Jak odinstalovat OneDrive z Windows 10

Jak odinstalovat OneDrive – odstranit, zrušit, vymazat, prostě jednoduše, jak se úložiště One Drive zbavit.

Jak funguje One Drive

OneDrive je v podstatě virtuální harddisk, umožňující sdílení pro další uživatele. Na podobném principu funguje i Google Drive.

Jak odinstalovat Microsoft OneDrive

V prvních verzích Windows10 bylo možné One Drive pouze vypnout / pozastavit / zakázat.

Pokud máte již novější verzi Windows 10, včetně posledního update, virtuální úložiště One Drive můžete odstranit během chvilky.

Možná jste si ani nevšimli, že tuto službu v pc máte. Kdo pracuje na notebooku a bude mimo internet, vyskočí tato hláška při každém zapnutí. A to mi začalo na dovolené celkem vadit, takže zde je postup, jak to vyřešit.

Jak odinstalovat OneDrive z Windows 10 - 01

Klikněte na StartNastavení a Aplikace.

Jak odinstalovat OneDrive z Windows 10 - 02

Zde vyberte Microsoft OneDrive a dále Odinstalovat.

Jak odinstalovat OneDrive z Windows 10 - 03

Doporučujeme:

6 Comments

  1. Ahoj, díky za tip, jak se toho zbavit v menu Exploreru. Překaží mi ještě toto. Když ve win 10 dám tento počítač, tak se mi tam zobrazuje nabídky Složky. Dá se skrýt i toto. Nepoužívám to. Díky

  2. On kdysi existoval pro Win XP prográmek LiteOS. Tam se dalyy odstranit co si člověk přál, vygenerovalo to nové boot CD a po instalaci byly XP rychlé, bez blbostí… Neexistuje něco podobného pro Win 10? Nebo jak se dají odstranit dávkově všechny Win appky? Pošta, cloudy, sync, oznámení, multimediální aplikace… Předem moc děkuji za odpovědět.

  3. pokud v NB odinstaluji ONEDRIVE, zůstanou data k dispozici pro dlaší zařízení? Chci vyměnit NB.

  4. Dobrý den, mám k tomuto tématu dotaz…. potřebovala bych se zbavit celkově onedrive účtu, zajistit, aby se tam nic neukládalo, nesdílelo. To že jsem odinstalovala v pc podle me neznamená že ulozené soubory někde nejsou na online úložišti v nějakém mém účtu. Dá se toho prosím tedy ÚPLNĚ zbavit?
    Děkuji mnohokrát

  5. a zůstanou zálohované soubory v NTB po odinstalování onedrive?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*