Jak ve WordPress zakázat komentáře

Je mnoho důvodů, proč nemít ve WP příspěvky čtenářů pod článkem. Podívejte se, jak vypnout WordPress komentáře.

Někdo chce mít jen statické stránky, kde komentování není nutné, to je jeden z důvodů. Častější je bohužel to, že vám tam píšou spam boti nesmyslné texty a ty už tam nechcete už vůbec. To se sice dá vyřešit pomocí pluginu Akismet, který všechny komentáře kontroluje a filtruje, ale ne vždy se to podaří na 100%. Takže obvykle je dobré to vypnou globálně a je klid. Lze to ale také třeba nastavit tak, že se možnost komentování u článků zakáže řekněme rok po publikaci článku, protože třeba po 5 letech už to mnohdy moc aktuální není, aby se někdo ptal na tu a tu věc. Nejjednodušší verze je použití pluginu.

Jak hromadně u WordPressu deaktivovat komentáře

Jak ve WordPressu trvale vypnout komentáře pomocí pluginu Disable Comments. Ten najdete v sekci Pluginy a Přidat nový plugin. Pak stačí jen Instalovat a Aktivovat.

Disable comments plugin 1

Vlevo v menu v Nastavení a Disable Comments je možné Kompletní zakázání komentářů. Vyberte možnost Všude (ta je výchozí) a klikněte na zelené tlačítko Uložit změny.

Disable comments plugin 2

Jak zrušit komentáře ve WordPressu

Zrušení komentářů ve WordPress, pokud nechcete použít externí doplněk, je také možné. Najeďte na Nastavení komentářů. Zde u záložky Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým příspěvkům zrušte tu fajfku (já to zakázané nemám).

Jak jsem psal výše, zde na této stránce je možné zakázat přidávat komentáře po určité době, třeba po 356 dnech.

Nastavení komentářů WordPress

Jak zakázat komentáře u konkrétního článku

Komentáře nastavíte i u samostatných příspěvků. Nahoře v menu rozklikněte volbu Nastavení zobrazených informací a nezapomeňte si vybrat Nastavení komentářů a Komentáře.

Nastavení komentářů WordPress 2

Pod článkem u volby Povolit komentáře ji povolte nebo zrušte.

Nastavení komentářů WordPress 3

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*