Recovery seed destička s gravírovací tužkou

Investovali jste do kryptoměny Bitcoin a chcete si své investice lépe ochránit? Rozhodně nejlepší volbou kovová destička RecoverySeed. Co vše najdete v balení a jak gravírovací tužka funguje popíšu v recenzi.

K čemu vlastně Recovery Seed metal slouží

Pokud ještě nemáte Bitcoin, nebo jeho část, pak byste měli vědět, že když si jej koupíte, nejbezpečnější uložení je na vlastní hardwarovou peněženku, což je třeba Trezor a k tomu budete potřebovat seed, což je 24 anglických slov, která se vygenerují právě při instalaci této peněženky. Ale pokud si tento papír uložíte na špatném místě a přijdete o něj třeba vlivem požáru v domě, máte po bitcoinech.

TIP: Chcete Bitcoin zdarma za prohlížení Twitteru? Použijte aplikaci Tweetoshi

Tato kovová destička je ale řešením, protože je ohnivzdorná (až do teploty 1510 C), odolná proti vodě a rzi a v podstatě nezničitelná, protože materiál je kvalitní ocel. Gravírovací tužka je v balení proto, abyste si tento seed na tu destičku zapsali.

Recovery seed destička s gravírovací tužkou

Obsah balení

Krabička je moc pěkná už zvenku.

Recovery seed krabička

Po rozbalení zde najdete příjemné uvítaní s poděkováním za objednávku, 1,2 nebo 4 destičky (v mém případě jsem vzal raději dvě) a také to gravírovací pero.

Recovery seed obsah balení

Z jedné strany destičky je logo Bitcoin, z druhé 2 sloupce se 12 řádky, kam napíšete ta vaše slova, tzv. word list.

Recovery seed destička s gravírovací tužkou 2

Návod na gravírování

Nejprve vložte 2 tužkové baterie do gravírovacího pera, což je v podstatě taková raznice zjednodušeně řečeno. Poté si gravírování vyzkoušejte na okraji té kovové destičky, abyste věděli, jak silně nebo slabě „zatlačit“. Když už budete vědět, jak na to, pusťte se do práce a máte za chvíli hotovo.

Kam Recovery Seed uložit

Kdo má doma klasický trezor, ten si jej může uložit tam. Lepší je ale rozhodně uložení jinde než doma, třeba v trezoru v bance, pokud máte investici už opravdu vysokou. Někdo je dokonce zakope třeba doma na zahradě nebo v lese, uloží si GPS a je to :)

Udělejte pro bezpečnost maximum

Kdo chcete mít zabezpečení maximální, tomu doporučuji napsat na každou destičku jen polovinu slov = 12 a každou z nich bude mít jiná osoba. Tím pádem, když bude nutné seed obnovit, bude třeba mít obě destičky současně.

Věděli jste, že: Bitcoinu je omezené množství 21 milionů? Vytěženo už bylo 19, cena pravděpodobně dlouhodobě poroste.

Pomohl vám tento článek? Děkuji za podporu třeba právě Bitcoinem

bc1qpxszwrw72nyetu42jrfmfnww8qjczxceyk9lcc

BTC adresa

 

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*