Jak těžit Bitcoin doma pomocí Nicehash

Zajímá vás, jak se dají na domácím počítači získat kryptoměny a jaký je k tomu třeba použít program na těžbu?

Jak těžit bitcoin a další kryptoměny na PC

Jedním z nejoblíbenějších programů pro domácí těžení kryptoměn je právě Nicehash. A hned vás na začátek ujistím, pokud vás zajímá, za jak dlouho vytěžím 1 Bitcoin, pak vězte, že by to trvalo několik měsíců, ne-li rok a víc. V první řadě je třeba mít hodně výkonnou grafickou kartu. Samozřejmě čím víc počítačů těží, tím rychleji to bude, ALE, jelikož jedou při těžbě na plný výkon, spotřeba elektřiny je dost vysoká a tak je třeba od toho „čistého zisku“ odečíst i ty náklady a mnohdy to může být třeba i polovina, takže na to pozor. Navíc dochází k opotřebení hlavně té grafiky, ale i dalších pc komponentů.

Nicehash registrace

Na webu www.nicehash.com/my/register se zaregistrujte.

Nicehash 01

Dobré je, že dbají hodně na bezpečné silné heslo, pokud vám nejde zadat – potvrdit, pravděpodobně vám tam bude chybět znak jako zavináč, hashtag či jiný speciální znak, mimo klasických velkých a malých písmen a čísel.

Nicehash 02

Následně vás NiceHash uvítá.

Nicehash 03

Zobrazí se tato obrazovka, co vše aplikace nabízí.

Cryptocurrency wallet – peněženka, do které se budou bitcoiny těžit.

Mining je vlastně podstata programu, stačí nastavit „těžební stroj“ a můžete se pustit do „vydělávání“. Těžit je možné na GPU (grafické kartě), CPU (procesoru) nebo pomocí ASIC stroje, to je poměrně drahé zařízení, ale uzpůsobené na těžbu.

Exchange je možnost posílat si krypto na váš účet nebo naopak a také obchodovat s různými měnami.

Dále pokračujte tlačítkem Start Using Nicehash.

Nicehash 04

Toto je hlavní obrazovka programu. Abyste vše dobře do začátku nastavili, je nutné kliknout nahoře v menu na odkaz Mining.

Nicehash 05

Zde následně klikněte uprostřed obrazovky na odkaz Download Miner.

Nicehash 06

Můžete si vybrat podle typu grafické karty. První možnost NiceHash QuickMiner je doporučena pro majitele karet nVidia, kdo má grafiku Amd (Ati), nVidia nebo Intel, ten zvolí druhou možnost NiceHash Miner.

Nicehash 07

Soubor nhm_windows_3.0.6.9.exe uložte a spusťte.

Nicehash 08

Instalace je hotová během chvilky a nic vám nebrání následně minera spustit.

Nicehash 09

Pozor, může vám dělat problém antivirový program, který vás nenechá tuto apku spustit, tak mu můžete dát vyjímku, aby příště už nedělal kontrolu.

Těžíme bitcoiny

Hlavní obrazovka NiceHash na PC. Vidíte, že už jsem „něco málo“ vytěžil. Sice více vytěží grafika, ale pokud zapnete i volbu Enable CPU Mining, váš procesor vám také pár korun vydělá.

Nicehash 10

Takto to poté vypadá, když běží těžba.

Nicehash 11

Nahrál jsem aplikaci i na další pc, kde je výkonnější grafika, stačí ji propojit pomocí stejného e-mailu a hesla, a jak vidíte, původně jsem měl u Rigs Mining 1/1, nyní tam mám 2/2 a 4/4 zařízení (dvě grafiky a dva procesory).

Nicehash 13

Průvodce aplikací NiceHash

Každý, kdo ji ještě nepoužíval, by si měl jako první pustit průvodce – tour guide.

Nicehash 15

Current / Actual profitability

Aktuální výdělek za 24/h za všechny připojená zařízení. Lze to přepnout i na Local, kde uvidíte, kolik vydělá ten konkrétní počítač.

Unpaid mining balance

Kolik máte nevyplacených BTC, resp. jeho zlomku.

Next payout

Kdy bude další „výplata“ do vaší peněženky. Je to každé 4 hodiny, ale je třeba, abyste měli vytěženo alespoň 0,00001 BTC.

