Nesprávná hodnota pro registr. Jak vyřešit tuto chybovou hlášku ve Windows10

Nesprávná hodnota pro registr je hláška ve Windows 10, která se vám může objevit po špatném updatu a má jen jediné řešení.

Na novém pc nainstalovaném před 2 měsíci se objevila tato chyba. Windows 10 jinak fungovaly celkem dobře, ale nešly prohlížet fotky ani videa.

Nesprávná hodnota pro registr

Jak první jsem samozřejmě zkusil nastavit prohlížeč fotek pomocí výchozích aplikací ve Windows10. Bohužel nešlo změnit ani prohlížeč, ani přehrávač videa.

Výchozí aplikace ve Windows 10 2

Přestože na webu Microsoft jsem našel návod, u mě to nefungovalo a zbyla jediná možnost, jak problém vyřešit.

Spustil jsem obnovení počítače do továrního nastavení, za chvíli bylo hotovo, nic se nesmazalo, všechna data i uživatelské účty na počítači zůstaly a vše už funguje zase jako dřív.

Vyzkoušejte také:

6 Comments

  1. Ten článek je LEŽ! Po procesu „tovární nastavení“ bude v PC holý systém, takový, jako při zakoupení nového PC. Žádné účty tam být nemohou, protože továrna je při prodeji neznala a obávám se :-), že dosud nezná. Jedná se o jinou rutinu, ale to ať si mistři z Čistého PC zjistí sami. (Nápověda – je ve stejném okně)

  2. Radíte lidem, jak přijít o data!! Tovární nastavení uvede PC do prvopočátku, bez jakýchkoliv souborů uživatele! Přitom na to stačilo jít jinak, než jak popisujete. Kliknout na soubor *.jpg (raw, bmp…) pravým tlačítkem, zvolit „Otevřít v programu/Zvolit jinou aplikaci“ – zaškrtnout „K otvírání souborů vždycky používat tuto aplikaci“, kliknout na požadovanou aplikaci a OK.

  3. Michale, to co popisujete znám, ale to prostě nešlo, takže řešení bylo jen to co popisuji.

  4. Stále mi naskakuje chybná bitová kopie.Číslo chyby 0xc000012f.Jak se to dá opravit?

  5. Používám Win 10 a Office 2016.Měl jsem tam nějaké šotky a proto jsem asi před rokem zvolil obnovení továrního nastavení. Pro jistotu jsem udělal zálohu svých věcí a navíc vybral variantu ponechat moje soubory. V PC se smazaly všechny jen doinstalované programy , ale moje soubory(fotky, tabulky atd) vše zůstalo! Musel jsem znovu nainstalovat Office , prohlížeč atd. A PC od té doby jede jak má.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*