Thermaltake DH101 je ideální pc skříň pro mediální centrum v obýváku

PC skříň Thermaltake DH 101 máme v obýváku u televize a slouží jako HTPC – mediální centrum. Pokud uvažujete také o podobném zařízení, podívejte se, co vše umí.

V první řadě bych rád upozornil, že se tento „kejs“ už nevyrábí, takže pokud byste jej sehnali, pak asi pouze z bazaru. Já tuto pc skříň kupoval v roce 2008, kdy stála cca 5500kč. V té době byl ještě dostupný i model s větším dotykovým displejem, ten ale stál 2x tolik. Tento má nejen dálkové ovládání, ale lze jej ovládat i pomocí tlačítek na přední straně. Dole pod nimi jsou 2 usb porty, např. pro zapojení klávesnice a myši, abyste je nemuseli připojovat ze zadní strany, když jen chcete něco nahrát nebo smazat na pevném disku.

Thermaltake DH101 – recenze

Thermaltake DH101

Zadní strana počítačové skříně Thermaltake DH 101.

Thermaltake DH101 - 2

Dálkové ovládání fungovalo dobře, nyní bohužel jde jen jak se mu zachce, ale asi na to má po těch letech nárok :)

Thermaltake DH101 - 4

Vnitřek skříně, nejvíc asi zaujme velký a hlavně tichý ventilátor na procesoru. Aby case byl tichý, o to šlo především.

Thermaltake DH101 - 3

Na předním svítícím modrém displeji se zobrazuje to, co se v pc děje.

Thermaltake DH101 - 5

Např. název právě přehrávaného filmu, nebo pokud používáte rss zdroj, pak zprávy z domova i ze světa. Klidně i odkazy na nové články z tohoto webu.

V pc mám nainstalované Windows 7, hlavně z historického důvodu, kdy jsme naplno využívali Windows Media Centrum. To již ve Win 10 nenajdete.

Pokud by vás zajímalo, jaká je konfigurace tohoto počítače, tak zde jsou parametry.

Sestava pc

  • Základní deska Gigabyte GA-MA78GM-S2H
  • Procesor AMD 4850e
  • Chladič Ac Freezer Pro 64
  • Operační paměť ram 4 GB
  • SSD disk 60 GB
  • Pevný disk 2 TB
  • Zdroj Seasonic

Nyní po těch letech už se multimedia používají trochu jinak, navíc díky chytré televizi lze vše ovládat jedním dálkovým ovladačem, takže pokud někdo chce na film koukat, zapne htpc a pak si díky sdílení najde multimediální obsah bez problémů v tv. Spokojen jsem s aplikací Serviio, díky které lze sdílet multimedia napříč domácí sítí.

Odkazy:

O autorovi Miloš Lácha 1149 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*