AlzaBox – jak vyzvednout zásilku

Jak vyzvednout zásilku z Alzaboxu a vyhnout se frontám u prodejen největšího internetového giganta v České republice? Přečtěte si návod a osobní zkušenosti, jak vše funguje.

Co je AlzaBox

Pokud jste se s tímto pojmem ještě nesetkali, tak vězte, že to je místo, kam si můžete nechat z Alzy zaslat zboží a vyzvednout si jej, kdykoliv budete chtít, „otevírací doba“ je 24 hodin denně 7 dní v týdnu, takže nejste omezeni otevírací dobou jako u klasického e-shopu. Navíc výhodou může být i to, že Alza Box je třeba i blíže k vašemu bydlišti nebo zaměstnání než klasická prodejna, což se určitě také hodí.

AlzaBox v Ústí nad Labem

Jak vyzvednout balíček z Alzaboxu

Už při platbě na Alze vám doporučuji pečlivě vybrat, kam chcete zboží doručit. Já mám standardně nastavenu kamennou prodejnu u nás v Ústí nad Labem, ale potom, co jsem viděl ty fronty, jaké tam v posledních dnech jsou, jsem se rozhodl zkusit nové možnosti, jak se davům vyhnout a objednávku si nechat poslat právě do tohoto Alzaboxu.

Alza Box v Ústí n.L. u OC Tamda

Ve městě jich je už několik, nejblíže to mám do OC Tamda, kde je také jeden, takže jsem vybral tuto možnost.

Alzabox cena

Pozor, levné to není, při doručení zboží na pobočku a osobním vyzvednutí platíte 45kč, když si to ale necháte poslat do alza boxu, stojí vás to už 65kč.

Jenže kdo zaplatí předem online, má slevu 20kč, takže to už se dá :) Pořád to je o polovinu méně než kdybyste si to vyzvedli na poště. A tam by to bylo bůhvíkdy.

Tady jsem objednával v pátek dopoledne a už v sobotu mi přišla sms, že si mohu zboží vyzvednout.

Jak otevřít Alzabox

Jediné, co potřebujete, je 6 místný kód, který přijde do SMS zprávy. Ten zadáte na této dotykové obrazovce a hned poté se vám otevře skříňka, kde již na vás čeká objednané zboží. Pokud máte více objednávek, nezapomeňte zkontrolovat displej, protože je můžete mít ve více skříňkách. Až si vše vyzvednete, poté dvířka zavřete.

Zaplatit zde na místě nejde, je nutná platba předem.

Alza Box

Odtud jsem si zboží vyzvedával.

Otevřený Alzabox

Jak vidíte, v okolí nikde nikdo. Samozřejmě v centrech větších měst asi bude u těchto „výdejen“ lidí více, ale podle mě, jak kdy, já tu byl v sobotu dopoledne a sám.

Zajímavá informace na závěr. Věděli jste, že Zásilkovna a Alza spojily své síly a můžete tedy Alzaboxy využít i s touto společností.

Související:

24 Comments

 1. Škoda, že boxy nejsou ve východní části Olomouce. Třeba poblíž DATARTu na Pavlovičkách.
  Takhle raději nakoupím v TS Bohemia nebo Mall.

 2. AlzaBox lze už otevřít bezkontaktně přes mobilní aplikaci Alza!!!

 3. Dobrý den,
  bohužel, jsem se dnes setkala s nemilou skutečností, kdy mi byl balíček vložen do horního patra a vzhledem k tomu, že jsem malá, zůstal uvnitř. Byla by vhodná informace, jak se v tomto případě zachovat. Otázka zní: pustí mě kód do schránky opětovně ???

 4. Dobrý den,
  můj balíček je ve vašem ALZA BOXU v Říčanech vedle prodejný U Václava. Dostal se tam díky tomu, že dopravce mne nezastihl doma a tak mi sdělil, že mi nechá balíček jak jsou potraviny u Václava. Souhlasila jsem , protože jsem se domnívala, že balíček si vyzvednu v této prodejně. Nevěděla jsem, že tam existuje nějaký ALZA BOX. V prodejně mi sdělili, že si balaíček musím vyzvednout v ALZA BOXU. Nikdy jsem si z tohoto boxu nic nevyzvedávala a tak jsem nevěděla, jak se mám zachovat. Proto jsem volala na telefon, který je na ALZA boxu uveden. Na telefonu byl pán sice vstřícný, ale bohužel mi nemohl pomoci. Do telefonu jsem dostala několik zpráv, že musím zaplatit dobírku 198 Kč, jinak balíček nemohu obdržet. To chápu jako samozřejmost. Ale problém je v tom, že nejsem schopna těch pár korun uhradit, protože na odkaz, který mi byl zaslán, se nemohu přes internet dostat. A to přes několika opakováních a pokusech. Do telefonu mi nebyl zaslán váš telefon, kam bych mohla zavolat a domluvit se, jak bych mohla částku uhradit. Možná se vám bude zdát, že jsem naprostý imbecil, ale až dosud jsem nevyužívala vaše boxy a proto nevím, jak dál. SORRY. H. Chmelířová

