Obnovení počítače do továrního nastavení ve Windows 10

Obnovení počítače s Win 10 do továrního nastavení pomůže každému, koho zlobí PC nebo notebook. Návod jak na to vás provede krok za krokem, takže obnovu systému s Win10 zvládne každý.

Jak obnovit počítač a nastavit jej, jako když jste operační systém W10 instalovali poprvé. Pravda, zde v tomto případě je výhoda, že můžete zachovat svá data a soubory a nepotřebujete instalační disk nebo usb, protože obnova probíhá podobně jako když děláte obnovu na mobilu – prostě jako když je nový a vše se znovu nastaví.

Jdeme na to

Klikněte na START a poté NASTAVENÍ.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 01

Klik na Aktualizace a zabezpečení.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 02

U záložky Obnovit počítač do továrního nastavení ve Windows 10 klikněte na tlačítko Spustit.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 03

Vyberte si ze dvou možností:

 • Zachovat moje soubory
 • Odebrat všechno

Já si před obnovením továrních nastavení své soubory zálohoval – překopíroval na USB disk, takže jsem zvolil volbu číslo 2.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 04

Můžete smazat pouze své soubory nebo odebrat celý disk. Sice se píše, že to může trvat několik hodin, ale u mě to byla záležitost pár sekund. A to jsem dělal obnovu na počítači už opravdu letitém s procesorem AMD 4850e.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 05

Systém je připravený – stačí kliknout na tlačítko.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 06

Probíhá obnovení počítače do továrního nastavení a po chvíli nebo pár minutách, podle rychlosti pc, se zobrazí toto okno.

Vyberte oblast – Česká republika.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 07

Rozložení klávesnice – české.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 08

Můžete přidat i druhé rozložení klávesnice.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 09

Počítač nebo notebook můžete nastavit pro osobní použití nebo pro organizaci.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 10

Pokud máte účet Microsoft, můžete se přihlásit tímto účtem. Pokud ne, lze vytvořit a použít účet offline.

TIP: Podívejte se, jaké jsou další možnosti, jak se do Windows 10 přihlásit.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 11

Já vybral offline účet, takže na této obrazovce volím ANO.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 12

Vytvořte si uživatelské jméno.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 13

Vytvořte si heslo.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 14

Zvolte nastavení ochrany osobních údajů pro své zařízení. Pokud nechcete, aby vás Windows sledoval, zvolte u všech voleb Vypnuto.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 15

A tuto obrazovku už snad každý zná.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 16

Informace o systému Windows 10 verze 1703.

Čtěte: Jak zjistit verzi Windows v počítači.

obnovení počítače do továrního nastavení windows 10 17

A jak vidíte, obnovení počítače – notebooku je hotovo.

Jak dát počítač do továrního nastavení ve Windows 10

23 Comments

 1. Smažou se mi i drivery, když smažu jen své soubory a ne celý disk?

 2. Martine, tovární nastavení je v podstatě čistá instalace, vše se nastavuje a instaluje znovu, pouze dokumenty lze zachovat. Takže se ovladače smažou, ale následně opět samy stáhnou a doinstalují, pokud nemáš nějaké starý nebo speciální hardware.

 3. Dobrý den, pokud mám notebook Lenovo původně koupený s win 8, po čemž byl upgrade na win 10, bude po obnovení do továrního nastavení s původními w8 (to nechci) anebo s novými win 10 (to chci). Děkuji

 4. Stando, smaže se jen disk C, kde máte nainstalovaný operační systém Windows10.

 5. Prosím o radu.. jak mám spustit instalaci aby se mi hodil pc do tovarního nastavení kdyz z nejakeho duvodu nemuzu otevrit nastavení… nemuzu spustit nabidku start a mám černou plochu a všechno musim spouštět přes správce úloh… je nějaká možnost? kromě toho že bych to vezl na servis .. Děkuji za odpoved

 6. Ahoj dal jsem si tovární nastavení a nechtělo to pak po mě zvolit stát atd… normálně se nainstaloval znovu windows a ted to po me chce zadat uživatelské jméno a heslo… co stím?

