AlzaBox – jak vyzvednout zásilku

Jak vyzvednout zásilku z Alzaboxu a vyhnout se frontám u prodejen největšího internetového giganta v České republice? Přečtěte si návod a osobní zkušenosti, jak vše funguje.

Co je AlzaBox

Pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, tak vězte, že to je místo, kam si můžete nechat z Alzy zaslat zboží a vyzvednout si jej, kdykoliv budete chtít, „otevírací doba“ je 24 hodin denně 7 dní v týdnu, takže nejste omezeni otevírací dobou jako u klasického e-shopu. Navíc výhodou může být i to, že Alza Box je třeba i blíže k vašemu bydlišti nebo zaměstnání než klasická prodejna, což se určitě také hodí.

AlzaBox v Ústí nad Labem

Jak vyzvednout balíček z Alzaboxu

Už při platbě na Alze vám doporučuji pečlivě vybrat, kam chcete zboží doručit. Já mám standardně nastavenu kamennou prodejnu u nás v Ústí nad Labem, ale potom, co jsem viděl ty fronty, jaké tam v posledních dnech jsou, jsem se rozhodl zkusit nové možnosti, jak se davům vyhnout a objednávku si nechat poslat právě do tohoto Alzaboxu.

Alza Box v Ústí n.L. u OC Tamda

Ve městě jich je už několik, nejblíže to mám do OC Tamda, kde je také jeden, takže jsem vybral tuto možnost.

Alzabox cena

Pozor, levné to není, při doručení zboží na pobočku a osobním vyzvednutí platíte 45kč, když si to ale necháte poslat do alza boxu, stojí vás to už 65kč.

Jenže kdo zaplatí předem online, má slevu 20kč, takže to už se dá :) Pořád to je o polovinu méně než kdybyste si to vyzvedli na poště. A tam by to bylo bůhvíkdy.

Tady jsem objednával v pátek dopoledne a už v sobotu mi přišla sms, že si mohu zboží vyzvednout.

Jak otevřít Alzabox

Jediné, co potřebujete, je 6 místný kód, který přijde do SMS zprávy. Ten zadáte na této dotykové obrazovce a hned poté se vám otevře skříňka, kde již na vás čeká objednané zboží. Pokud máte více objednávek, nezapomeňte zkontrolovat displej, protože je můžete mít ve více skříňkách. Až si vše vyzvednete, poté dvířka zavřete.

Zaplatit zde na místě nejde, je nutná platba předem.

Alza Box

Odtud jsem si zboží vyzvedával.

Otevřený Alzabox

Jak vidíte, v okolí nikde nikdo. Samozřejmě v centrech větších měst asi bude u těchto „výdejen“ lidí více, ale podle mě, jak kdy, já tu byl v sobotu dopoledne a sám.

Zajímavá informace na závěr. Věděli jste, že Zásilkovna a Alza spojily své síly a můžete tedy Alzaboxy využít i s touto společností.

Související:

Pomohl vám článek? Sdílejte jej také přátelům.

3 Comments

  1. Škoda, že boxy nejsou ve východní části Olomouce. Třeba poblíž DATARTu na Pavlovičkách.
    Takhle raději nakoupím v TS Bohemia nebo Mall.

  2. AlzaBox lze už otevřít bezkontaktně přes mobilní aplikaci Alza!!!

  3. Dobrý den,
    bohužel, jsem se dnes setkala s nemilou skutečností, kdy mi byl balíček vložen do horního patra a vzhledem k tomu, že jsem malá, zůstal uvnitř. Byla by vhodná informace, jak se v tomto případě zachovat. Otázka zní: pustí mě kód do schránky opětovně ???

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*