Dxdiag – DirectX Diagnostic Tool

DirectX Diagnostic Tool, známý také jako „Dxdiag,“ je diagnostický nástroj, který je součástí operačního systému Windows od verze Windows 95. Jeho hlavním účelem je poskytnout informace o hardwaru, grafického a zvukového zařízení.

A především diagnostikovat problémy týkající se DirectX, což je sada API (Application Programming Interface) vyvinutá firmou Microsoft pro práci s multimediálním obsahem, zejména grafikou a zvukem ve hrách a multimediálních aplikacích.

Dxdiag download

Není třeba nic stahovat, najdete jej v každém operačním systému Windows. Stačí do vyhledávání zadat Dxdiag.

Dxdiag 1

Můžete si nechat zkontrolovat, zda jsou ovladače digitálně podepsány.

Dxdiag 2

Nástroj DirectX Diagnostic Tool obsahuje několik základních kategorií informací a funkcí

Systém

V této části naleznete základní informace o vašem počítači, včetně názvu počítače, operačního systému a jeho verze, paměti RAM a procesoru.

Dxdiag 3

Obrazovka

Tato kategorie poskytuje informace o grafických kartách ve vašem počítači, včetně modelu, výrobce, čipu, verze ovladače a dostupných režimech zobrazení. Zde lze také provádět testy DirectX a získat informace o výkonu grafických karet.

Dxdiag 4

Zvuk

Tato sekce obsahuje informace o zvukových zařízeních na vašem počítači, jako jsou zvukové karty, reproduktory a mikrofony. Zde můžete také testovat zvuková zařízení a získat informace o jejich ovladačích.

Dxdiag 5

Dxdiag 6

Dxdiag 7

Dxdiag je užitečným nástrojem, pokud se snažíte vyřešit problémy s grafikou nebo zvukem ve hrách a multimediálních aplikacích. Můžete provádět testy, získávat technické informace o vašem počítači a řešit potíže s ovladači nebo nastavením DirectX.

Dxdiag 8

O autorovi Miloš Lácha 1148 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*