Jak resetovat BIOS

Pokud se vám stalo, že jste v biosu změnili nějaké hodnoty a potřebovali byste vše nastavit na ty původní, jak byly předtím, zde se dozvíte, jak na to.

Reset Biosu

Jestli jste z biosu odešli, zpět se do něj dostanete pomocí tohoto návodu.

Ve většině případů se problém dá vyřešit tak, že najedete na záložku Exit a zde je odkaz Load Optimized Defaults, čímž nastavíte výchozí hodnoty a po restartu pc už by vše mělo být ok. (motherboard Asus)

Asus Prime uefi bios

Odkaz může vypadat i takto Load UEFI Defaults. (deska AsRock)

AsRock uefi bios

U starších biosů je ta volba přímo na úvodní straně, není nutné „klikat na exit“. Najdete i pod názvem Load Fail-Safe Defaults.

Award bios gigabyte

Vypojení baterie

V případě, že máte problém se do biosu dostat, lze jej „vyresetovat“ fyzicky. Stačí otevřít pc skříň, najít malou placatou baterii, která slouží k tomu, abyste ty hodnoty nemuseli vždy zadávat, ale počítač si je pamatoval a tuto baterku následně na chvíli vyndat.

Popisoval jsem to v článku Jak vyměnit baterii v počítači.

Nastavení biosu u základní desky:

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*