Ptali jste se někdy, jak získat Bitcoin zdarma? Stačí si stáhnout aplikaci Tweetoshi a Twitter prohlížet tak, jak jste byli doposud zvyklí.
Jak funguje Tweetoshi
Aplikaci stáhnete na App Store nebo v Google Play, a je zdarma. Po jejím spuštění klikněte na tlačítko Přihlásit se pomocí Twitteru.
Na další obrazovce je třeba povolit přístup k vašemu účtu tlačítkem Autorizovat aplikaci.
Není třeba se bát zneužití údajů, Tweetoshi použije pouze uživatelské jméno, neví ani heslo ani přihlašovací e-mail.
Hlavní obrazovka vypadá jako klasická timeline v aplikaci Twitter. Důvod, proč ji používat, je ten, že nemusíte klikat na reklamy, reagovat na příspěvky, dávat srdíčka nebo psát odpovědi. Prostě jen prohlížíte příspěvky a za to dostáváte SAT-y.
Vysvětlení: 1 Satoshi (1 SAT) = 0,00000001 BTC.
Takže je logické, že i kdybyste byli celý den na mobilu, nebudete mít „vydělaný“ celý Bitcoin, ale jeho opravdu hodně malou část. Ale i to je fajn, Twitter mají jeho uživatelé rádi, jinak by jej nepoužívali a proč k tomu nezískat příjemný bonus.
Apka je nová, není tam tolik reklamy a nemělo by ji tam nikdy být více, než na klasickém Twitteru.
U každého uživatele vidíte, zda Tweetoshi používá, to poznáte podle ikony vedle nicku. Díky tomu mu můžete poslat pár SAT-ů, když se vám třeba jeho příspěvek nebo tvorba líbí.
Jak vidíte, i ČistéPC na Twitteru používá Tweetoshi, tak pokud jste s mojí tvorbou spokojeni, budu rád, když pár SAT-ů pošlete na podporu, díky.
Ale i když tuto apku zatím dotyčný nepoužívá, poslat mu SAT-y můžete také, když se do ní pak přihlásí, může si je „vybrat“.
Tweetoshi nastavení
Po kliknutí na ikonu vlevo nahoře se vám zobrazí počet SAT-ů v peněžence a nedávné transakce, kolik vám jich přišlo, ale také kolik jste jich darovali.
Pod seznamem transakcí je odkaz na zprávy a také zmínky, kde se o vás na Twitteru psalo.
Dále pak vidíte klasicky svůj profil, sledující i koho sledujete.
Rozšířené nastavení otevřete klikem na ozubené kolečko vlevo nahoře (viz obrázek výše).
Předvolby satování
Rychlá volba pro poslání 10, 50 nebo 100 SAT-ů. Lze to změnit.
Velikost písma
Nejen starší člověk využije možnost zvětšit si velikost písma v aplikaci.
Počítadlo nových tweetů
To se zobrazuje nahoře na timeline. Lze vypnout.
Vzhled
Výchozí je nastaven podle systému, ale můžete si zvolit, jak světlý, tak i tmavý.
Režim úspory dat
Abyste ušetřili data, můžete si vypnout:
- Automatické přehrávání videa
- Automatické přehrávání GIF-ů
- Obrázky a videa s nízkým rozlišením
- Náhledy odkazů webových stránek
Premium
Když budete mít placené členství, získáte mnohé výhody navíc.
Odhlásit
Volba je jasná
Jak vložit SAT-y
V přehledu, kde vidíte, kolik jste nasbírali SAT-ů, je vpravo ikonka +-. Na tu klikněte a zobrazí se vám obrazovka Vložit. Zadejte částku – počet SAT-ů a pokračujte dále. Zobrazí se QR kód a také BTC adresa, na kterou pošlete požadovanou částku.
Jak vybrat SAT-y
Na obrazovce „výše“ se překlikněte na Vybrat a naskenujte nebo zadejte vaši BTC adresu, kam chcete SAT-y poslat. To je celé.
