Jak zabezpečit Microsoft účet

Každý by si měl zkontrolovat podle tohoto návodu, jak zabezpečit Microsoft účet. Sám jsem to stihl ještě včas, než se mi do účtu dostal „špión“.

Do Windows se můžete přihlásit jak přes lokální účet, tak přes Microsoft pomocí e-mailu a hesla a díky tomu pak jen používat PIN, což je fajn. Je ale dobré myslet také na to, že to heslo k mailu je třeba pravidelně měnit. Jak se říká „kovářova kobyla“, já na to zapomněl a po 5 letech jsem měl heslo stále stejné. Asi právě proto se do tohoto účtu snažily dostat „nekalé živly“, jak se můžete podívat na obrázku níže. Můj přístup je pouze jeden, zbytek jsou neúspěšné aktivity z Kanady, Číny, Velké Británie, Německa nebo dokonce Austrálie. Bylo tedy na čase ten účet lépe zabezpečit.

Statistika přístupů odkud jste používali svůj účet

Přihlaste se přes adresu https://account.microsoft.com/ a vlevo v menu klikněte na záložku Zařízení a dále Správa zařízení s Androidem a iOS.

Jak zabezpečit Microsoft účet 1

Zde máte několik voleb. V Aktivitách přihlášení uvidíte přístupy, jak jsem popisoval v úvodu článku. Bezpečné heslo si nastavíte v té prostřední volbě a ta poslední vám pomůže nastavit Rozšířené možnosti zabezpečení.

Jak zabezpečit Microsoft účet 2

Změnit si heslo doporučuji každému, minimálně jednou ročně. Uděláte to na této záložce.

Jak zabezpečit Microsoft účet 3

Zadáte heslo aktuální a poté 2x nové heslo. Dnes už vám každý prohlížeč heslo vygeneruje nové silné, to můžete využít.

Jak zabezpečit Microsoft účet 4

Dvoustupňové ověření si nastavíte opět v kategorii Zabezpečení, když kliknete na volbu Spravovat vpravo nahoře. (Tam kde jste měnili heslo je to vedle).

Nyní je třeba si stáhnout Microsoft Authenticator. Klikněte na Nainstalovat aplikaci a vyberte Android / iOS.

Microsoft Authenticator 1

Zde klikněte na Nainstalovat.

Microsoft Authenticator 3

Ještě jednou kliknete a do telefonu se vám apka rovnou stáhne a nainstaluje.

Microsoft Authenticator 4

Nyní je třeba si tuto možnost nastavit ještě v pc. Opět otevřete správu dvoustupňového ověření. Zobrazí se vám bezpečnostní záložní kód, ten si uložte nebo vytiskněte a pokračujte na volbu Další.

Dvoustupňové ověření Microsoft 1

Na smartphonu si nastavte heslo aplikace.

Dvoustupňové ověření Microsoft 2

A můžete si také nastavit další Microsoft zařízení, která využíváte, například Xbox. Nakonec klikněte na Dokončit.

Dvoustupňové ověření Microsoft 3

V mobilu vám tato aplikace bude fungovat tak, že kdykoliv se budete chtít do Microsoft účtu chtít přihlásit, zobrazí se vám několik čísel a vy vždy musíte kliknout na jednu z dvojic, abyste toto ověřili. Je to intuitivní, takže vám to bude hned jasné.

Určitě je dobré mít účty zabezpečené pomocí více voleb, ne jen heslem. Např. u Google účtu dnes stačí jen v telefonu otisk prstu pro ověření, to je podle mě nejlepší volba.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*