Obnovení systému Win 10

Obnovení systému v počítači s operačním systémem Windows 10. Pokud vám počítač nešlape jak by měl, pak jej obnovením vrátíte do původního stavu.

Důležitá informace je ta, že musíte mít vytvořen bod obnovení, jinak vám obnovit systémové soubory a nastavení Windows nepůjde.

Obnovení systému – Windows rollback

Klikněte na lupu – Hledej – vedle startu a napište OBN.. zde klikněte na Vytvořit bod obnovení.

Bod obnovení Windows 10 - 01

Na této obrazovce zvolte Obnovení systému.

Obnovení systému Win 10 - 1

Nástroj obnoví systémové soubory a nastavení.

Obnovení systému Win 10 - 2

Zvolte bod obnovení – buď ten, který jste si vytvořili, nebo ten automaticky vytvořený systémem. Může se hodit, pokud třeba řešíte Jak vrátit počítač o den zpět.

Obnovení systému Win 10 - 3

Potvrďte bod obnovení a klikněte na Dokončit.

Obnovení systému Win 10 - 4

Počítač se restartuje a proběhne obnova systému.

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

2 Comments

  1. Windows 10 Home v.1909
    Doplněk k článku: Zadání „obnov..“ pro vyhledání nevede k relevantním výsledkům, „vytv..“ však už ano. „Vytvořit bod obnovení“ je prezentováno jako Ovládací panel, ale nic takového zřejmě ani neexistuje, jak je vidět i z obrázků v článku. Jednoduše se lze dostat do „Obnovení systému“ zadáním příkazu „rstrui“.

    A teď můj problém: Po spuštění tlačítkem „Dokončit“ (samozřejmě bod obnovení byl zvolen) se počítač restartuje a následují modré obrazovky s varováním, příprava obnovy a konečně „…obnova registru…“. Animované kolečko se točí, větráček jde do otáček a stále nic nového. Po 20 min. nouzově vypínám. Unáhlil jsem se snad, měl čekat a čekat? U Win XP ještě s Pentiem 4 bylo do 5 minut hotovo.

    Mé podezření padlo na Avast antivir v.21.1.2449, který brání své území. Ale jak vypnout a co vypnout. Na webu Avastu jsem bloudil rozcestníky, ale když jsem pravdivě zadal, že mám verzi Free, tak mě to nenechalo ani položit otázku a napsalo, že rady mám hledat na fórech a chatech, ale opět nic. U Avastu jsem aktivoval Pasivní režim a dočasně deaktivoval štíty. Opakuji kolo „obnovení“ avšak se stejným výsledkem. S pokusy končím, systém ještě jede.

    Předem děkuji za každou radu. Ale pokud nelze obnovit, tak je ta služba jen zabíráním místa na disku a budu mít jen obavy cokoliv instalovat i cokoliv updatovat.

  2. Tak jsem to nevydržel a pokračoval v pokusech. Pasivní režim u Avastu, obnovení trvalo 30 minut.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*