Kolik se dá na Tweetoshi vydělat
Na 3 obrázku v úvodu článku vidíte přehled. Jsem na twitru denně cca hodinu max, jiná „čísla“ tam bude mít teenager, který na telefonu „visí“ celý den :) V mém případě jsem tedy za 4 dny získal 24 SAT-ů.
TIP: Spořte si do Bitcoinu pomocí české služby Štosuj.
Hodnocení
Musel jsem si aplikaci trošku přizpůsobit, ne vše mi vyhovovalo, jak je nastaveno v defaultu (hlavně to písmo), ale nyní jsem spokojen a doporučuji, kde to jde.
Hlavní postava, která stojí za aplikací Tweetoshi, je Matěj Švancer
Pokud sledujete Youtube kanál KryptoMates, bude vám jasno. Najdete tam i dvě videa popisující tuto aplikaci a určitě doporučuji i toto video na Bitcoinovém kanálu, kde Kicom udělal s Matějem rozhovor, kde je také mimo jiné pár zajímavých informací o Tweetoshi.
Kde investovat do Bitcoinu:
Související články:
- Portu.cz – recenze české investiční platformy
- Degiro recenze, zkušenosti + návod, jak koupit akcie a ETF S&P 500
- Trezor One – hardwarová peněženka na kryptoměny
- Recovery seed destička s gravírovací tužkou
Než takto vyděláte jakkoli zajímavou část Bitcoinu, bude jeho cena odpovídat jeho skutečné hodnotě.
Nula.
Karle, píšu přece o tom, že kdo používá Twitter, může jen přepnout na jinou aplikaci a díky tomu i něco málo naštosovat. A opravdu není nutné se vyjadřovat ke všemu, většina odpůrců je právě z řad lidí, kteří si o Bitcoinu nic nenastudovali. Nebo nestihli nakoupit včas :) Nyní je k tomu dobrá příležitost, když je BTC ve slevě.
Pozor, tady Karel ví, jaká je skutečná hodnota BTC. Rád bych si poslechl více. Například, jaká je „skutečná hodnota“ CZK nebo USD.
Jinak aplikace je super nápad. Twitter jsem nepoužíval, ale Mates a Kicom říkali, že je tam hodně lidí z kryptosvěta, tak jsem instalnul Tweetoshi a jsem na Twitteru. Jestli „vydělám“ nějaké saty, tak je pošlu někomu na Twitteru.
Nakoupit Bitcoin mělo smysl, když začínal. Dnes, když padá a zbavují se jej i spekulanti, to smysl nemá – jen přijdete o peníze.
Karle, Karle, tys pesimista. Mnohem radši budu mít BTC než CZK. Už v tuhle chvíli je to větší měna. A že padá? Ano. Dostanu tedy víc BTC za menší cenu. Když padá cena auta nebo rohlíků, tak taky říkáš, že přicházíš o peníze? Ne. Nakupuješ. Stejně jako já teď BTC. Mimochodem, koruna zas tak stálá taky není. Jestli se toho zbavují spekulanti? Možná. Je mi to jedno. Možná bych si být tebou něco přečetl nebo poslechl o tématu, než to budeš komentovat.
Možná bude drobný rozdíl v tom, že rohlík sníš a autem budeš jezdit. BTC je ti na nic – můžeš ho leda zase prodat. Pravda, je na světě pár firem, kde za něj můžeš něco dostat – pokud vím, v ČR už snad zmizely všechny.
Problém není v tom, co o BTC někdo píše. Problém je v tom, kolik za něj dostaneš takových peněz, které můžeš volně směnit za zboží nebo služby. Pokud sis kdysi koupil BTC po stokoruně (nebo stodolarovce) a pak je po padesáti tisících dolarů prodal, jsi za vodou a blahopřeju. Pokud jsi nakoupil BTC po desítkách tisíc dolarů a teď doufáš, že se ti nákup zhodnotí, jsi v loji. Tohle letadlo padá.
Ostatně ještě rychleji padá NFT.