BTC wallet balance

Aktuální částka ve virtuální peněžence.

Nicehash 16

Nicehash 17

Historie a statistiky

Nicehash 18

A to je v podstatě vše, jsou to jen 4 informační okna.

Nicehash 19

Aplikace NiceHash

Pokud máte na dalších počítačích staženou apku, stačí ji pouze spustit, není nutné přihlašování do administrace na webu. To samé i na vašem pc, pokud chcete těžit, stačí ji zapnout a už to jede.

Nicehash 20

Po rozkliknutí záložky vidíte informace o zařízeních které těží (Devices Mining), podobně jako na webové stránce, kde jste se registrovali.

TIP: Recenze české kryptoměnové burzy Anycoin

Níže můžete vidět, že se netěží přímo bitcoin, ale jiné kryptoměny, což ale není problém, protože výplatu máte vždy v bitcoinech.

Nicehash 21

U každého nového stroje vždy proběhne benchmark, což je test výkonu.

Nicehash 22

V záložce Pluginy vidíte ty, jaké již máte nainstalované, ale můžete si stáhnout i další.

Nicehash 23

Po kliknutí na ozubené kolečko vpravo nahoře se spustí Nastavení a zde uvidíte virtuální adresu bitcoin peněženky, kterou si můžete jednoduše změnit na tu svojí, jestliže máte třeba hardwarovou peněženku Trezor.

Dále je zde Worker name, což je jméno těžícího stroje, také ho jde přejmenovat.

TIP: Chcete Bitcoin zdarma za prohlížení Twitteru? Použijte aplikaci Tweetoshi

V další záložce můžete zadat cenu, kolik platíte za elektřinu a minimální výdělek za den a uvidíte, jestli se vám to vyplatí.

Nicehash 24

Další volby

  • Vaše lokalita
  • Jazyk
  • Měna – jde změnit na CZK
  • Téma – světlé/tmavý režim
  • Pluginy – můžete si nastavit, aby se automaticky stahovaly aktualizace programu i pluginů

Nicehash 25

Rozšířené možnosti

Nicehash 26

Nicehash 27

Výplata peněz

Až budete mít vytěženo dost BTC, klikněte na tlačítko jak vidíte na obrázku a dále na odkaz vlevo Withdraw.

Nicehash 29

Doporučuji zvolit u částky (amount) Use Max, což je vše, co jste vydělali, a vyberte Withdraw to, kde je možnost, jak si poslat tento obnos na bitcoin peněženku nebo na účet. Pak stačí kliknout na tlačítko Review Withdraw, což je shrnutí a poté jen potvrdit.

Nicehash 30

Kolik vydělá moje grafická karta

Asi vás zajímá, kolik vydělá vaše grafika nebo procesor. Pěkná kalkulačka je na této adrese www.nicehash.com/profitability-calculator, stačí kliknout na Autodetect my hardware, stáhne se soubor NiceHashAutoDetect.exe, ten spustíte a po proběhnutí testu uvidíte výsledek.

TIP: Spořte si do Bitcoinu bez starostí, použijte českou službu Štosuj.

U mojí postarší karty AMD RX 570 4GB to je +- 0,39 USD za den.

Nicehash 12

Když do těžení zapojíte i procesor Intel CPU i5-10400 v mém případě, také to něco málo přidá, celkem s tou grafikou to je necelých 10 kč/den.

Nicehash 14

To výkonnější pc má procesor Intel Core i5-9400F a grafiku Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 1660 Super a to vydělalo asi 1,22 USD/den a celkem tyto dvě sestavy by vytěžily necelých 40 kč/den. Musely by ale jen 24h na plný výkon, já vždy testoval jen pár hodin denně.

Nicehash 28

Jak jsem psal v úvodu, mít hodně levnou elektřinu a výkonnější hardware, něco málo by se s tím dalo vydělat, lepší volba by byl ten ASIC, ten ale stojí v řádu stovek tisíc, což ne každý má „na hraní“.

Pomohl vám tento článek? Děkuji za podporu třeba právě Bitcoinem

bc1qpxszwrw72nyetu42jrfmfnww8qjczxceyk9lcc

BTC adresa

Odkazy

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*