Shotcut návod česky na zdarma dostupný editor videí

Shotcut je svobodný a otevřený videoeditor. Jedná se o multiplatformní software, což znamená, že je dostupný pro uživatele systémů Windows, macOS a Linux.

Shotcut download

Program je ke stažení zdarma na webu https://shotcut.org/download/. I když při následné instalaci není možnost vybrat češtinu, program česky je.

Shotcut video editor vlastnosti

Podpora více operačních systémů

Shotcut je dostupný pro uživatele různých operačních systémů, což umožňuje práci s tímto editorem na různých zařízeních.

Podpora různých formátů

Shotcut podporuje širokou škálu formátů souborů, což umožňuje uživatelům pracovat s videi zachycenými různými zařízeními.

Široká škála nástrojů pro úpravy

Shotcut obsahuje mnoho nástrojů pro úpravy video a audio stop, včetně střihu, spojování, přidávání filtrů a úprav barev.

Podpora hardware akcelerace

Shotcut podporuje hardwarovou akceleraci pomocí OpenGL, což může zvýšit výkon editoru na vhodném hardwaru.

Open source video editor Shotcut

Jedním z hlavních rysů Shotcut je to, že je distribuován pod svobodnou open-source licencí (GNU General Public License), což umožňuje uživatelům přístup k zdrojovým kódům a možnost upravit software dle svých potřeb.

Shotcut je vhodný pro různé úrovně uživatelů, od začátečníků až po pokročilé uživatele, a poskytuje nástroje pro tvorbu kvalitních videí.

Používám jej už asi půl roku, od doby, co jsem si koupil akční kameru GoPro 11. Popisovat po obrazovkách co vše umí by bylo opravdu na dlouho, tak jsem natočil několik video, jak tento program používat.

Je zdarma, lze do něj bez vodoznaku dát vaše logo, přidat tlačítko odběr / subscribe také není problém, já jsem opravdu spokojen.

Shotcut český návod, jak stříhat videa

Jak vložit logo do videa – Shotcut Youtube tutorial

Jak přidat odběr do videa

Slow motion – Jak zpomalit video v Shotcut

Jak na Youtube shorts

Všechna videa jsem doplnil o titulky, takže je možné si je „přečíst“ nejen v češtině, ale třeba si je i přeložit do jiných jazyků, což Youtube také umí.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*