 7. Ahoj Vašku, tovární nastavení je v podstatě jako nová instalace, zadáš své jméno a heslo tam být nemusí (ale kvůli bezpečnosti by být mělo).

 8. Dobrý den, dal jsem svůj notebook Asus FX502 do obnovy a zaseklo se mi to na 30%. Je to tam asi už 2 hodiny. Mám stále čekat a nechat to případně přes noc? Vetšinu větších souborů jsem smazal, aby to nebyl pro něj takový záhul. Děkuji za brzkou odpověď

 9. Dobrý den.
  Dnes jsme se pokusil obnovit svůj PC.
  Jenomže jakmile se mi restartoval PC a dalo mi to na výběr jaké chci rozložení klávesnice a chtěl jsem potvrdit češtinu nereagovala mi ani klávesnice ani myš

 10. Leoši, máte klávesnici a myš do usb nebo ještě staré ps2 (kulaté konektory)? Pokud do usb, pak bych je zkusil dát do jiného portu.

 11. Zdravím Takže pokud byl PC koupen s přednainstalovaným Win8 , který se mi aktualizoval na Win 10 a dám to do továrního nastavení , tak se mi win 10 smázne a zůstane mi win 8 ?

 12. Zdravím,asi není nromální,že po obnovení do továrního nastavení nejdou ani repráky,ani mikrofon a píše mi tože že se nenašla vstupní ani výstupní zařízení.Co stím ? R.P.

 13. Zdravím, dělal jsem včera obnovu továrního nastavení a jeden krok, který já jsem viděl, tu popsaný není..resp. mně se objevil.. taková červená tabulka s anglickým textem v DOSovském designu..už nevím přesně co tam bylo napsáno, něco o vymazání a akci (:-)), ale dal jsem ano a pak se instalovaly teprve Windows 10. teď k dotazu.. Jak mám provést obnovu továrního nastavení, aby se neistalovaly Windows, resp. aby když notebook prodám ho měl uživatel teprve k nastavení pro sebe jako já, když jsem si pc koupil.. Je hloupé provést obnovu továrního nastavení, pak se nainstalují Windows a já to musím donastavit, prodám pc a někdo si to bude muset po mě přenastavovat(jméno, heslo atd…) Jak na to prosím?Poradíte? díky předem

 14. Doporučoval bych spustit obnovu systému a po prvním restartu notebook vypnout. Tak bude připravená instalace a zároveň si je nový majitel může bez problémů doinstalovat sám.

 15. Děkuji, zkusím to. Sice se obávám, že jsem nikde po restartu neviděl ikonu pro vypnutí, ale třeba tam bude.

 16. Nemusíte čekat než Windows najedou, prostě jak se se počítač restartuje vypněte jej :)

 17. Zdravim, spustil jsem obnovu do tovarniho nastaveni primo z Windows ( ne pres logovaci obrazovku). Obnova se mi sekla na 35%. Prvne, drive nebyl problem ( cca 3-4x uspesne provedeno ). Mohu nejak restartovat, prerusit a spustit znovu ? Zadne bootovaci zalozni medium nemam, vzdy stacil pouze backup, ktery je nastaven z vyroby kdesi ve skrytem oddilu. Notebook Asus Rog G752VS. Predem dekuji za odpoved.

 18. dobrý den.Chci se zeptat,co se stane když při obnově do továrního nastavení dám Odebrat soubory a smazat disk(neskusil jsem to)?

 19. Dobrý den Dominiku, pokud odeberete soubory a smažete disk, pak to je, jako byste udělal čistou instalaci systému, prostě tam nebude nic z původních dat.

 20. Ahoj, kdyz mam seskladany pc tak tam windows bude nebo budu muset znova koupit klic atd

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*