Dropbox je cloudová služba, která umožňuje uživatelům ukládat, sdílet a synchronizovat soubory online. Dropbox nabízí uživatelům úložiště v cloudu, kde mohou ukládat soubory a přistupovat k nim z různých zařízení, jako jsou počítače, tablety nebo chytré telefony.

Aplikace Dropbox funguje na základě synchronizace souborů mezi různými zařízeními. Když uživatel uloží soubor do složky Dropbox na jednom zařízení, soubor se automaticky synchronizuje se všemi ostatními zařízeními, kde je Dropbox nainstalován. Tím se zajistí, že uživatelé mají vždy přístup ke svým souborům, bez ohledu na to, na kterém zařízení pracují.

Dropbox je webové úložiště. V podstatě se jedná o takový virtuální pevný disk, na který máte přístup odkudkoliv a soubory zde umístěné může díky nastavení oprávnění spravovat jakákoliv pověřená osoba.

Dropbox také umožňuje uživatelům sdílet své soubory s ostatními uživateli. Uživatelé mohou přidávat do složek Dropbox různé soubory a nastavit přístupová práva pro ostatní uživatele. To umožňuje uživatelům spolupracovat na dokumentech a sdílet soubory s rodinou, přáteli nebo kolegy.

Na podobném principu funguje i Google Drive a One drive.