 5. Dobrý večer, připadám si také jako idiot, ale na Alza boxu pár kroků od mého domu nedokážu zadat malá písmena uvedená v zaslaném kódu. Zboží tedy pocestuje zpět …

 6. My dnes bohužel to samé, balík od Pošty v Alzaboxu a kod nefunguje.

 7. Dnes jsem také selhala při vyzvedávání z alza boxu. Balíček mi dovezla Balíkovna, nicméně v alzaboxu jdou zadat jen velká písmena a můj kód to nebralo vůbec.
  Když jsem volala na podporu, bylo stále obsazeno a následně mi automat řekl, že je po pracovní době a mám zavolat jindy.

 8. to stejné nefungující heslo od balíkovny …

 9. Dnes jsem se setkala se stejným problémem. Zásilka od Balíkovny do Alzaboxu a nechce mě to na balík pustit a vydat mi ho.. údajně nesprávný kód. Infolinka od Balíkovny úplně bez šance se dovolat.

 10. Stejný problém dnes Alza Box Dubňany. Při zadávání kódu nelze na dotykové obrazovce přepnout na malá písmena! Tudíž balík nevyzvednut! To stejné slečna po nás. Odjela rovněž bez balíku, jako my! A na infolince Alza virtuální operátor! No comment….

 11. Stejný problém, balíkovna v Alzaboxu Jíloviště, heslo s malejma písmenama a hlaásí to chybu hesla

 12. Dnes,ten samý problém – Teplice,nejdou zadat malá písmena v alzaboxu balíku z Balikovny,balík je zaplacen,tak jak ho dostanu ven,fakt netuším.

 13. Včera, Holešov, Alzabox u Penny. Balíček z balíkovny alzabox nevydá. Tak jsem se ptal na poště co to má znamenat, a paní mi řekla, že když se odesílatel sekne, a je to přes rozměr, dojde to na poštu. Což tam ale zatím nepřišlo. Ani zadna SMS, prosti nic. Takže mám prý počkat a uvidím :-D

 14. Opět stejný problém, balíček z Balíkovny v Alzaboxu,Penny,Přelouč nelze vyzvednout, nejdou zadat malá písmena, pokud použiji velká, hlásí to chybu….takže se s balíčkem asi rozloučím, žádná esemeska, odkaz na Balíkovnu, kde by se to dalo on-line zaplatit ale nefunguje též!!

 15. včera stejný problém, nebere kód, email na podporu, odpověď žádná, dnes zkoušíme znovu a světě div se, schránka se otevřela…

 16. Dnes v novějším Alzaboxu DDM P13 nelze zadat malá písmena, balík nevydán…

 17. Stejný problém s kódem, na Alzaboxu ( Klíšská 940/96, Ústí nad Labem ) mi také nešla zadat malá písmena. Odešla jsem naštvaná bez balíku, který zítra odcestuje zpět. Hlavně, že si nechají zaplatit za doručení.

 18. Při zadání hesla do alzaboxu mi to stále psalo že kód je špatný Volal jsem operátora balíkovny a tam mi řekli že se jedná pravděpodobně o výpadek a že to mám zkusit 2. nebo třetí den To jsou teda služby!

 19. Mam tentyz problem! Kod s malymi pismeny a belze otevrit Alzabox! Boze, je to mozny vubec?!

 20. nápodobně,zaplaceno, balíkovna Alza box Slaný, neotře se,a ráno mi ho odvezou :( blbý BbB chjo

 21. Jablonec nad nisou, Na Vrsku….Nelze zadat kod s malymi pismeny

 22. Opět stejný problém, balíček z Balíkovny v Alzaboxu,Penny,Mohelnice nelze vyzvednout, nejdou zadat malá písmena, pokud použiji velká, hlásí to chybu….takže se s balíčkem asi rozloučím, žádná esemeska, odkaz na Balíkovnu, kde by se to dalo on-line zaplatit ale nefunguje též!!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*