nebo účet na Instagramu.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*