Facebook debugger opraví náhled i popis obrázku na FB

Facebook debugger pomůže, pokud se vám při sdílení článku na Facebooku nezobrazí obrázek nebo je popis (description) špatný.

Jak funguje Facebook debugger

Když sdílíte nový článek na Facebooku, často se u něj nemusí zobrazit obrázek nebo pokud jste jej sdíleli již dříve, „Fejs“ si pamatuje tento článek z minulosti a má jeho původní verzi uloženou v cache.

To samé je nutné udělat znovu, pokud vaše stránky nastavíte na https a tudíž se bude jednat v podstatě o nový web a nové www adresy.

Jestliže ale uděláte v článku úpravy, přidáte nový náhledový obrázek a třeba i titulek – title nebo popis – description, je třeba jej právě pomocí této stránky aktualizovat.

FB debug foto návod

Na adrese https://developers.facebook.com/tools/debug/ v záložce Sharing Debugger vložte adresu stránky / článku a klikněte na Debug.

facebook debugger 1

U nové stránky, která ještě nebyla na Facebooku sdílena, se zobrazí tato hláška. Je nutné tedy kliknout na Fetch new information.

facebook debugger 2

Pokud se neukáže obrázek „na první dobrou“ je třeba kliknout na tlačítko Scrape Again.

facebook debugger 3

A takto bude vypadat náhled článku po Debug url facebook.

facebook debugger 4

Čtěte dále

O autorovi Miloš Lácha 1151 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*