HDD Regenerator – Program na záchranu pevného disku

Máte-li chyby na pevném disku, je několik programů, které vám jej pomohou opravit a HDD Regenerator je jeden z nich.

Popis programu

Primárním účelem tohoto nástroje je oprava vadných sektorů na pevných discích. Vadné sektory jsou oblasti pevného disku, které jsou poškozené a nelze je číst ani zapisovat, což může vést k ztrátě dat a nestabilitě systému.

Jak HDD Regenerator funguje:

  1. Skenování vadných sektorů: Software skenuje pevný disk kvůli vadným sektorům. Tento proces může být dlouhý, v závislosti na velikosti disku a rozsahu poškození.
  2. Oprava: Program se pokouší opravit vadné sektory pohybem magnetického pole na povrchu disku. Myšlenkou je, že tento proces může obnovit poškozenou oblast, aby mohla být znovu použita. Je však důležité si uvědomit, že tato metoda není vždy úspěšná, zejména pokud je poškození fyzické.
  3. Obnova dat: Pokud se podaří opravit vadné sektory, data na těchto sektorech mohou být potenciálně obnovena.
  4. Nedestruktivní proces: Program je navržen tak, aby pracoval nedestruktivním způsobem. Znamená to, že se snaží opravit vadné sektory bez ovlivnění stávajících dat na disku. Nicméně, je vždy doporučeno zálohovat důležitá data před použitím takovýchto nástrojů, protože vždy existuje riziko ztráty dat.

Je důležité si uvědomit, že ačkoliv může být program v určitých situacích účinný, není zárukou řešení všech problémů pevných disků. Pokud má disk rozsáhlé fyzické poškození, jediným řešením může být jeho výměna. Navíc účinnost HDDRegeneratoru (nebo podobného softwaru) může záviset na konkrétním typu a rozsahu poškození na pevném disku.

Hdd Regenerator návod

Skenování disku trvá od několika minut až po několik hodin dle velikosti hdd, mě se testovaný disk povedlo opravit kompletně, 10 chyb program zvádl celkem bez problémů „vyřešit“.

hdd regenerator 1

Oprava vadných sektorů disku – názorná ukázka.

hdd regenerator 2

Download

Program můžete stahovat zde https://dposoft.net/.

O autorovi Miloš Lácha 1147 Článků
Počítače mě bavily odjakživa, takže 13 let práce administrátora v bance pro mě byl splněný sen. Prošel jsem mnoha školeními na Windows i Office a možná i to byl impuls založit tento web, kde už více než 10 let najdete pravidelně každý týden nové návody převážně pro operační systém od Microsoftu.

1 Comment

  1. Dobrý den.
    Sháním tento program pro verzi Win10Pro. Existuje ? Zatím používám kreknutou verzi 2011 na WinXPSp3 bez jediného problému. Nedávno jsem nainstaloval sestře tento program na Win10Pro a funguje s menšími problémy perfektně. Na mém stejném systému Win10Pro nejde spustit instalace. Vyskočí okno s červenýn horním pruhem: „Řízení uživatelských účtů – Tato aplikace je z důvodu zajištění vaší ochrany blokována.“. Správce vám zabránil ve spuštění této aplikace. Další informace získáte od správce. Systém asi nepochopil, že správce a uživatel je jedna a tatáž osoba, která tomu h___o rozumí. Když to jde na jedné 10, tak to musí jít na druhé 10. Co stím ? Dík.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*