Automatické přihlášení do Windows 10 a Win 11

Automatické přihlášení do Windows 10 je možné bez zadávání hesla, i když jej máte v systému nastavené. Jak na to?


Přiznejte se, že často ani v počítači heslo nemáte vyplněné ale jen kliknete na své jméno a nic jiného nezadáváte. Je to tak rychlejší a mnohým to stačí. Navíc když máte v počítači jen jeden uživatelský účet, rovnou vám Windows najedou. Jenže nikdo už si neuvědomuje, že díky automatickému přihlašování do pc se může útočník dostat zvenčí a přes váš nezaheslovaný účet „dělat neplechu“.

Proto doporučuji heslo mít nastavené, ale využít možnost, že jej nebudete muset vždy zadávat a Windows10 vám najedou tak jako dřív.

Automatické přihlášení do Windows 10 – postup

Klikněte vlevo dole na lupu, napište netplwiz a příkaz spusťte.

Automatické přihlášení do Windows 10

Spustí se okno Uživatelské účty a zde zrušte fajfku u volby Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo. (ve výchozím nastavení je volba zašrktnuta)

Automatické přihlášení do Windows 10 - 2

Nezapomeňte změnu potvrdit tlačítkem OK.

Jak zrušit přihlašovací obrazovku Windows 10 – vyřešeno

Nyní po restartu počítače u vybraného uživatele, kde jsem úpravu provedl, nebude nutné heslo zadávat, ale jen stačí kliknout na název účtu.

Pokud ale máte pouze jeden účet v počítači, pak vám systém najede až na plochu Windows.

I po letech, kdy web funguje, jsem zde tento návod nestihl přidat, protože jsem používal htpc s Windows7 snad od roku 2008 a až doposud nebylo třeba tuto možnost používat. Nedávno jsem jej ale přeinstalovat na desítky a protože nám tento stroj slouží jako media centrum, bylo nutné to zapamatování hesla nastavit tak jako v návodu výše, aby ten počítač najížděl sám do Windows. U jiných pc a notebooků doma to ale nepoužívám, přecejen jsem ajťák a i když mě to, že musím heslo zadávat několikrát denně, moc nebaví, přecejen bezpečnost je na první místě.

Ale je dobré vědět, že ta možnost zde je.

Odkazy Windows 10:

Jak vypnout heslo ve Windows 10

Přihlášení do Windows bez hesla využívá stále dost lidí a proto je zde návod, jak toto nastavit. Návod na zrušení hesla je jednoduchý a zvládne jej každý.

Jak zrušit heslo a vypnout přihlašování u Windows 10

Dole v liště vedle tlačítka START klikněte na lupu a napište PŘIHLÁŠENÍ, stejně jako to vidíte na obrázku. Poté klikněte na volbu MOŽNOSTI PŘIHLÁŠENÍ.

Vypnutí hesla windows 10

Na této obrazovce klikněte na volbu Heslo a ZMĚNIT.

TIP: Další možnost, jak heslo ve Windows 10 změnit.

Vypnutí hesla windows 10 2
Zadejte původní heslo (password).

Vypnutí hesla windows 10 3
A zde pouze vše odklikejte a nic nevyplňujte. Poté klikněte na další.

Vypnutí hesla windows 10 4

Po restartu počítače najede rovnou bez přihlášení do systému. Jak zrušit zámek na pc (odstranit přihlašovací heslo) je jasné.

Jak zaheslovat počítač

Protože je heslo vypnuté, pokud byste chtěli využívat další možnosti přihlášení, jaké Windows 10 nabízí, je nutné jej vyplnit. Stačí kliknout na volbu PŘIDAT.

Vypnutí hesla windows 10 5

Nyní už víte, jak vypnout přihlášení do Windows a odheslovat počítač a to i po probuzení z režimu spánku (stačí stisknout jakoukoliv klávesu), a následně tedy počítač i notebook zapnout bez hesla.

Video – Windows 10 přihlášení bez hesla

Čtěte také:

Jak vypnout heslo Windows 11

Stiskněte CTRL + ALT + DELETE a zde vyberte možnost Změnit heslo. Zadejte vaše původní heslo a jako nové nevyplňujte nic. Po dalším restartu počítače nebo notebooku vám systém najede automaticky.

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

8 Comments

 1. Po nové instalaci desítek to jde. Aktualizace ale volbu v netplwiz zruší. Pokud ji tam nenajdete, je třeba zrušit přihlašování Windows Hello. A když nepomůže ani to, jsou tady registry:¨

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device

  DevicePasswordLessBuildVersion DWORD 0

  a reboot.

 2. Mít PC bez hesla je jako pozvánka pro viry a hackery… tohle dělám jen na PC bez přístupu k internetu, než nový PC nastavím, poté vždy přes ctrl-alt-del heslo zadám (zároveň už i dobře vidím co píšu) a teprve poté povolím připojení k internetu!
  Raději heslo mít, ale nemuset se stále přihlašovat, když PC z domu neodnášíme.
  PC bez hesla je jako trezor stojící na ulici a bez dvířek :D

 3. Chapu, taky bych zadny pc a notebook bez hesla nemel, ale obcas mi nekdo napise, jak to nastavit, tak vyhovim :)

 4. Mám Win 11 Home a pod „netplwiz“ tu volbu „Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo“ nemám. Ať hledám na webu jak chci, nikde jsem nenašel řešení. Potřebuji heslo, abych mohl přistupovat k počítači přes síť, ale je to PC manželky, a ta heslo pořád zadávat nechce. Poradíte?

 5. Marku, zkuste spustit příkazový řádek „CMD“ a tam napsat netplwiz, teď jsem to zkoušel u sebe a funguje to.

 6. Okno „Uživatelské účty“ se otevře, ale volba „Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo“ v něm chybí. Zřejmě v edici Win 11 Home tato volba není, anebo ji v nejnovější verzi Win zrušili, či přemístili jinam. U MS nic divného.

 7. Pokud tam volba není, je třeba ji aktivovat v registrech jak psal Karel v prvním příspěvku. Funguje to stejně na Win 10 i Win 11. Spustit regedit vyhledat HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\PasswordLess\Device – rozkliknout „DevicePasswordLessBuildVersion“ a „Údaj hodnoty“ změnit na 0. Povrdit, zavřít registry a restartovat PC. Po restartu bude už v netplwiz možnost zrušit zadávaní hesla.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*