Automatické přihlášení do Windows 10

Automatické přihlášení do Windows 10 je možné bez zadávání hesla, i když jej máte v systému nastavené. Jak na to?

Přiznejte se, že často ani v počítači heslo nemáte vyplněné ale jen kliknete na své jméno a nic jiného nezadáváte. Je to tak rychlejší a mnohým to stačí. Navíc když máte v počítači jen jeden uživatelský účet, rovnou vám Windows najedou. Jenže nikdo už si neuvědomuje, že díky automatickému přihlašování do pc se může útočník dostat zvenčí a přes váš nezaheslovaný účet „dělat neplechu“.

Proto doporučuji heslo mít nastavené, ale využít možnost, že jej nebudete muset vždy zadávat a Windows10 vám najedou tak jako dřív.

Automatické přihlášení do Windows 10 – postup

Klikněte vlevo dole na lupu, napište netplwiz a příkaz spusťte.

Automatické přihlášení do Windows 10

Spustí se okno Uživatelské účty a zde zrušte fajfku u volby Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo. (ve výchozím nastavení je volba zašrktnuta)

Automatické přihlášení do Windows 10 - 2

Nezapomeňte změnu potvrdit tlačítkem OK.

Jak zrušit přihlašovací obrazovku Windows 10 – vyřešeno

Nyní po restartu počítače u vybraného uživatele, kde jsem úpravu provedl, nebude nutné heslo zadávat, ale jen stačí kliknout na název účtu.

Pokud ale máte pouze jeden účet v počítači, pak vám systém najede až na plochu Windows.

I po letech, kdy web funguje, jsem zde tento návod nestihl přidat, protože jsem používal htpc s Windows7 snad od roku 2008 a až doposud nebylo třeba tuto možnost používat. Nedávno jsem jej ale přeinstalovat na desítky a protože nám tento stroj slouží jako media centrum, bylo nutné to zapamatování hesla nastavit tak jako v návodu výše, aby ten počítač najížděl sám do Windows. U jiných pc a notebooků doma to ale nepoužívám, přecejen jsem ajťák a i když mě to, že musím heslo zadávat několikrát denně, moc nebaví, přecejen bezpečnost je na první místě.

Ale je dobré vědět, že ta možnost zde je.

Odkazy Windows 10:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

4 Comments

  1. tak toto už nefunguje. není možnost volby. řádek s fajfkou tam chybí. wokna se vylepšují…

  2. Teď jsem to zkoušel a stále funguje – Windows 10 prof.

  3. už sem na to asi přišel: po reinstalování jsem se přihlásil přes mobilní aplikaci a ne heslem stačilo ho zadat při dalším přihlášení a možnost se objevila.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*